Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChcą, aby szkoła na Kościuszki nadal pełniła swoje funkcję

Chcą, aby szkoła na Kościuszki nadal pełniła swoje funkcję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 listopad 2017 16:50

W związku z reformą edukacyjną docelowo budynek szkoły przy ulicy Tadeusza Kościuszki przestanie pełnić funkcje dydaktyczne. Mieszkańcy ,,Londynka” oraz radni uważają, że to miejsce nadal powinno pełnić funkcję kulturotwórczą, stąd też zaapelowali do prezydenta Rafała Bruskiego o taką formę zagospodarowania tego obiektu w przyszłości.

- Głównym celem tego listu jest zaapelowanie do prezydenta o określenie się co do dalszych losów budynków przy ulicy Kościuszki – wyjaśnia randy Jarosław Wenderlich. Wśród sygnatariuszy listu znajdują się radni wszystkich opcji politycznych, jest to zatem inicjatywa ponad podziałami. Swój podpis złożyła m.in. Elżbieta Kamińska-Zielińska, córka wybitnego bydgoskiego pisarza, a zarazem patrona mieszczącego się w tym budynku Gimnazjum nr 24.

 

- Z punktu widzenia społecznego i wychowawczego, szkoła w tym miejscu odgrywa rolę kulturotwórczą – ocenia radny Stefan Pastuszewski, który również poparł ten apel – Jerzy Sulima-Kamiński zainteresował się tą szkołą i wraz z uczniami wydawał czasopismo. W tożsamości miasta są osoby i są miejsca. To miejsce dzięki Sulimie-Kamińskiemu stało się magiczne, wręcz historyczne. Pisarz wyszedł do społeczeństwa i wraz z uczniami prowadził działalność kulturotwórczą.

 

Poparcie w podobnym tonie wyraziła również Rada Osiedla Bocianowo-Śródmieście. Obecny na konferencji prasowej wiceprzewodniczący Szczepan Warmijak wyjaśnił, że organizowane przez Radę Osiedla inicjatywy na terenie szkoły przyciągają wielu mieszkańców dzielnicy, reprezentujących różne pokolenia.

 

Rada Osiedla w swojej uchwale wyraziła pogląd, iż w tym miejscu działać poza szkołą może również muzeum, filia Miejskiego Domu Kultury lub izba pamięci poświęcona znanym bydgoszczanom.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

  Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

 • Co dalej z drogą wodną E-70?

  Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.