Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa ten przystanek trzeba kasować bilet

Na ten przystanek trzeba kasować bilet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 00:39
Na ten przystanek trzeba kasować bilet Fot: OpenStreetMaps

Rondo Jagiellonów jest jednym z ważniejszych, jak nie najważniejszym węzłem w bydgoskiej komunikacji miejskiej. Tutaj krzyżują się tory tramwajowe zmierzające w kierunku wszystkich przystanków końcowych oraz zatrzymuje się kilka linii autobusowych. Okazuje się, iż mamy w tym miejscu jeden taryfowy mankament.

 

Załóżmy, że pasażer przyjeżdża tramwajem z kierunku Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku albo z Fordonu i z tego ronda chciałby kontynuować podróż autobusem linii nr 51 lub 58. Z punktu widzenia infrastruktury wszystko działa, wystarczy bowiem przejść przejściem podziemnym na przystanek i poczekać na przyjazd autobusu. Pod względem taryfowym pojawia się pewien problem – jest to przedostatni przystanek dla obu linii autobusowych, więc powinno się skasować bilet na przejechanie jednego przystanku na Plac Kościeleckich i następnie drugi bilet, żeby jechać dalej (często dochodzi na Placu Kościeleckich dodatkowo do zamiany linii pomiędzy nr 51 i 58). Ekonomicznie po wysiadce na rondzie Jagiellonów, bardziej się opłaca pójść na Plac Kościeleckich na piechotę. Tak jednak nie powinien funkcjonować przemyślany węzeł komunikacyjny.

 

Pytanie – ile osób ten problem dotyczy, być może nie jest to pokaźne grono, nie mniej jednak chcąc budować wizerunek przyjaznego systemu komunikacji zbiorowej, należy przemyśleć również ten aspekt. Jadące po podobnej trasie, przez kolejne przystanki, m.in. linie 55 czy 60 omijają wjazd na Plac Kościeleckich, więc problematyka ta dotyczy tylko dwóch linii. W tym wypadku najprostrzym rozwiązaniem wydawałoby się zwolnienie z obowiązku kasowania biletów na odcinku Rondo Jagiellonów – Plac Kościeleckich. Budżet miasta z tego powodu nie zubożeje, a uda się poprawić kolejny detal w komunikacji miejskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zagrożenia epidemiologicznego nie ma, ale zjawisko uchylania się od szczepień może niepokoić

  W ostatnich latach zauważalny jest wzrost liczby przypadków uchlania się rodziców od obowiązkowych szczepień ochronnych. Zdaniem służb sanitarnych w województwie kujawsko-pomorskiego obecnie zagrożenia epidemiologicznego nie ma, stąd też na razie nie grozi nam sytuacja jaka dotknęła chociażby Czechy. Nie oznacza to jednak, że takie zagrożenie w przyszłości nie może się pojawić.

 • Leśnicy jeszcze długo będą usuwać skutki ubiegłorocznych nawałnic

  Sierpniowe nawałnice sprawiły, że na pewien czas życie w naszym województwie przeszło na inne tory. W kujawsko-pomorskim skala zniszczeń spowodowanych przez trąbę powietrzną była największa. Do dzisiaj nie zakończono odbudowy domów, dużo pracy mają także leśnicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.