Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTramwaje wróciły na Babią Wieś

Tramwaje wróciły na Babią Wieś

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 listopad 2017 13:34

Dzisiaj po południu (około godziny 12:40) przywrócony został ruch linii tramwajowych 2 i 6 przez Babią Wieś, równolegle do ulicy Toruńskiej. Cały czas nie mamy informacji co dalej z ulicą Babią Wieś, która została wczoraj zamknięta przez drogowców.

 

W niedziele doszło do uszkodzenia budynku mieszkalnego w wyniku prowadzonych w okolicy prac budowlanych. Uszkodzona została również nawierzchnia ulicy Babia Wieś. Pojawiło się ponadto ryzyko wycieku gazu, stąd też wczoraj po południu zawieszono kursowanie tramwajów. Dzisiaj po południu zapadła decyzja o przywróceniu ruchu tramwajowego.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Drogowcy badają również stan uszkodzonej ulicy, dopiero po oszacowaniu będzie można podjąć decyzję o przywróceniu jej do eksploatacji.

 

Uszkodzony budynek w opinii Powiatowego Inspektoratu Budowlanego nie nadaje się do użytkowania.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.