Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem prokuratury spółka WKS Zawisza nie wyłudziła dotacji

Zdaniem prokuratury spółka WKS Zawisza nie wyłudziła dotacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 listopad 2017 00:47

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy umorzyła postępowanie, wszczęte po zawiadomieniu radnego Tomasza Regi, który uważał, iż prezes spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA wyłudziła z miasta dotację na sport młodzieżowy i seniorski.

Radny wskazywał dokumenty z których wynikało, iż na dzień 30 grudnia spółka zalegała ponad 100 tys. zł Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Procedura dotacyjna wymaga natomiast oświadczenia przez zarząd spółki, iż ta nie zalega z opłatami wobec ZUS. Tak też było w przypadku prezes Anity Osuch.

 

W toku postępowania Anita Osuch poinformowała, że żadnych zaległości nie było. W opinii prokuratury nie było podstaw twierdzić, iż celowo poświadczyła ona nieprawdę w celu uzyskania dotacji. Co za tym idzie, postępowanie zdecydowano się umorzyć.

 

Dotację przyznano na cały rok, ale jak pamiętamy doskonale, spółka swoją działalność sportową zakończyła latem, stąd też miasto póki co bezskutecznie stara się odzyskać niewykorzystaną część dotacji wraz z odsetkami. Mniejszościowym udziałowcem w spółce WKS Zawisza Bydgoszcz jest Miasto Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W niedziele przy Sielskiej pojedynek beniaminków

  Kolejnym rywalem Zawiszy, który po 6 kolejkach V ligi wypracował sobie już pozycję lidera V ligi, będzie Unia Wąbrzeźno, zespół który podobnie jak niebiesko-czarni w poprzednim sezonie występował w A-klasie.

 • Przedstawiciele FIFA lustrowali Bydgoszcz

  23 maja rozpocznie się w Polsce turniej FIFA U-20, czyli młodzieżowe mistrzostwa świata w piłce nożnej. Jedną z aren tego turnieju będzie stadion Zawiszy Bydgoszcz. W czwartek w Bydgoszczy gościli przedstawiciele FIFA oraz działającego przy PZPN Lokalnego Komitetu Organizacyjnego.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

  Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.