Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZawiązano porozumienie na rzecz osób bezdomnych

Zawiązano porozumienie na rzecz osób bezdomnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 grudzień 2017 07:17
Zawiązano porozumienie na rzecz osób bezdomnych Fot: Facebook

W poniedziałek z inicjatywy radnej Grażyny Szabelskiej w ratuszu zawiązane zostało Bydgoskie Porozumienie na Rzecz Wychodzenia z Bezdomności. Jest to inicjatywa oddolna, angażująca szereg instytucji oraz organizacji pozarządowych, której bezpośrednim celem jest pomoc najbardziej potrzebującym.

Zawarcie Porozumienia jest konsekwencją tegorocznego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, na której radna Grażyna Szabelska zorganizowała dyskusja o problemie bezdomności i kierunkach pomocy osobom, których ten problem bezpośrednio dotyczy. Podkreślić należy, iż kończący się rok w Polsce obchodzimy pod patronatem m.in. św. brata Alberta Chmielewskiego, który stał się symbolem pomocy najbardziej potrzebującym – co stało się motywacją dla podjęcia tej inicjatywy w Bydgoszczy.

 

Porozumienie pozwolić ma na lepszą koordynację współpracy różnych instytucji, na rzecz wychodzenia z bezdomności m.in.: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wydziały Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego, Straży Miejskiej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, NSZZ ,,Solidarność”, Caritas Diecezji Bydgoskiej, Zgromadzenia Księży Misjonarzy oraz Zgromadzenia Sióstr Albertynek. Te dwie ostatnie instytucje kościelne obecnie oferują każdego dnia ciepłe posiłki dla osób bezdomnych.

 

Na spotkaniu inaugurującym Porozumienie podjęto dyskusję na rzecz budowy w Bydgoszczy Ogrzewalni dla osób bezdomnych. Radna wniosła tą propozycję również jako poprawkę do budżetu miasta na rok 2018.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

  • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

    Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.