Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda wnioskuje o ujęcie Brdy w strukturach RZGW Bydgoszcz

Wojewoda wnioskuje o ujęcie Brdy w strukturach RZGW Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 listopad 2017 00:43

Trwają konsultacje międzyresortowe dotyczące ustalenia struktury Państwowemu Gospodarstwu Wody Polskie. W ramach nowej struktury administracji wodnej powstać ma od stycznia Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Sam projekt rozporządzenia dla Bydgoszczy nie jest już jednak łaskawy.

O wizji ministra środowiska pisaliśmy pod koniec październikaBrdą na terenie Bydgoszczy nadal będzie administrował Gdańsk

 

Nowa struktura zakłada utworzenie pod RZGW zarządów zlewni, które będą miały kompetencje wydawania decyzji wodno-prawnych. Pod RZGW w Bydgoszczy będą działać zarządy zlewni w Inowrocławiu i Pile. Brda będzie zarządzana przez Zarząd Zlewni w Chojnicach, podległy RZGW w Gdańsku.

 

Swoją opinie w ramach konsultacji resortowych wyraził wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Postuluje on ujęcie w strukturze podległej RZGW w Bydgoszczy regionu wodnego dorzecza Brdy. Uzasadnia to zainwestowaniem znacznych środków na infrastrukturę turystyczną przez powiaty bydgoski i tucholskim. Wojewoda wskazuje również, że na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy funkcjonuje nowatorski kierunek ,,Rewitalizacja dróg wodnych”, co w naturalny sposób wzmacnia merytorycznie RZGW w Bydgoszczy. Ponadto wojewoda Bogdanowicz informuje o planach powstania portu multimodalnego w Bydgoszczy oraz dużego oddziału terenowego Urzędu Żeglugi Śródlądowej.

 

Tym samym właściwą siedzibą dla zarządzania na szczeblu regionalnym obszarami wodnymi Noteci i dorzecza Brdy powinna być Bydgoszcz – pisze wojewoda do ministra Jana Szyszki.

 

W konsultacjach za pośrednictwem Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej udział wzięli niektórzy marszałkowie województw. Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego nie widział takiej potrzeby. W strukturze RZGW w Gdańsku powstać ma również Zarząd Zlewni w Toruniu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Twórcy awansu spotkali się podsumować sezon

  W poniedziałek w klubie Soda odbyło się spotkanie piłkarzy Zawiszy, zespołu trenerskiego oraz działaczy Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawiszy”, a także sponsorów klubu. W luźnej atmosferze podsumowano zakończony awansem do V ligi sezon. Wzajemnie wszyscy mobilizowali się również do osiągnięcia nowego celu, jakim ma być awans do IV ligi w sezonie 2018/2019.

 • Piłkarski portret kujawsko-pomorskiego

  Dzisiaj w Rosji rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które najprawdopodobniej przez najbliższy miesiąc będą dominującym tematem w przestrzenni publicznej. Na pewno tak się stanie jak sukcesy odnosić będą biało-czerwoni. A jak wygląda z uprawieniem piłki nożnej w województwie kujawsko-pomorskim?

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co mają mecze reprezentacji do natężenia ruchu w polskich miastach?

  Wynik meczu Polski z Senegalem wywoływać może pełen niedosyt, który przeżyło wielu Polaków kibicujących biało-czerwonym przed telewizorami. W takiej sytuacji naturalnym zjawiskiem jest zmniejszenie liczby pojazdów na drogach. Są tacy, którzy próbują nawet szacować skalę tego zjawiska.

 • Tego jeszcze nie było – polscy posłowie próbują lokować amerykanom bazy wojskowe

  Dodać można, że chodzi o polityków z naszego regionu. Kilka dni temu informowaliśmy o analizie jaką polskie ministerstwo obrony narodowej opracowało dla Amerykanów, gdzie sugeruje się im zbudowanie stałej bazy w naszym województwie. Do boju ruszyła od razu posłanka Anna Sobecka z Torunia, walczą również bydgoscy posłowie – poseł Paweł Olszewski apeluje do posła Latosa, aby zadbał o lokalizację w Bydgoszczy. Inny poseł chciałby te bazy natomiast w Grudziądzu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.