Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w Bydgoszczy pojawią się automaty na zużyte butelki?

Czy w Bydgoszczy pojawią się automaty na zużyte butelki?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 listopad 2017 07:46

W Holandii czy Norwegii można natknąć się na automaty, które płacą za zwrócone im zużyte butelki. Korzyścią ich funkcjonowania jest wyższy poziom recyklingu, którego wzrostu od wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej oczekuje Komisja Europejska. Trwają rozmowy w sprawie pojawienia się ich również w Bydgoszczy.

Interpelacje w sprawie możliwości uruchomienia takiej sieci automatów w Bydgoszczy, chociażby w ramach spółki komunalnej Pro Natura, złożył wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Jan Szopiński. W odpowiedzi zastępca prezydenta Anna Mackiewicz poinformowała, iż zaczęto już nawet rozmowy z producentem automatów do odbioru zużytych opakowań z metalu, szkła oraz plastiku. Wskazuje ona jednak też na pewne problemy prawne, w opinii prezydent Mackiewicz obowiązująca ustawa nie przewiduje możliwości płacenia mieszkańcom, stąd też Miasto Bydgoszcz również problem zgłaszało Ministerstwu Środowiska.

 

Wiceprzewodniczący Szopiński wskazuje, iż wprowadzenie automatów przyniesie oprócz korzyści dla środowiska, również zwiększenie bezpieczeństwa. Na ulicach powinno bowiem znajdować się teoretycznie mniej potłuczonych butelek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.