Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChcą, aby szkoła na Kościuszki nadal pełniła swoje funkcję

Chcą, aby szkoła na Kościuszki nadal pełniła swoje funkcję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 listopad 2017 16:50

W związku z reformą edukacyjną docelowo budynek szkoły przy ulicy Tadeusza Kościuszki przestanie pełnić funkcje dydaktyczne. Mieszkańcy ,,Londynka” oraz radni uważają, że to miejsce nadal powinno pełnić funkcję kulturotwórczą, stąd też zaapelowali do prezydenta Rafała Bruskiego o taką formę zagospodarowania tego obiektu w przyszłości.

- Głównym celem tego listu jest zaapelowanie do prezydenta o określenie się co do dalszych losów budynków przy ulicy Kościuszki – wyjaśnia randy Jarosław Wenderlich. Wśród sygnatariuszy listu znajdują się radni wszystkich opcji politycznych, jest to zatem inicjatywa ponad podziałami. Swój podpis złożyła m.in. Elżbieta Kamińska-Zielińska, córka wybitnego bydgoskiego pisarza, a zarazem patrona mieszczącego się w tym budynku Gimnazjum nr 24.

 

- Z punktu widzenia społecznego i wychowawczego, szkoła w tym miejscu odgrywa rolę kulturotwórczą – ocenia radny Stefan Pastuszewski, który również poparł ten apel – Jerzy Sulima-Kamiński zainteresował się tą szkołą i wraz z uczniami wydawał czasopismo. W tożsamości miasta są osoby i są miejsca. To miejsce dzięki Sulimie-Kamińskiemu stało się magiczne, wręcz historyczne. Pisarz wyszedł do społeczeństwa i wraz z uczniami prowadził działalność kulturotwórczą.

 

Poparcie w podobnym tonie wyraziła również Rada Osiedla Bocianowo-Śródmieście. Obecny na konferencji prasowej wiceprzewodniczący Szczepan Warmijak wyjaśnił, że organizowane przez Radę Osiedla inicjatywy na terenie szkoły przyciągają wielu mieszkańców dzielnicy, reprezentujących różne pokolenia.

 

Rada Osiedla w swojej uchwale wyraziła pogląd, iż w tym miejscu działać poza szkołą może również muzeum, filia Miejskiego Domu Kultury lub izba pamięci poświęcona znanym bydgoszczanom.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Jacek Góralski walczył walecznie, ale Polski nie zbawił

  Dla wychowanka Zawiszy Bydgoszcz mecz z Kolumbią był debiutem jeżeli chodzi o reprezentacyjną grę o punkty. Dotkliwa porażka 0:3 sprawia, że i dla niego był to nieudany mecz. Dla Polaków oznacza to koniec mundialu – biało-czerwoni w czwartek co prawda zagrają z Japonią, ale do fazy pucharowej na pewno już nie awansują.

 • Jacek Góralski ma duże szanse zagrać w meczu z Kolumbią

  O godzinie 20 rozpocznie się mecz pomiędzy reprezentacją Polski i Kolumbii. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że dla biało-czerwonych jest to mecz o być czy nie być dalej na mundialu. Zdaniem ekspertów już od pierwszych minut na boisku może się pojawić wychowanek Zawiszy Bydgoszcz Jacek Góralski.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Komisarz proponuje swój podział województwa na okręgi

  Uchwalony przez Sejmik Województwa podział województwa na okręgi wyborcze został zakwestionowany przez Komisarza Wyborczego, z powodu zbyt daleko idących zmian w dotychczasowym podziale. Zdaniem przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera inaczej powstałego pata nie da się rozwiązać.

 • Radni pytają o ustawiane przetargi przy rozbudowie szpitala

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego dyrektora Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych oraz kierownika szpitala na toruńskich Bielanach. Wyjaśnień od marszałka w tej sprawie domagali się na dzisiejszej sesji sejmiku radni.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.