Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo już obłęd! Wydano ponad 6,6 tys. zł na wybory księdza roku

To już obłęd! Wydano ponad 6,6 tys. zł na wybory księdza roku

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 grudzień 2017 13:25

W trakcie Wigilii Bydgoskiej na Starym Rynku bp Jan Tyrawa mówił, że Jezus Chrystus przychodzi do wszystkich, niezależnie od tego czy są biedni czy bogaci. Od wielu lat w okresie świątecznym szczególną uwagę poświęca się pomocy najuboższym, dzisiaj odbywa się chociażby akcja kierowana do bezdomnych. W tym samym okresie jesteśmy świadkami marnowania już nie takich małych pieniędzy na smso-we wybory księdza roku.

Express Bydgoski wydawany przez Polska Press (należącej do niemieckiej grupy Verlagsgruppe Passau) zorganizował plebiscyt na Proboszcza i Parafię Roku. W samym regulaminie napisano już jednak, że jego wyniki nie będą mogły być traktowane jako badanie opinii publicznej, gdyż nie ma limitu liczby oddanych głosów. Każdy głos wymaga wysłania sms-a kosztującego 2,46 zł. Z tego jasno wynika, że celem ,,zabawy” jest uzyskanie jak największej liczby premium sms. Wywoływać może to jednak już duże wątpliwości moralne.

 

Na chwilę obecną w głosowaniu na proboszcza roku wysłano już 2688 sms-ów, co daje wartość ponad 6,6 tys. zł (za te pieniądze można kupić 660 obiadów za 10 zł). Co ciekawe na 46 zgłoszonych proboszczów, na 7 nie oddano żadnego głosu, można powiedzieć, że w tych parafiach ten plebiscyt po prostu został zbojkotowany. Aż połowa uczestników otrzymała mniej niż 5 głosów. Wynika z tego, że tak dużą liczbę sms-ów generuje zacięta walka na szczycie stawki – na pierwszych trzech kandydatów wysłano bowiem ponad 1,6 tys. sms-ów. Jeżeli chodzi o parafię roku to mamy tylko 360 głosów, czyli wartość prawie 900 zł. W sam dzień wigilijny wysłano sms-y za kilkaset złotych. Są to kwoty na tyle duże, że powinny budzić wątpliwość, czy nie lepszym ich wykorzystaniem byłaby pomoc najuboższym? Przed nami jeszcze ostatnie dni roku św. Alberta w Polsce.

 

Bezsensowny plebiscyt będzie trwał jeszcze przez kilka dni, stąd też pozostaje zaapelować zarówno do wydawcy, aby w okresie świątecznym zawiesił tą praktykę oraz samych kapłanów, żeby zaapelowali do swoich sympatyków o rozsądek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.