Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Miejska zaczyna walkę o wizerunek

Straż Miejska zaczyna walkę o wizerunek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 luty 2013 12:29

W czasie swojego sprawozdania Komendant Straży Miejskiej przyznał, że jego formacja nie jest najlepiej postrzegana przez mieszkańców z powodu słabej wiedzy o jej kompetencjach. Z tego powodu planowane jest podjęcie działań wizerunkowych.

 

 

1 marca ma zostać uruchomiona nowa strona internetowa Straży Miejskiej, która ma przybliżyć mieszkańcom kompetencje i zasady funkcjonowania tej formacji.

 

Radni PiS nie byli zadowoleni faktem, że w sprawozdaniu komendanta nie zlazło się słowo, że doszło do próby likwidacji jej na drodze referendum. Radny Stefan Pastuszewski sugerował, że Straż Miejska zbyt dużo uwagi poświęca szukaniem wykroczeń wśród mieszkańców, zamiast budowania dobrych relacji z bydgoszczanami -  Straż miejska szuka wykroczeń, aby mandatować i zdobywać środki. W opinii radnego winny jest tutaj system, a nie funkcjonariusze.  

 

Mieszkańcy pokazali co myślą o organizatorach tej akcji. Państwo zostaliście przez społeczeństwo Bydgoszczy ocenieni dobrze.  Ja tam nie wierzę, że zabrakło kilka podpisów – odniósł się stanowczo radny Marek Jeleniewski, do wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Kujawsko-pomorskie może zdecydować o prezydenturze

  Faworytem wyborów prezydenckich jest urzędujący prezydent Andrzej Duda, ale jak pokazują kolejne badania opinii publicznej jego przewaga spada, natomiast wzrasta poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Badania pokazują, że w części województw wygra Trzaskowski, niewiadomą jest wciąż jednak nasze województwo kujawsko-pomorskie.

 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu