Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChcą, aby szkoła na Kościuszki nadal pełniła swoje funkcję

Chcą, aby szkoła na Kościuszki nadal pełniła swoje funkcję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 listopad 2017 16:50

W związku z reformą edukacyjną docelowo budynek szkoły przy ulicy Tadeusza Kościuszki przestanie pełnić funkcje dydaktyczne. Mieszkańcy ,,Londynka” oraz radni uważają, że to miejsce nadal powinno pełnić funkcję kulturotwórczą, stąd też zaapelowali do prezydenta Rafała Bruskiego o taką formę zagospodarowania tego obiektu w przyszłości.

- Głównym celem tego listu jest zaapelowanie do prezydenta o określenie się co do dalszych losów budynków przy ulicy Kościuszki – wyjaśnia randy Jarosław Wenderlich. Wśród sygnatariuszy listu znajdują się radni wszystkich opcji politycznych, jest to zatem inicjatywa ponad podziałami. Swój podpis złożyła m.in. Elżbieta Kamińska-Zielińska, córka wybitnego bydgoskiego pisarza, a zarazem patrona mieszczącego się w tym budynku Gimnazjum nr 24.

 

- Z punktu widzenia społecznego i wychowawczego, szkoła w tym miejscu odgrywa rolę kulturotwórczą – ocenia radny Stefan Pastuszewski, który również poparł ten apel – Jerzy Sulima-Kamiński zainteresował się tą szkołą i wraz z uczniami wydawał czasopismo. W tożsamości miasta są osoby i są miejsca. To miejsce dzięki Sulimie-Kamińskiemu stało się magiczne, wręcz historyczne. Pisarz wyszedł do społeczeństwa i wraz z uczniami prowadził działalność kulturotwórczą.

 

Poparcie w podobnym tonie wyraziła również Rada Osiedla Bocianowo-Śródmieście. Obecny na konferencji prasowej wiceprzewodniczący Szczepan Warmijak wyjaśnił, że organizowane przez Radę Osiedla inicjatywy na terenie szkoły przyciągają wielu mieszkańców dzielnicy, reprezentujących różne pokolenia.

 

Rada Osiedla w swojej uchwale wyraziła pogląd, iż w tym miejscu działać poza szkołą może również muzeum, filia Miejskiego Domu Kultury lub izba pamięci poświęcona znanym bydgoszczanom.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.