Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Czy podrożeją opłaty za parkowanie?

Napisane przez środa, 18 lipiec 2018 00:40

Za parkowanie w podstrefie A strefy płatnego parkowania (ścisłe centrum Bydgoszczy) płacimy obecnie 3 zł. Sejm przegłosował jednak nowe przepisy, które od 2019 roku pozwalają nawet nałożyć opłatę w wysokości 9,99 zł. Będzie to jednak autonomiczna decyzja samorządowców.

Polski Fundusz Rozwoju inwestycje w PESA Bydgoszcz

Napisane przez wtorek, 17 lipiec 2018 17:03

Myślę, że dzisiejszy dzień jest dniem, w którym pracownicy zaznają większego spokoju i pewniejszego spojrzenia do przodu – powiedział były już prezes PESA Bydgoszcz Tomasz Zaboklicki, który jednocześnie podziękował pracownikom, iż w trudnych momentach nie stracili nadzieje na końcowy sukces. Dzisiaj PESA podpisała umowę inwestycyjną z Polskim Funduszem Rozwoju.

PO zarzuca Latosowi bycie spadochroniarzem

Napisane przez wtorek, 17 lipiec 2018 14:52

Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej poseł Tomasz Latos powinien kandydować na urząd prezydenta Poznania, a nie Bydgoszczy. Powód? Metryka jako miejsce urodzenia wskazuje Poznań, parlamentarzysta natomiast wskazuje, że w tamtym okresie żadna z bydgoskich klinik nie była wstanie zapewnić takiej opieki.

Wojewoda podejmuje kolejną próbę egzekucji tartaku

Napisane przez wtorek, 17 lipiec 2018 07:31

Do jutra mogą się zgłaszać oferenci w przetargu na przeprowadzenie egzekucji tartaku przy ulicy Ujejskiego w Bydgoszczy. Bez przeprowadzenia tej czynności nie może zostać ukończona budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej, która zakończyć miała się do końca czerwca.

Kukułcze jajko w darze od marszałka

Napisane przez wtorek, 17 lipiec 2018 00:46

Kilka tygodni temu przy ulicy Nakielskiej pojawił się mural prezentujący postać papieża Jana Pawła II. Jego wykonanie, które kosztowało 25 tys. zł, w darze dla Bydgoszczy sfinansował marszałek województwa. Mural budzi duże kontrowersje natury estetycznej, zdaniem prezydenta Rafała Bruskiego jest niegodny postaci jaką był św. Jan Paweł II, honorowy obywatel Bydgoszczy. Zamalować go jednak tak po prostu nie można, bo będzie trzeba wydać kolejne pieniądze, na zamalowanie dzieła które już ich sporo kosztowało.

Administrujący obiektami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 CWZS odnoszę wrażenie, że próbuje zakpić sobie z prawomocnych wyroków. Być może ktoś liczy na to, że podejmując ponownie uchwałę podważoną przez Sąd Apelacyjny w Gdańsku, kupi sobie trzy lata czasu, do czasu rozpatrzenia nowego sporu przez wymiar sprawiedliwości. W tym momencie należy się zastanowić, czy formuła zarządzania obiektami przy ulicy Gdańskiej przez CWZS, po prostu się już nie wyczerpała.

Klub Kukiz15 oficjalnie odcina się od aktywności bydgoskiego posła

Napisane przez poniedziałek, 16 lipiec 2018 10:18

Poseł Paweł Skutecki lubi zaskakiwać opinie publiczną, kilka tygodni temu zdobył sławę po spotkaniu z liderami libańskiego Hezbollahu, w ubiegłym tygodniu natomiast firmował obywatelski projekt ustawy Stop NOP, zakładający zniesienie obowiązkowych szczepień.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

 • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

  W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Toruńska posłanka niepokoi się skutkami nałogowego grania w gry komputerowe

  Posłanka PiS Anna Sobecka obawia się zgubnych skutków grania w gry komputerowe, dlatego w interpelacji do minister edukacji narodowej wskazuje działania podjęte przez Francję, gdzie zakazano korzystania z gier na terenie szkół oraz Korei Południowej – kraju w którym od północy do godziny 6 rano granie ma być zakazane.

 • Propozycja zmian w ordynacji do Parlamentu Europejskiego podzieliła posłów z regionu

  Z inicjatywy posłów Prawa i Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy zmieniającej ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Jej główne założenie to zapewnienie przynajmniej trzy osobowej reprezentacji w Parlamencie Europejskim danego regionu, co jest korzystne dla mniejszych województw jak kujawsko-pomorskie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.