Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMaria Wasiak: Bez opracowania studium rozmowy o Wiśle mają znaczenie tylko teoretyczne

Maria Wasiak: Bez opracowania studium rozmowy o Wiśle mają znaczenie tylko teoretyczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 listopad 2017 00:16

Rozwój żeglugi na Wiśle może być szansą dla Bydgoszczy, ale na razie brakuje konkretów – tam można w skrócie opisać stanowisko władz miasta, wyrażone przez prezydent Marię Wasiak podczas konferencji Emerging Cities, która zorganizowana została nad Brdą.

 

W dyskusji panelowej zastępca prezydenta Maria Wasiak, była minister infrastruktury, dała do zrozumienia, że obecnie w materii rozwoju żeglugi na Wiśle nie ma żadnych konkretów. Dlatego Miasto Bydgoszcz w planach zagospodarowania uwzględnia możliwość powstania portu rzecznego w Łęgnowie, na Wiśle oraz zabiega, aby inne inwestycje nie blokowały jego budowy w przyszłości. Mowa tutaj chociażby o podejmowanych działaniach na rzecz przesunięcia linii wysokiego napięcia, które mogły być zagrożeniem dla budowy portu w Łęgnowie, w lokalizacji wytyczonej przez Miejską Pracownie Urbanistyczną.

 

- Podstawowa kwestia od jakiej zależy sensowność podejmowania działań, to jest – czy i w jakim czasie można liczyć na przywrócenie żeglowności Wiśle – wskazuje prezydent Maria Wasiak – Bez studium wykonalności, które te problemy zidentyfikuje, to rozmowy o Wiśle mają znaczenie tylko teoretyczne – oceniła – Ważną rzeczą są badania bilansu wody w Polsce, na jakie poziom wody w Wiśle możemy liczyć i kiedy? To pokazuje tylko, że są tutaj wymagane dość głębokie analizy.

 


Fot: Bogusław Białas

 

Są okresy, w których Wisła boryka się z niskim poziomem wody. W kwietniu odbywał się zorganizowany przez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski rejs pokazowy barki z Gdańska do Warszawy. Nie mógłby się on już odbyć jednak kilka tygodni później, gdy poziom Wisły stał się niższy. Przewożone kontenery były zaś puste, gdyż przewożąc ładunek barka mogła po prostu utknąć na mieliźnie.

 

Zastępca prezydenta Maria Wasiak uczestniczyła we wtorek w konferencji ,,Emerging Cities”, zorganizowanej przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz wydawcę ,,Pulsu Biznesu”. Więcej o konferencji pisaliśmy – Bydgoszcz z nastawieniem proinwestycyjnym może przyciągnąć chiński kapitał

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.