Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w Bydgoszczy pojawią się automaty na zużyte butelki?

Czy w Bydgoszczy pojawią się automaty na zużyte butelki?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 listopad 2017 07:46

W Holandii czy Norwegii można natknąć się na automaty, które płacą za zwrócone im zużyte butelki. Korzyścią ich funkcjonowania jest wyższy poziom recyklingu, którego wzrostu od wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej oczekuje Komisja Europejska. Trwają rozmowy w sprawie pojawienia się ich również w Bydgoszczy.

Interpelacje w sprawie możliwości uruchomienia takiej sieci automatów w Bydgoszczy, chociażby w ramach spółki komunalnej Pro Natura, złożył wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Jan Szopiński. W odpowiedzi zastępca prezydenta Anna Mackiewicz poinformowała, iż zaczęto już nawet rozmowy z producentem automatów do odbioru zużytych opakowań z metalu, szkła oraz plastiku. Wskazuje ona jednak też na pewne problemy prawne, w opinii prezydent Mackiewicz obowiązująca ustawa nie przewiduje możliwości płacenia mieszkańcom, stąd też Miasto Bydgoszcz również problem zgłaszało Ministerstwu Środowiska.

 

Wiceprzewodniczący Szopiński wskazuje, iż wprowadzenie automatów przyniesie oprócz korzyści dla środowiska, również zwiększenie bezpieczeństwa. Na ulicach powinno bowiem znajdować się teoretycznie mniej potłuczonych butelek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co dalej z drogą wodną E-70?

  Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

 • K-PTS zostanie w końcu sprywatyzowany?

  Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy to spółka wojewódzka zajmująca się przewozami autobusowymi głównie w północnej i wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Przewoźnika charakteryzuje przestarzały tabor autobusowy oraz przynoszenie strat. Nic więc dziwnego, że pojawiały się głosy o potrzebie jej prywatyzacji. Ostatnio nawet marszałek Piotr Całbecki uznał, że jej funkcjonowanie jeszcze na rynku to cud.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.