Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolitycy PiS chcą zmiany języka debaty publicznej

Politycy PiS chcą zmiany języka debaty publicznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 styczeń 2018 15:36

Kilka dni temu dwójka wandali zdewastowała drzwi wejściowe do biur europosła Kosmy Złotowskiego i posła Łukasza Schreibera w Nakle nad Notecią. Dzisiaj obaj politycy wyszli z inicjatywą, aby wszyscy uczestnicy życia publicznego, zaczęli dbać o kulturę i poziom debaty.

W opinii europosła Kosmy Złotowskiego, główną przyczyną aktu wandalizmu do jakiego doszło w Nakle, ale również tego typu incydenty mają miejsce w innych częściach kraju, jest język debaty publicznej oraz podsycanie emocji przez polityków i dziennikarzy – Chcielibyśmy zaapelować do wszystkich polityków o podpisanie apelu, który stawia cztery reguły debaty publicznej – mówił europoseł Złotowski.

 

Co to warunki?

1.Wzajemny szacunek, czyli nie dla wyzwisk, nie dla poniża, tak dla godności osobistej

2.Prawda i fakty, czyli nie dla kłamstwa i manipulacji

3.Poszanowanie życia prywatnego

4.Dystans wobec emocji, czyli zdecydowane piętnowanie wszelkich przejawów nienawiści i agresji w przestrzeni publicznej.

 

-Chcemy zaproponować bydgoską deklarację przeciwko mowie nienawiści – wyjaśnia poseł Łukasz Schreiber – Zacząć trzeba od siebie. To nie jest tak, że my, ze swojej strony, nie musimy już nic poprawiać.

 

Dzisiaj symbolicznie deklarację podpisali posłowie Złotowski i Schreiber. Obaj liczą, iż pod tym apelem podpiszą się również inni uczestnicy życia publicznego, w tym politycy, publicyści i dziennikarze.

 

-Mniej emocji, a więcej rozsądku w polityce – zaapelował raz jeszcze europoseł Złotowski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zagrożenia epidemiologicznego nie ma, ale zjawisko uchylania się od szczepień może niepokoić

  W ostatnich latach zauważalny jest wzrost liczby przypadków uchlania się rodziców od obowiązkowych szczepień ochronnych. Zdaniem służb sanitarnych w województwie kujawsko-pomorskiego obecnie zagrożenia epidemiologicznego nie ma, stąd też na razie nie grozi nam sytuacja jaka dotknęła chociażby Czechy. Nie oznacza to jednak, że takie zagrożenie w przyszłości nie może się pojawić.

 • Leśnicy jeszcze długo będą usuwać skutki ubiegłorocznych nawałnic

  Sierpniowe nawałnice sprawiły, że na pewien czas życie w naszym województwie przeszło na inne tory. W kujawsko-pomorskim skala zniszczeń spowodowanych przez trąbę powietrzną była największa. Do dzisiaj nie zakończono odbudowy domów, dużo pracy mają także leśnicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.