Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChcą, aby szkoła na Kościuszki nadal pełniła swoje funkcję

Chcą, aby szkoła na Kościuszki nadal pełniła swoje funkcję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 listopad 2017 16:50

W związku z reformą edukacyjną docelowo budynek szkoły przy ulicy Tadeusza Kościuszki przestanie pełnić funkcje dydaktyczne. Mieszkańcy ,,Londynka” oraz radni uważają, że to miejsce nadal powinno pełnić funkcję kulturotwórczą, stąd też zaapelowali do prezydenta Rafała Bruskiego o taką formę zagospodarowania tego obiektu w przyszłości.

- Głównym celem tego listu jest zaapelowanie do prezydenta o określenie się co do dalszych losów budynków przy ulicy Kościuszki – wyjaśnia randy Jarosław Wenderlich. Wśród sygnatariuszy listu znajdują się radni wszystkich opcji politycznych, jest to zatem inicjatywa ponad podziałami. Swój podpis złożyła m.in. Elżbieta Kamińska-Zielińska, córka wybitnego bydgoskiego pisarza, a zarazem patrona mieszczącego się w tym budynku Gimnazjum nr 24.

 

- Z punktu widzenia społecznego i wychowawczego, szkoła w tym miejscu odgrywa rolę kulturotwórczą – ocenia radny Stefan Pastuszewski, który również poparł ten apel – Jerzy Sulima-Kamiński zainteresował się tą szkołą i wraz z uczniami wydawał czasopismo. W tożsamości miasta są osoby i są miejsca. To miejsce dzięki Sulimie-Kamińskiemu stało się magiczne, wręcz historyczne. Pisarz wyszedł do społeczeństwa i wraz z uczniami prowadził działalność kulturotwórczą.

 

Poparcie w podobnym tonie wyraziła również Rada Osiedla Bocianowo-Śródmieście. Obecny na konferencji prasowej wiceprzewodniczący Szczepan Warmijak wyjaśnił, że organizowane przez Radę Osiedla inicjatywy na terenie szkoły przyciągają wielu mieszkańców dzielnicy, reprezentujących różne pokolenia.

 

Rada Osiedla w swojej uchwale wyraziła pogląd, iż w tym miejscu działać poza szkołą może również muzeum, filia Miejskiego Domu Kultury lub izba pamięci poświęcona znanym bydgoszczanom.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W niedziele przy Sielskiej pojedynek beniaminków

  Kolejnym rywalem Zawiszy, który po 6 kolejkach V ligi wypracował sobie już pozycję lidera V ligi, będzie Unia Wąbrzeźno, zespół który podobnie jak niebiesko-czarni w poprzednim sezonie występował w A-klasie.

 • Przedstawiciele FIFA lustrowali Bydgoszcz

  23 maja rozpocznie się w Polsce turniej FIFA U-20, czyli młodzieżowe mistrzostwa świata w piłce nożnej. Jedną z aren tego turnieju będzie stadion Zawiszy Bydgoszcz. W czwartek w Bydgoszczy gościli przedstawiciele FIFA oraz działającego przy PZPN Lokalnego Komitetu Organizacyjnego.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

  Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.