Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem prokuratury spółka WKS Zawisza nie wyłudziła dotacji

Zdaniem prokuratury spółka WKS Zawisza nie wyłudziła dotacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 listopad 2017 00:47

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy umorzyła postępowanie, wszczęte po zawiadomieniu radnego Tomasza Regi, który uważał, iż prezes spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA wyłudziła z miasta dotację na sport młodzieżowy i seniorski.

Radny wskazywał dokumenty z których wynikało, iż na dzień 30 grudnia spółka zalegała ponad 100 tys. zł Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Procedura dotacyjna wymaga natomiast oświadczenia przez zarząd spółki, iż ta nie zalega z opłatami wobec ZUS. Tak też było w przypadku prezes Anity Osuch.

 

W toku postępowania Anita Osuch poinformowała, że żadnych zaległości nie było. W opinii prokuratury nie było podstaw twierdzić, iż celowo poświadczyła ona nieprawdę w celu uzyskania dotacji. Co za tym idzie, postępowanie zdecydowano się umorzyć.

 

Dotację przyznano na cały rok, ale jak pamiętamy doskonale, spółka swoją działalność sportową zakończyła latem, stąd też miasto póki co bezskutecznie stara się odzyskać niewykorzystaną część dotacji wraz z odsetkami. Mniejszościowym udziałowcem w spółce WKS Zawisza Bydgoszcz jest Miasto Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co dalej z drogą wodną E-70?

  Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

 • K-PTS zostanie w końcu sprywatyzowany?

  Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy to spółka wojewódzka zajmująca się przewozami autobusowymi głównie w północnej i wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Przewoźnika charakteryzuje przestarzały tabor autobusowy oraz przynoszenie strat. Nic więc dziwnego, że pojawiały się głosy o potrzebie jej prywatyzacji. Ostatnio nawet marszałek Piotr Całbecki uznał, że jej funkcjonowanie jeszcze na rynku to cud.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.