Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZawiązano porozumienie na rzecz osób bezdomnych

Zawiązano porozumienie na rzecz osób bezdomnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 grudzień 2017 07:17
Zawiązano porozumienie na rzecz osób bezdomnych Fot: Facebook

W poniedziałek z inicjatywy radnej Grażyny Szabelskiej w ratuszu zawiązane zostało Bydgoskie Porozumienie na Rzecz Wychodzenia z Bezdomności. Jest to inicjatywa oddolna, angażująca szereg instytucji oraz organizacji pozarządowych, której bezpośrednim celem jest pomoc najbardziej potrzebującym.

Zawarcie Porozumienia jest konsekwencją tegorocznego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, na której radna Grażyna Szabelska zorganizowała dyskusja o problemie bezdomności i kierunkach pomocy osobom, których ten problem bezpośrednio dotyczy. Podkreślić należy, iż kończący się rok w Polsce obchodzimy pod patronatem m.in. św. brata Alberta Chmielewskiego, który stał się symbolem pomocy najbardziej potrzebującym – co stało się motywacją dla podjęcia tej inicjatywy w Bydgoszczy.

 

Porozumienie pozwolić ma na lepszą koordynację współpracy różnych instytucji, na rzecz wychodzenia z bezdomności m.in.: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wydziały Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego, Straży Miejskiej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, NSZZ ,,Solidarność”, Caritas Diecezji Bydgoskiej, Zgromadzenia Księży Misjonarzy oraz Zgromadzenia Sióstr Albertynek. Te dwie ostatnie instytucje kościelne obecnie oferują każdego dnia ciepłe posiłki dla osób bezdomnych.

 

Na spotkaniu inaugurującym Porozumienie podjęto dyskusję na rzecz budowy w Bydgoszczy Ogrzewalni dla osób bezdomnych. Radna wniosła tą propozycję również jako poprawkę do budżetu miasta na rok 2018.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bydgoszcz zorganizuje I Memoriał Ireny Szewińskiej

  Postaci zmarłej w czerwcu Ireny Szewińskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, była bowiem jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, a najprawdopodobniej najbardziej. Od 2005 roku przysługiwał jej również tytuł Honorowej Obywatelki Bydgoszczy, z naszym miastem była związana emocjonalnie w sposób szczególny. PZLA postanowił zorganizować memoriał jej pamięci. Zapadła decyzja o organizacji I edycji w Bydgoszczy.

 • Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

  Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko bardzo udanie zainaugurowali sezon 2019. W meczach I kolejki Ekstraligi odnieśli na własnym boisku dwa zdecydowane zwycięstwa nad Barons Wrocław. Oba spotkania zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi punktowej gospodarzy.

Wiadomości sportowe

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

 • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

  Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Przez tą politykę się zapomnieliśmy. Pomyślmy o uczniach (komentarz)

  Za nieco dwa tygodnie powinny rozpocząć się matury, ale wielu uczniów nie wie nawet czy będą do nich dopuszczeni, bowiem najpierw muszą ukończyć szkoły średnie. Problem w tym, że wielu nauczycieli którzy powinni im wystawić oceny końcowe obecnie strajkuje. Strajk pracowników oświaty stał się elementem sporu politycznego, który dzieli Polaków od dawna, strony sporu zabarykadowały się na swoich pozycjach. Mało kto jednak myśli o maturzystach. Stąd też apel pomyślmy najpierw o nich.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.