Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa ten przystanek trzeba kasować bilet

Na ten przystanek trzeba kasować bilet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 00:39
Na ten przystanek trzeba kasować bilet Fot: OpenStreetMaps

Rondo Jagiellonów jest jednym z ważniejszych, jak nie najważniejszym węzłem w bydgoskiej komunikacji miejskiej. Tutaj krzyżują się tory tramwajowe zmierzające w kierunku wszystkich przystanków końcowych oraz zatrzymuje się kilka linii autobusowych. Okazuje się, iż mamy w tym miejscu jeden taryfowy mankament.

 

Załóżmy, że pasażer przyjeżdża tramwajem z kierunku Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku albo z Fordonu i z tego ronda chciałby kontynuować podróż autobusem linii nr 51 lub 58. Z punktu widzenia infrastruktury wszystko działa, wystarczy bowiem przejść przejściem podziemnym na przystanek i poczekać na przyjazd autobusu. Pod względem taryfowym pojawia się pewien problem – jest to przedostatni przystanek dla obu linii autobusowych, więc powinno się skasować bilet na przejechanie jednego przystanku na Plac Kościeleckich i następnie drugi bilet, żeby jechać dalej (często dochodzi na Placu Kościeleckich dodatkowo do zamiany linii pomiędzy nr 51 i 58). Ekonomicznie po wysiadce na rondzie Jagiellonów, bardziej się opłaca pójść na Plac Kościeleckich na piechotę. Tak jednak nie powinien funkcjonować przemyślany węzeł komunikacyjny.

 

Pytanie – ile osób ten problem dotyczy, być może nie jest to pokaźne grono, nie mniej jednak chcąc budować wizerunek przyjaznego systemu komunikacji zbiorowej, należy przemyśleć również ten aspekt. Jadące po podobnej trasie, przez kolejne przystanki, m.in. linie 55 czy 60 omijają wjazd na Plac Kościeleckich, więc problematyka ta dotyczy tylko dwóch linii. W tym wypadku najprostrzym rozwiązaniem wydawałoby się zwolnienie z obowiązku kasowania biletów na odcinku Rondo Jagiellonów – Plac Kościeleckich. Budżet miasta z tego powodu nie zubożeje, a uda się poprawić kolejny detal w komunikacji miejskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Na Kujawach mamy mistrza świata w wiosłowaniu na ergometrze

  W niedzielnych Mistrzostwa Świata seniorów, weteranów i młodzieżowców do 23 lat, odbywających się w Aleksandrii (Stany Zjednoczone) Artur Mikołajczewski z KW Gopło Kruszwica zwyciężył w wadze lekkiej na ergometrze, uzyskując tym samym tytuł mistrza świata.

 • Kluczowy zawodnik Zawiszy kontuzjowany

  W niedzielę Zawisza Bydgoszcz przegrał sparing, przy ulicy Słowiańskiej, z Chełminianką Chełmno w stosunku 2:3. Wynikiem specjalnie nie można jednak się emocjonować, bowiem Chełminianka występuje na boiskach IV ligi, czyli dwie klasy wyżej. Zmartwieniem dla fanów niebiesko-czarnych może być natomiast kontuzja kluczowego zawodnika.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Niemiecka sieć zwiększy pracownikom wynagrodzenia

  Od marca pracownicy sieci Lidl będą zarabiać o 9,3% więcej – początkujący pracownicy zarabiać będą od 2,8 tys. do 3,55 tys. zł brutto (zależne od lokalizacji sklepu). Czy ten ruch niemieckiej sieci handlowej, to prognostyk problemów na rynku pracownika?

 • Wkrótce zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. Czy będzie on fikcyją?

  Niedziela 11 marca, będzie pierwszą w którą obowiązywał będzie ustawowy zakaz prowadzenia handlu. Czy podpisy uchwalone przez parlamentarzystów faktycznie znacząco ograniczą handel, czy przedsiębiorcy znajdą pomysł na ich obejście. Zdaniem adwokat Agnieszki  Żebrowskiej, istnieje takie ryzyko.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.