Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej

Rusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 styczeń 2018 00:32
Rusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej Fot. Google Street View / UMB

Znajdujący się w sąsiedztwie mostu kolejowego, most drogowy przy ulicy Mińskiej znajduje się w złym stanie technicznym. Drogowcy z powodów bezpieczeństwa zdecydowali się ograniczyć prędkość na konstrukcji oraz znacząco ograniczyć wagę przejeżdżanych po nim pojazdów. W tym roku powinien zostać on przebudowy.

Przebudowa pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa oraz dopuszczenie cięższych pojazdów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpisał jeszcze przed końcem roku przetarg. Zainteresowane realizacją przebudowy firmy mogą składa oferty do dnia 16 stycznia. Wcześniej ZDMiKP przeprowadził już doraźne naprawy.

 

Koncepcja przebudowy zakłada - wykonanie nowej płyty pomostu, odwodnienia, remont chodników, dojazdów, zastosowanie nowych barieroporęczy, zabezpieczenie przed korozją. Wszystkie prace projektowo-budowlane zajmą około 9 miesięcy. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy. Oprócz ceny dodatkowymi kryteriami są długość gwarancji i skrócenie czasu remontu obiektu.

 

Czas przebudowy może powodować pewne utrudnienia w ruchu komunikacyjnym, z powodu ograniczenia, czy czasowo nawet całkowitego zablokowania, przejezdności na tym odcinku ulicy Mińskiej. Prezydent Rafał Bruski pytany o tę kwestię przez radnego Szymona Roga przyznał, iż w okresie przebudowy wiaduktu nie będzie żadnych utrudnień na alternatywnej drodze, jaka w tym wypadku jest ulica Grunwaldzka (również planowana do dużej rozbudowy). W okresie przebudowy wiaduktu na Mińskiej, nie będą się na pewno odbywały, zdaniem prezydenta, prace budowlane na odcinku od węzła zachodniego do lasu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zagrożenia epidemiologicznego nie ma, ale zjawisko uchylania się od szczepień może niepokoić

  W ostatnich latach zauważalny jest wzrost liczby przypadków uchlania się rodziców od obowiązkowych szczepień ochronnych. Zdaniem służb sanitarnych w województwie kujawsko-pomorskiego obecnie zagrożenia epidemiologicznego nie ma, stąd też na razie nie grozi nam sytuacja jaka dotknęła chociażby Czechy. Nie oznacza to jednak, że takie zagrożenie w przyszłości nie może się pojawić.

 • Leśnicy jeszcze długo będą usuwać skutki ubiegłorocznych nawałnic

  Sierpniowe nawałnice sprawiły, że na pewien czas życie w naszym województwie przeszło na inne tory. W kujawsko-pomorskim skala zniszczeń spowodowanych przez trąbę powietrzną była największa. Do dzisiaj nie zakończono odbudowy domów, dużo pracy mają także leśnicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.