Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolitycy PiS chcą zmiany języka debaty publicznej

Politycy PiS chcą zmiany języka debaty publicznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 styczeń 2018 15:36

Kilka dni temu dwójka wandali zdewastowała drzwi wejściowe do biur europosła Kosmy Złotowskiego i posła Łukasza Schreibera w Nakle nad Notecią. Dzisiaj obaj politycy wyszli z inicjatywą, aby wszyscy uczestnicy życia publicznego, zaczęli dbać o kulturę i poziom debaty.

W opinii europosła Kosmy Złotowskiego, główną przyczyną aktu wandalizmu do jakiego doszło w Nakle, ale również tego typu incydenty mają miejsce w innych częściach kraju, jest język debaty publicznej oraz podsycanie emocji przez polityków i dziennikarzy – Chcielibyśmy zaapelować do wszystkich polityków o podpisanie apelu, który stawia cztery reguły debaty publicznej – mówił europoseł Złotowski.

 

Co to warunki?

1.Wzajemny szacunek, czyli nie dla wyzwisk, nie dla poniża, tak dla godności osobistej

2.Prawda i fakty, czyli nie dla kłamstwa i manipulacji

3.Poszanowanie życia prywatnego

4.Dystans wobec emocji, czyli zdecydowane piętnowanie wszelkich przejawów nienawiści i agresji w przestrzeni publicznej.

 

-Chcemy zaproponować bydgoską deklarację przeciwko mowie nienawiści – wyjaśnia poseł Łukasz Schreiber – Zacząć trzeba od siebie. To nie jest tak, że my, ze swojej strony, nie musimy już nic poprawiać.

 

Dzisiaj symbolicznie deklarację podpisali posłowie Złotowski i Schreiber. Obaj liczą, iż pod tym apelem podpiszą się również inni uczestnicy życia publicznego, w tym politycy, publicyści i dziennikarze.

 

-Mniej emocji, a więcej rozsądku w polityce – zaapelował raz jeszcze europoseł Złotowski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.