Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkutecki: O systemie ochrony zdrowia przede wszystkim z pacjentami

Skutecki: O systemie ochrony zdrowia przede wszystkim z pacjentami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 15:47

W środę odbyło się kilku godzinne posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, poświęcone m.in. wypowiadaniu przez rezydentów klauzul opt-out. Opozycja zarzucała ministrowi Radziwiłłowi, że zbyt biernie przygląda się sytuacji w kraju, natomiast minister z kolei podkreślał, że bezpieczeństwo pacjentów nie jest zagrożone. Poseł Paweł Skutecki z Kukiz15 wyszedł z nieco innego założenia.

Zdaniem bydgoskiego parlamentarzysty spór pomiędzy politykami z koalicji rządzącej oraz Platformy Obywatelskiej słucha się z zażenowaniem, bowiem w małym zakresie dotyczy on zwykłych pacjentów - Z kolegami jako jedni nieliczni w tej komisji reprezentujemy pacjentów a nie środowisko medyczne – mówił poseł Paweł Skutecki, podczas posiedzenia Komisji Zdrowia - Nas interesuje żeby przyjął nas w miarę szybko, w miarę przygotowany, wypoczęty lekarz. Nas nie obchodzi skąd pan weźmie na to pieniędzy i lekarzy. My jesteśmy pacjentami potrzebujemy pomocy.

 

- I opozycja i pan minister cały czas mówicie o pieniądzach, słyszałem o różnych cudach, ale pieniądze nie leczą – podkreśla Skutecki - Pewna grupa lekarzy – rezydentów i specjalistów, zgodziła się dobrowolnie pracować więcej niż 50 godzin w tygodniu. Panie ministrze jako pacjent wolałbym, żeby przyjmował mnie lekarz, który coś jeszcze mniej więcej kontaktuje z czym ma do czynienia.

 

Klauzua opt-out oznacza dobrowolną zgodę lekarza na pracę powyżej 48 godzin w tygodniu. W niektórych szpitalach, w tym bydgoskim szpitalu im. Biziela, wypowiedzenie kilkudziesięciu klauzul wywołało groźbę nawet małego paraliżu. Na szczęście dyrekcja szpitala póki co sobie z tym problemem radzi.

 

- Problem jest w tym, że jakakolwiek zmiana powodująca zwiększenie lekarzy w Polsce, przyniesie owoce po kilkunastu latach. Nie będzie wtedy już pana jako ministra, ani nas jako posłów, ale będziemy jako pacjenci – kontynuował Skutecki.

 

W opinii posła Pawła Skuteckiego należy podjąć rzeczową debatę o przyszłości służby zdrowia w Polsce, w której dominującą rolę mieliby przedstawiciele pacjentów, a nie zawodów medycznych, tak jak ma to miejsce obecnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.