Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolitycy PiS chcą zmiany języka debaty publicznej

Politycy PiS chcą zmiany języka debaty publicznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 styczeń 2018 15:36

Kilka dni temu dwójka wandali zdewastowała drzwi wejściowe do biur europosła Kosmy Złotowskiego i posła Łukasza Schreibera w Nakle nad Notecią. Dzisiaj obaj politycy wyszli z inicjatywą, aby wszyscy uczestnicy życia publicznego, zaczęli dbać o kulturę i poziom debaty.

W opinii europosła Kosmy Złotowskiego, główną przyczyną aktu wandalizmu do jakiego doszło w Nakle, ale również tego typu incydenty mają miejsce w innych częściach kraju, jest język debaty publicznej oraz podsycanie emocji przez polityków i dziennikarzy – Chcielibyśmy zaapelować do wszystkich polityków o podpisanie apelu, który stawia cztery reguły debaty publicznej – mówił europoseł Złotowski.

 

Co to warunki?

1.Wzajemny szacunek, czyli nie dla wyzwisk, nie dla poniża, tak dla godności osobistej

2.Prawda i fakty, czyli nie dla kłamstwa i manipulacji

3.Poszanowanie życia prywatnego

4.Dystans wobec emocji, czyli zdecydowane piętnowanie wszelkich przejawów nienawiści i agresji w przestrzeni publicznej.

 

-Chcemy zaproponować bydgoską deklarację przeciwko mowie nienawiści – wyjaśnia poseł Łukasz Schreiber – Zacząć trzeba od siebie. To nie jest tak, że my, ze swojej strony, nie musimy już nic poprawiać.

 

Dzisiaj symbolicznie deklarację podpisali posłowie Złotowski i Schreiber. Obaj liczą, iż pod tym apelem podpiszą się również inni uczestnicy życia publicznego, w tym politycy, publicyści i dziennikarze.

 

-Mniej emocji, a więcej rozsądku w polityce – zaapelował raz jeszcze europoseł Złotowski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Na Kujawach mamy mistrza świata w wiosłowaniu na ergometrze

  W niedzielnych Mistrzostwa Świata seniorów, weteranów i młodzieżowców do 23 lat, odbywających się w Aleksandrii (Stany Zjednoczone) Artur Mikołajczewski z KW Gopło Kruszwica zwyciężył w wadze lekkiej na ergometrze, uzyskując tym samym tytuł mistrza świata.

 • Kluczowy zawodnik Zawiszy kontuzjowany

  W niedzielę Zawisza Bydgoszcz przegrał sparing, przy ulicy Słowiańskiej, z Chełminianką Chełmno w stosunku 2:3. Wynikiem specjalnie nie można jednak się emocjonować, bowiem Chełminianka występuje na boiskach IV ligi, czyli dwie klasy wyżej. Zmartwieniem dla fanów niebiesko-czarnych może być natomiast kontuzja kluczowego zawodnika.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Niemiecka sieć zwiększy pracownikom wynagrodzenia

  Od marca pracownicy sieci Lidl będą zarabiać o 9,3% więcej – początkujący pracownicy zarabiać będą od 2,8 tys. do 3,55 tys. zł brutto (zależne od lokalizacji sklepu). Czy ten ruch niemieckiej sieci handlowej, to prognostyk problemów na rynku pracownika?

 • Wkrótce zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. Czy będzie on fikcyją?

  Niedziela 11 marca, będzie pierwszą w którą obowiązywał będzie ustawowy zakaz prowadzenia handlu. Czy podpisy uchwalone przez parlamentarzystów faktycznie znacząco ograniczą handel, czy przedsiębiorcy znajdą pomysł na ich obejście. Zdaniem adwokat Agnieszki  Żebrowskiej, istnieje takie ryzyko.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.