Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTramwaje wróciły na Babią Wieś

Tramwaje wróciły na Babią Wieś

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 listopad 2017 13:34

Dzisiaj po południu (około godziny 12:40) przywrócony został ruch linii tramwajowych 2 i 6 przez Babią Wieś, równolegle do ulicy Toruńskiej. Cały czas nie mamy informacji co dalej z ulicą Babią Wieś, która została wczoraj zamknięta przez drogowców.

 

W niedziele doszło do uszkodzenia budynku mieszkalnego w wyniku prowadzonych w okolicy prac budowlanych. Uszkodzona została również nawierzchnia ulicy Babia Wieś. Pojawiło się ponadto ryzyko wycieku gazu, stąd też wczoraj po południu zawieszono kursowanie tramwajów. Dzisiaj po południu zapadła decyzja o przywróceniu ruchu tramwajowego.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Drogowcy badają również stan uszkodzonej ulicy, dopiero po oszacowaniu będzie można podjąć decyzję o przywróceniu jej do eksploatacji.

 

Uszkodzony budynek w opinii Powiatowego Inspektoratu Budowlanego nie nadaje się do użytkowania.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

 • Kolej Plus ma reaktywować zamknięte linie

  W środę premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, który zyskał przydomek Kolei Plus. Wśród potencjalnych beneficjentów tego programu wskazano Żnin, miasto od wielu lat pozbawionego dostępu do siatki połączeń kolejowych.

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.