Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem prokuratury spółka WKS Zawisza nie wyłudziła dotacji

Zdaniem prokuratury spółka WKS Zawisza nie wyłudziła dotacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 listopad 2017 00:47

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy umorzyła postępowanie, wszczęte po zawiadomieniu radnego Tomasza Regi, który uważał, iż prezes spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA wyłudziła z miasta dotację na sport młodzieżowy i seniorski.

Radny wskazywał dokumenty z których wynikało, iż na dzień 30 grudnia spółka zalegała ponad 100 tys. zł Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Procedura dotacyjna wymaga natomiast oświadczenia przez zarząd spółki, iż ta nie zalega z opłatami wobec ZUS. Tak też było w przypadku prezes Anity Osuch.

 

W toku postępowania Anita Osuch poinformowała, że żadnych zaległości nie było. W opinii prokuratury nie było podstaw twierdzić, iż celowo poświadczyła ona nieprawdę w celu uzyskania dotacji. Co za tym idzie, postępowanie zdecydowano się umorzyć.

 

Dotację przyznano na cały rok, ale jak pamiętamy doskonale, spółka swoją działalność sportową zakończyła latem, stąd też miasto póki co bezskutecznie stara się odzyskać niewykorzystaną część dotacji wraz z odsetkami. Mniejszościowym udziałowcem w spółce WKS Zawisza Bydgoszcz jest Miasto Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.