Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMaria Wasiak: Bez opracowania studium rozmowy o Wiśle mają znaczenie tylko teoretyczne

Maria Wasiak: Bez opracowania studium rozmowy o Wiśle mają znaczenie tylko teoretyczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 listopad 2017 00:16

Rozwój żeglugi na Wiśle może być szansą dla Bydgoszczy, ale na razie brakuje konkretów – tam można w skrócie opisać stanowisko władz miasta, wyrażone przez prezydent Marię Wasiak podczas konferencji Emerging Cities, która zorganizowana została nad Brdą.

 

W dyskusji panelowej zastępca prezydenta Maria Wasiak, była minister infrastruktury, dała do zrozumienia, że obecnie w materii rozwoju żeglugi na Wiśle nie ma żadnych konkretów. Dlatego Miasto Bydgoszcz w planach zagospodarowania uwzględnia możliwość powstania portu rzecznego w Łęgnowie, na Wiśle oraz zabiega, aby inne inwestycje nie blokowały jego budowy w przyszłości. Mowa tutaj chociażby o podejmowanych działaniach na rzecz przesunięcia linii wysokiego napięcia, które mogły być zagrożeniem dla budowy portu w Łęgnowie, w lokalizacji wytyczonej przez Miejską Pracownie Urbanistyczną.

 

- Podstawowa kwestia od jakiej zależy sensowność podejmowania działań, to jest – czy i w jakim czasie można liczyć na przywrócenie żeglowności Wiśle – wskazuje prezydent Maria Wasiak – Bez studium wykonalności, które te problemy zidentyfikuje, to rozmowy o Wiśle mają znaczenie tylko teoretyczne – oceniła – Ważną rzeczą są badania bilansu wody w Polsce, na jakie poziom wody w Wiśle możemy liczyć i kiedy? To pokazuje tylko, że są tutaj wymagane dość głębokie analizy.

 


Fot: Bogusław Białas

 

Są okresy, w których Wisła boryka się z niskim poziomem wody. W kwietniu odbywał się zorganizowany przez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski rejs pokazowy barki z Gdańska do Warszawy. Nie mógłby się on już odbyć jednak kilka tygodni później, gdy poziom Wisły stał się niższy. Przewożone kontenery były zaś puste, gdyż przewożąc ładunek barka mogła po prostu utknąć na mieliźnie.

 

Zastępca prezydenta Maria Wasiak uczestniczyła we wtorek w konferencji ,,Emerging Cities”, zorganizowanej przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz wydawcę ,,Pulsu Biznesu”. Więcej o konferencji pisaliśmy – Bydgoszcz z nastawieniem proinwestycyjnym może przyciągnąć chiński kapitał

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.