Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem prokuratury spółka WKS Zawisza nie wyłudziła dotacji

Zdaniem prokuratury spółka WKS Zawisza nie wyłudziła dotacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 listopad 2017 00:47

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy umorzyła postępowanie, wszczęte po zawiadomieniu radnego Tomasza Regi, który uważał, iż prezes spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA wyłudziła z miasta dotację na sport młodzieżowy i seniorski.

Radny wskazywał dokumenty z których wynikało, iż na dzień 30 grudnia spółka zalegała ponad 100 tys. zł Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Procedura dotacyjna wymaga natomiast oświadczenia przez zarząd spółki, iż ta nie zalega z opłatami wobec ZUS. Tak też było w przypadku prezes Anity Osuch.

 

W toku postępowania Anita Osuch poinformowała, że żadnych zaległości nie było. W opinii prokuratury nie było podstaw twierdzić, iż celowo poświadczyła ona nieprawdę w celu uzyskania dotacji. Co za tym idzie, postępowanie zdecydowano się umorzyć.

 

Dotację przyznano na cały rok, ale jak pamiętamy doskonale, spółka swoją działalność sportową zakończyła latem, stąd też miasto póki co bezskutecznie stara się odzyskać niewykorzystaną część dotacji wraz z odsetkami. Mniejszościowym udziałowcem w spółce WKS Zawisza Bydgoszcz jest Miasto Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Jacek Góralski walczył walecznie, ale Polski nie zbawił

  Dla wychowanka Zawiszy Bydgoszcz mecz z Kolumbią był debiutem jeżeli chodzi o reprezentacyjną grę o punkty. Dotkliwa porażka 0:3 sprawia, że i dla niego był to nieudany mecz. Dla Polaków oznacza to koniec mundialu – biało-czerwoni w czwartek co prawda zagrają z Japonią, ale do fazy pucharowej na pewno już nie awansują.

 • Jacek Góralski ma duże szanse zagrać w meczu z Kolumbią

  O godzinie 20 rozpocznie się mecz pomiędzy reprezentacją Polski i Kolumbii. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że dla biało-czerwonych jest to mecz o być czy nie być dalej na mundialu. Zdaniem ekspertów już od pierwszych minut na boisku może się pojawić wychowanek Zawiszy Bydgoszcz Jacek Góralski.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Komisarz proponuje swój podział województwa na okręgi

  Uchwalony przez Sejmik Województwa podział województwa na okręgi wyborcze został zakwestionowany przez Komisarza Wyborczego, z powodu zbyt daleko idących zmian w dotychczasowym podziale. Zdaniem przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera inaczej powstałego pata nie da się rozwiązać.

 • Radni pytają o ustawiane przetargi przy rozbudowie szpitala

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego dyrektora Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych oraz kierownika szpitala na toruńskich Bielanach. Wyjaśnień od marszałka w tej sprawie domagali się na dzisiejszej sesji sejmiku radni.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.