Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda wnioskuje o ujęcie Brdy w strukturach RZGW Bydgoszcz

Wojewoda wnioskuje o ujęcie Brdy w strukturach RZGW Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 listopad 2017 00:43

Trwają konsultacje międzyresortowe dotyczące ustalenia struktury Państwowemu Gospodarstwu Wody Polskie. W ramach nowej struktury administracji wodnej powstać ma od stycznia Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Sam projekt rozporządzenia dla Bydgoszczy nie jest już jednak łaskawy.

O wizji ministra środowiska pisaliśmy pod koniec październikaBrdą na terenie Bydgoszczy nadal będzie administrował Gdańsk

 

Nowa struktura zakłada utworzenie pod RZGW zarządów zlewni, które będą miały kompetencje wydawania decyzji wodno-prawnych. Pod RZGW w Bydgoszczy będą działać zarządy zlewni w Inowrocławiu i Pile. Brda będzie zarządzana przez Zarząd Zlewni w Chojnicach, podległy RZGW w Gdańsku.

 

Swoją opinie w ramach konsultacji resortowych wyraził wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Postuluje on ujęcie w strukturze podległej RZGW w Bydgoszczy regionu wodnego dorzecza Brdy. Uzasadnia to zainwestowaniem znacznych środków na infrastrukturę turystyczną przez powiaty bydgoski i tucholskim. Wojewoda wskazuje również, że na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy funkcjonuje nowatorski kierunek ,,Rewitalizacja dróg wodnych”, co w naturalny sposób wzmacnia merytorycznie RZGW w Bydgoszczy. Ponadto wojewoda Bogdanowicz informuje o planach powstania portu multimodalnego w Bydgoszczy oraz dużego oddziału terenowego Urzędu Żeglugi Śródlądowej.

 

Tym samym właściwą siedzibą dla zarządzania na szczeblu regionalnym obszarami wodnymi Noteci i dorzecza Brdy powinna być Bydgoszcz – pisze wojewoda do ministra Jana Szyszki.

 

W konsultacjach za pośrednictwem Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej udział wzięli niektórzy marszałkowie województw. Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego nie widział takiej potrzeby. W strukturze RZGW w Gdańsku powstać ma również Zarząd Zlewni w Toruniu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.