Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolitycy PiS chcą zmiany języka debaty publicznej

Politycy PiS chcą zmiany języka debaty publicznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 styczeń 2018 15:36

Kilka dni temu dwójka wandali zdewastowała drzwi wejściowe do biur europosła Kosmy Złotowskiego i posła Łukasza Schreibera w Nakle nad Notecią. Dzisiaj obaj politycy wyszli z inicjatywą, aby wszyscy uczestnicy życia publicznego, zaczęli dbać o kulturę i poziom debaty.

W opinii europosła Kosmy Złotowskiego, główną przyczyną aktu wandalizmu do jakiego doszło w Nakle, ale również tego typu incydenty mają miejsce w innych częściach kraju, jest język debaty publicznej oraz podsycanie emocji przez polityków i dziennikarzy – Chcielibyśmy zaapelować do wszystkich polityków o podpisanie apelu, który stawia cztery reguły debaty publicznej – mówił europoseł Złotowski.

 

Co to warunki?

1.Wzajemny szacunek, czyli nie dla wyzwisk, nie dla poniża, tak dla godności osobistej

2.Prawda i fakty, czyli nie dla kłamstwa i manipulacji

3.Poszanowanie życia prywatnego

4.Dystans wobec emocji, czyli zdecydowane piętnowanie wszelkich przejawów nienawiści i agresji w przestrzeni publicznej.

 

-Chcemy zaproponować bydgoską deklarację przeciwko mowie nienawiści – wyjaśnia poseł Łukasz Schreiber – Zacząć trzeba od siebie. To nie jest tak, że my, ze swojej strony, nie musimy już nic poprawiać.

 

Dzisiaj symbolicznie deklarację podpisali posłowie Złotowski i Schreiber. Obaj liczą, iż pod tym apelem podpiszą się również inni uczestnicy życia publicznego, w tym politycy, publicyści i dziennikarze.

 

-Mniej emocji, a więcej rozsądku w polityce – zaapelował raz jeszcze europoseł Złotowski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Grom Więcbork - Zawisza

  Ostatni mecz Zawiszy Bydgoszcz o punkty w 2018 roku był bardzo emocjonujący. Gra toczyła się bowiem do ostatniego gwizdka sędziego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu, który dla naszych czytelników przygotowaliśmy.

 • Wielkie nerwy w Więcborku na zakończenie

  W ostatniej kolejce V ligi w tym roku Grom Więcbork podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Gospodarze w tym sezonie plasują się w końcówce tabeli, ale w konfrontacji z rywalem chcieli się pokazać jak najlepiej, co sprawiło iż emocje temu spotkaniu towarzyszyły aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Wiadomości sportowe

 • Całbecki marszałkiem. Wygrał z Dombrowiczem

  W poniedziałek odbyła się I sesja sejmiku kadencji 2018-2023, w czasie której dokonano wyboru Zarządu Województwa oraz prezydium Sejmiku Województwa. Praktycznie został zrealizowany scenariusz jaki ustalono przy podpisywaniu porozumienia koalicyjnego PO i PSL. Do różnicy zdań doszło natomiast wśród bydgoskich radnych.

 • W jakim kierunku pójdzie Unia Europejska?

  Powoli zbliżamy się do wyborów do Parlamentu Europejskiego (maj 2019 roku). W Polsce będą one przede wszystkim sondażem na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi, pokazującymi realną siłę PiS i Koalicji Obywatelskiej. W skali UE gra toczy się jednak o coś zupełnie innego.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.