Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w Bydgoszczy pojawią się automaty na zużyte butelki?

Czy w Bydgoszczy pojawią się automaty na zużyte butelki?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 listopad 2017 07:46

W Holandii czy Norwegii można natknąć się na automaty, które płacą za zwrócone im zużyte butelki. Korzyścią ich funkcjonowania jest wyższy poziom recyklingu, którego wzrostu od wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej oczekuje Komisja Europejska. Trwają rozmowy w sprawie pojawienia się ich również w Bydgoszczy.

Interpelacje w sprawie możliwości uruchomienia takiej sieci automatów w Bydgoszczy, chociażby w ramach spółki komunalnej Pro Natura, złożył wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Jan Szopiński. W odpowiedzi zastępca prezydenta Anna Mackiewicz poinformowała, iż zaczęto już nawet rozmowy z producentem automatów do odbioru zużytych opakowań z metalu, szkła oraz plastiku. Wskazuje ona jednak też na pewne problemy prawne, w opinii prezydent Mackiewicz obowiązująca ustawa nie przewiduje możliwości płacenia mieszkańcom, stąd też Miasto Bydgoszcz również problem zgłaszało Ministerstwu Środowiska.

 

Wiceprzewodniczący Szopiński wskazuje, iż wprowadzenie automatów przyniesie oprócz korzyści dla środowiska, również zwiększenie bezpieczeństwa. Na ulicach powinno bowiem znajdować się teoretycznie mniej potłuczonych butelek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.