Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej

Rusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 styczeń 2018 00:32
Rusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej Fot. Google Street View / UMB

Znajdujący się w sąsiedztwie mostu kolejowego, most drogowy przy ulicy Mińskiej znajduje się w złym stanie technicznym. Drogowcy z powodów bezpieczeństwa zdecydowali się ograniczyć prędkość na konstrukcji oraz znacząco ograniczyć wagę przejeżdżanych po nim pojazdów. W tym roku powinien zostać on przebudowy.

Przebudowa pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa oraz dopuszczenie cięższych pojazdów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpisał jeszcze przed końcem roku przetarg. Zainteresowane realizacją przebudowy firmy mogą składa oferty do dnia 16 stycznia. Wcześniej ZDMiKP przeprowadził już doraźne naprawy.

 

Koncepcja przebudowy zakłada - wykonanie nowej płyty pomostu, odwodnienia, remont chodników, dojazdów, zastosowanie nowych barieroporęczy, zabezpieczenie przed korozją. Wszystkie prace projektowo-budowlane zajmą około 9 miesięcy. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy. Oprócz ceny dodatkowymi kryteriami są długość gwarancji i skrócenie czasu remontu obiektu.

 

Czas przebudowy może powodować pewne utrudnienia w ruchu komunikacyjnym, z powodu ograniczenia, czy czasowo nawet całkowitego zablokowania, przejezdności na tym odcinku ulicy Mińskiej. Prezydent Rafał Bruski pytany o tę kwestię przez radnego Szymona Roga przyznał, iż w okresie przebudowy wiaduktu nie będzie żadnych utrudnień na alternatywnej drodze, jaka w tym wypadku jest ulica Grunwaldzka (również planowana do dużej rozbudowy). W okresie przebudowy wiaduktu na Mińskiej, nie będą się na pewno odbywały, zdaniem prezydenta, prace budowlane na odcinku od węzła zachodniego do lasu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Na Kujawach mamy mistrza świata w wiosłowaniu na ergometrze

  W niedzielnych Mistrzostwa Świata seniorów, weteranów i młodzieżowców do 23 lat, odbywających się w Aleksandrii (Stany Zjednoczone) Artur Mikołajczewski z KW Gopło Kruszwica zwyciężył w wadze lekkiej na ergometrze, uzyskując tym samym tytuł mistrza świata.

 • Kluczowy zawodnik Zawiszy kontuzjowany

  W niedzielę Zawisza Bydgoszcz przegrał sparing, przy ulicy Słowiańskiej, z Chełminianką Chełmno w stosunku 2:3. Wynikiem specjalnie nie można jednak się emocjonować, bowiem Chełminianka występuje na boiskach IV ligi, czyli dwie klasy wyżej. Zmartwieniem dla fanów niebiesko-czarnych może być natomiast kontuzja kluczowego zawodnika.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Niemiecka sieć zwiększy pracownikom wynagrodzenia

  Od marca pracownicy sieci Lidl będą zarabiać o 9,3% więcej – początkujący pracownicy zarabiać będą od 2,8 tys. do 3,55 tys. zł brutto (zależne od lokalizacji sklepu). Czy ten ruch niemieckiej sieci handlowej, to prognostyk problemów na rynku pracownika?

 • Wkrótce zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. Czy będzie on fikcyją?

  Niedziela 11 marca, będzie pierwszą w którą obowiązywał będzie ustawowy zakaz prowadzenia handlu. Czy podpisy uchwalone przez parlamentarzystów faktycznie znacząco ograniczą handel, czy przedsiębiorcy znajdą pomysł na ich obejście. Zdaniem adwokat Agnieszki  Żebrowskiej, istnieje takie ryzyko.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.