Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa ten przystanek trzeba kasować bilet

Na ten przystanek trzeba kasować bilet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 00:39
Na ten przystanek trzeba kasować bilet Fot: OpenStreetMaps

Rondo Jagiellonów jest jednym z ważniejszych, jak nie najważniejszym węzłem w bydgoskiej komunikacji miejskiej. Tutaj krzyżują się tory tramwajowe zmierzające w kierunku wszystkich przystanków końcowych oraz zatrzymuje się kilka linii autobusowych. Okazuje się, iż mamy w tym miejscu jeden taryfowy mankament.

 

Załóżmy, że pasażer przyjeżdża tramwajem z kierunku Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku albo z Fordonu i z tego ronda chciałby kontynuować podróż autobusem linii nr 51 lub 58. Z punktu widzenia infrastruktury wszystko działa, wystarczy bowiem przejść przejściem podziemnym na przystanek i poczekać na przyjazd autobusu. Pod względem taryfowym pojawia się pewien problem – jest to przedostatni przystanek dla obu linii autobusowych, więc powinno się skasować bilet na przejechanie jednego przystanku na Plac Kościeleckich i następnie drugi bilet, żeby jechać dalej (często dochodzi na Placu Kościeleckich dodatkowo do zamiany linii pomiędzy nr 51 i 58). Ekonomicznie po wysiadce na rondzie Jagiellonów, bardziej się opłaca pójść na Plac Kościeleckich na piechotę. Tak jednak nie powinien funkcjonować przemyślany węzeł komunikacyjny.

 

Pytanie – ile osób ten problem dotyczy, być może nie jest to pokaźne grono, nie mniej jednak chcąc budować wizerunek przyjaznego systemu komunikacji zbiorowej, należy przemyśleć również ten aspekt. Jadące po podobnej trasie, przez kolejne przystanki, m.in. linie 55 czy 60 omijają wjazd na Plac Kościeleckich, więc problematyka ta dotyczy tylko dwóch linii. W tym wypadku najprostrzym rozwiązaniem wydawałoby się zwolnienie z obowiązku kasowania biletów na odcinku Rondo Jagiellonów – Plac Kościeleckich. Budżet miasta z tego powodu nie zubożeje, a uda się poprawić kolejny detal w komunikacji miejskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.