Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo już obłęd! Wydano ponad 6,6 tys. zł na wybory księdza roku

To już obłęd! Wydano ponad 6,6 tys. zł na wybory księdza roku

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 grudzień 2017 13:25

W trakcie Wigilii Bydgoskiej na Starym Rynku bp Jan Tyrawa mówił, że Jezus Chrystus przychodzi do wszystkich, niezależnie od tego czy są biedni czy bogaci. Od wielu lat w okresie świątecznym szczególną uwagę poświęca się pomocy najuboższym, dzisiaj odbywa się chociażby akcja kierowana do bezdomnych. W tym samym okresie jesteśmy świadkami marnowania już nie takich małych pieniędzy na smso-we wybory księdza roku.

Express Bydgoski wydawany przez Polska Press (należącej do niemieckiej grupy Verlagsgruppe Passau) zorganizował plebiscyt na Proboszcza i Parafię Roku. W samym regulaminie napisano już jednak, że jego wyniki nie będą mogły być traktowane jako badanie opinii publicznej, gdyż nie ma limitu liczby oddanych głosów. Każdy głos wymaga wysłania sms-a kosztującego 2,46 zł. Z tego jasno wynika, że celem ,,zabawy” jest uzyskanie jak największej liczby premium sms. Wywoływać może to jednak już duże wątpliwości moralne.

 

Na chwilę obecną w głosowaniu na proboszcza roku wysłano już 2688 sms-ów, co daje wartość ponad 6,6 tys. zł (za te pieniądze można kupić 660 obiadów za 10 zł). Co ciekawe na 46 zgłoszonych proboszczów, na 7 nie oddano żadnego głosu, można powiedzieć, że w tych parafiach ten plebiscyt po prostu został zbojkotowany. Aż połowa uczestników otrzymała mniej niż 5 głosów. Wynika z tego, że tak dużą liczbę sms-ów generuje zacięta walka na szczycie stawki – na pierwszych trzech kandydatów wysłano bowiem ponad 1,6 tys. sms-ów. Jeżeli chodzi o parafię roku to mamy tylko 360 głosów, czyli wartość prawie 900 zł. W sam dzień wigilijny wysłano sms-y za kilkaset złotych. Są to kwoty na tyle duże, że powinny budzić wątpliwość, czy nie lepszym ich wykorzystaniem byłaby pomoc najuboższym? Przed nami jeszcze ostatnie dni roku św. Alberta w Polsce.

 

Bezsensowny plebiscyt będzie trwał jeszcze przez kilka dni, stąd też pozostaje zaapelować zarówno do wydawcy, aby w okresie świątecznym zawiesił tą praktykę oraz samych kapłanów, żeby zaapelowali do swoich sympatyków o rozsądek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.