Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda wnioskuje o ujęcie Brdy w strukturach RZGW Bydgoszcz

Wojewoda wnioskuje o ujęcie Brdy w strukturach RZGW Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 listopad 2017 00:43

Trwają konsultacje międzyresortowe dotyczące ustalenia struktury Państwowemu Gospodarstwu Wody Polskie. W ramach nowej struktury administracji wodnej powstać ma od stycznia Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Sam projekt rozporządzenia dla Bydgoszczy nie jest już jednak łaskawy.

O wizji ministra środowiska pisaliśmy pod koniec październikaBrdą na terenie Bydgoszczy nadal będzie administrował Gdańsk

 

Nowa struktura zakłada utworzenie pod RZGW zarządów zlewni, które będą miały kompetencje wydawania decyzji wodno-prawnych. Pod RZGW w Bydgoszczy będą działać zarządy zlewni w Inowrocławiu i Pile. Brda będzie zarządzana przez Zarząd Zlewni w Chojnicach, podległy RZGW w Gdańsku.

 

Swoją opinie w ramach konsultacji resortowych wyraził wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Postuluje on ujęcie w strukturze podległej RZGW w Bydgoszczy regionu wodnego dorzecza Brdy. Uzasadnia to zainwestowaniem znacznych środków na infrastrukturę turystyczną przez powiaty bydgoski i tucholskim. Wojewoda wskazuje również, że na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy funkcjonuje nowatorski kierunek ,,Rewitalizacja dróg wodnych”, co w naturalny sposób wzmacnia merytorycznie RZGW w Bydgoszczy. Ponadto wojewoda Bogdanowicz informuje o planach powstania portu multimodalnego w Bydgoszczy oraz dużego oddziału terenowego Urzędu Żeglugi Śródlądowej.

 

Tym samym właściwą siedzibą dla zarządzania na szczeblu regionalnym obszarami wodnymi Noteci i dorzecza Brdy powinna być Bydgoszcz – pisze wojewoda do ministra Jana Szyszki.

 

W konsultacjach za pośrednictwem Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej udział wzięli niektórzy marszałkowie województw. Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego nie widział takiej potrzeby. W strukturze RZGW w Gdańsku powstać ma również Zarząd Zlewni w Toruniu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza po niespecjalnym meczu pokonuje Flisaka

  W meczu 6 kolejki V ligi Zawisza pokonał w Bydgoszczy zespół Flisaka Złotoria, dzięki czemu zajmuje pozycję samodzielnego lidera ligi. Mecz rozegrany na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie do najciekawszych nie należał, było to raczej jedno z gorszych spotkań w wykonaniu niebiesko-czarnych.

 • Zawisza zagra w pucharze z BKS-em

  K-PZPN rozlosował pary III rundy Okręgowego Pucharu Polski, 26 września czeka nas pojedynek dwóch klubów piłkarskich będących członkami CWZS Zawisza: Zawiszy Bydgoszcz i BKS-u Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

  Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.