Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo już obłęd! Wydano ponad 6,6 tys. zł na wybory księdza roku

To już obłęd! Wydano ponad 6,6 tys. zł na wybory księdza roku

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 grudzień 2017 13:25

W trakcie Wigilii Bydgoskiej na Starym Rynku bp Jan Tyrawa mówił, że Jezus Chrystus przychodzi do wszystkich, niezależnie od tego czy są biedni czy bogaci. Od wielu lat w okresie świątecznym szczególną uwagę poświęca się pomocy najuboższym, dzisiaj odbywa się chociażby akcja kierowana do bezdomnych. W tym samym okresie jesteśmy świadkami marnowania już nie takich małych pieniędzy na smso-we wybory księdza roku.

Express Bydgoski wydawany przez Polska Press (należącej do niemieckiej grupy Verlagsgruppe Passau) zorganizował plebiscyt na Proboszcza i Parafię Roku. W samym regulaminie napisano już jednak, że jego wyniki nie będą mogły być traktowane jako badanie opinii publicznej, gdyż nie ma limitu liczby oddanych głosów. Każdy głos wymaga wysłania sms-a kosztującego 2,46 zł. Z tego jasno wynika, że celem ,,zabawy” jest uzyskanie jak największej liczby premium sms. Wywoływać może to jednak już duże wątpliwości moralne.

 

Na chwilę obecną w głosowaniu na proboszcza roku wysłano już 2688 sms-ów, co daje wartość ponad 6,6 tys. zł (za te pieniądze można kupić 660 obiadów za 10 zł). Co ciekawe na 46 zgłoszonych proboszczów, na 7 nie oddano żadnego głosu, można powiedzieć, że w tych parafiach ten plebiscyt po prostu został zbojkotowany. Aż połowa uczestników otrzymała mniej niż 5 głosów. Wynika z tego, że tak dużą liczbę sms-ów generuje zacięta walka na szczycie stawki – na pierwszych trzech kandydatów wysłano bowiem ponad 1,6 tys. sms-ów. Jeżeli chodzi o parafię roku to mamy tylko 360 głosów, czyli wartość prawie 900 zł. W sam dzień wigilijny wysłano sms-y za kilkaset złotych. Są to kwoty na tyle duże, że powinny budzić wątpliwość, czy nie lepszym ich wykorzystaniem byłaby pomoc najuboższym? Przed nami jeszcze ostatnie dni roku św. Alberta w Polsce.

 

Bezsensowny plebiscyt będzie trwał jeszcze przez kilka dni, stąd też pozostaje zaapelować zarówno do wydawcy, aby w okresie świątecznym zawiesił tą praktykę oraz samych kapłanów, żeby zaapelowali do swoich sympatyków o rozsądek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co dalej z drogą wodną E-70?

  Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

 • K-PTS zostanie w końcu sprywatyzowany?

  Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy to spółka wojewódzka zajmująca się przewozami autobusowymi głównie w północnej i wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Przewoźnika charakteryzuje przestarzały tabor autobusowy oraz przynoszenie strat. Nic więc dziwnego, że pojawiały się głosy o potrzebie jej prywatyzacji. Ostatnio nawet marszałek Piotr Całbecki uznał, że jej funkcjonowanie jeszcze na rynku to cud.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.