Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZawiązano porozumienie na rzecz osób bezdomnych

Zawiązano porozumienie na rzecz osób bezdomnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 grudzień 2017 07:17
Zawiązano porozumienie na rzecz osób bezdomnych Fot: Facebook

W poniedziałek z inicjatywy radnej Grażyny Szabelskiej w ratuszu zawiązane zostało Bydgoskie Porozumienie na Rzecz Wychodzenia z Bezdomności. Jest to inicjatywa oddolna, angażująca szereg instytucji oraz organizacji pozarządowych, której bezpośrednim celem jest pomoc najbardziej potrzebującym.

Zawarcie Porozumienia jest konsekwencją tegorocznego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, na której radna Grażyna Szabelska zorganizowała dyskusja o problemie bezdomności i kierunkach pomocy osobom, których ten problem bezpośrednio dotyczy. Podkreślić należy, iż kończący się rok w Polsce obchodzimy pod patronatem m.in. św. brata Alberta Chmielewskiego, który stał się symbolem pomocy najbardziej potrzebującym – co stało się motywacją dla podjęcia tej inicjatywy w Bydgoszczy.

 

Porozumienie pozwolić ma na lepszą koordynację współpracy różnych instytucji, na rzecz wychodzenia z bezdomności m.in.: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wydziały Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego, Straży Miejskiej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, NSZZ ,,Solidarność”, Caritas Diecezji Bydgoskiej, Zgromadzenia Księży Misjonarzy oraz Zgromadzenia Sióstr Albertynek. Te dwie ostatnie instytucje kościelne obecnie oferują każdego dnia ciepłe posiłki dla osób bezdomnych.

 

Na spotkaniu inaugurującym Porozumienie podjęto dyskusję na rzecz budowy w Bydgoszczy Ogrzewalni dla osób bezdomnych. Radna wniosła tą propozycję również jako poprawkę do budżetu miasta na rok 2018.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

 • Tak GDDKiA widzi przebieg drogi S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczyna procedowanie raportu środowiskowego dla budowy drogi ekspresowej S-10, który dostarczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prezentujemy wariant przebiegu drogi ekspresowej rekomendowany przez GDDKiA.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.