Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚniadek: Przemysł jest filarem każdej gospodarki

Śniadek: Przemysł jest filarem każdej gospodarki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 luty 2013 14:56

Na zaproszenie bydgoskich struktur Prawa i Sprawiedliwości nad Brdę przyjechał Janusz Świadek, poprzedni przewodniczący NSZZ Solidarność.

 

W opinii polityka PiS, a zarazem działa związkowego, podstawą każdej gospodarki jest przemysł – Fikcją jest, że można zbudować gospodarkę w oparciu tylko i wyłącznie o usługi – twierdzi Janusz Śniadek.  Był przewodniczący ,,Solidarności” odniósł się do badań, z których wynika, że jedno miejsce pracy w przemyśle, przekłada się na 7-8 w usługach.

 

Taniej jest utrzymywać miejsca pracy w trudnym okresie gospodarczym, niż ich tworzenie nowych  - zaznaczył Śniadek. W ten sposób skrytykował politykę rządu która doprowadziła między innymi do upadku polskich stoczni, czy bydgoskiego Zachemu.

 

Janusz Śniadek spotkał się dzisiaj ze studentami, wieczorem odbędzie się także spotkanie otwarte na KPSW.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu