Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKontrolerzy w mundurach? Pasażerowie będą uciekać

Kontrolerzy w mundurach? Pasażerowie będą uciekać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 luty 2013 12:54

Od połowy marca pasażer przyłapany za jazdę na gapę  zapłaci mandat w wysokości 260 złotych (podwyżka ze 160 złotych). W przypadku uiszczenia opłaty w ciągu 7 dni, jej wysokość spada o 30%. Dyskusja na Radzie Miasta w tej sprawie była pełna emocji.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej który wystąpił z propozycją zwiększenia wysokości mandatów, argumentował ją opłatami jakie obowiązują w innych dużych miastach. Większe kary maja także być batem na tych którzy jeżdżą na gapę.

 

Zdaniem radnych opozycji nie zmienią one zbyt wiele, gdyż ludzi nie będzie stać na płacenie tak wysokich kar. Radny Piotr Król zaproponował, aby wzorem innych miast wprowadzić umundurowanie wśród kontrolerów. Rozważenie takiej możliwości zapowiedział dyrektor ZDMiKP Witold Antosik¸ z zastrzeżeniem jednak, że ułatwiało by to przewidywanie kontroli pasażerom – Zgodnie z przepisami, nie można zatrzymać do kontroli pasażera, który już wysiada.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 08.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 277

- liczba osób hospitalizowanych – 227

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 5460

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 621

- liczba pobranych próbek – 5419

- liczba ozdrowieńców - 5

- liczba zgonów – 5

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu