Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej

Rusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 styczeń 2018 00:32
Rusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej Fot. Google Street View / UMB

Znajdujący się w sąsiedztwie mostu kolejowego, most drogowy przy ulicy Mińskiej znajduje się w złym stanie technicznym. Drogowcy z powodów bezpieczeństwa zdecydowali się ograniczyć prędkość na konstrukcji oraz znacząco ograniczyć wagę przejeżdżanych po nim pojazdów. W tym roku powinien zostać on przebudowy.

Przebudowa pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa oraz dopuszczenie cięższych pojazdów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpisał jeszcze przed końcem roku przetarg. Zainteresowane realizacją przebudowy firmy mogą składa oferty do dnia 16 stycznia. Wcześniej ZDMiKP przeprowadził już doraźne naprawy.

 

Koncepcja przebudowy zakłada - wykonanie nowej płyty pomostu, odwodnienia, remont chodników, dojazdów, zastosowanie nowych barieroporęczy, zabezpieczenie przed korozją. Wszystkie prace projektowo-budowlane zajmą około 9 miesięcy. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy. Oprócz ceny dodatkowymi kryteriami są długość gwarancji i skrócenie czasu remontu obiektu.

 

Czas przebudowy może powodować pewne utrudnienia w ruchu komunikacyjnym, z powodu ograniczenia, czy czasowo nawet całkowitego zablokowania, przejezdności na tym odcinku ulicy Mińskiej. Prezydent Rafał Bruski pytany o tę kwestię przez radnego Szymona Roga przyznał, iż w okresie przebudowy wiaduktu nie będzie żadnych utrudnień na alternatywnej drodze, jaka w tym wypadku jest ulica Grunwaldzka (również planowana do dużej rozbudowy). W okresie przebudowy wiaduktu na Mińskiej, nie będą się na pewno odbywały, zdaniem prezydenta, prace budowlane na odcinku od węzła zachodniego do lasu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Konsultacje uchwały antysmogowej będą przedłużone

  Dzisiaj pierwotnie powinny zakończyć się konsultacje społeczne nad tzw. uchwałą antysmogową dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wielu samorządowców narzeka, że czasu na konsultacje było zbyt mało, dzisiaj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że przedłużone zostaną one do końca marca.

 • Kujawsko-Pomorskie z najniższymi wskaźnikami w wykorzystaniu funduszy z UE

  Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senatu przedstawiona została informacja rządu ze współpracy z Unią Europejską w drugim półroczu 2018 roku. Senatorom przedstawiono również postępy we wdrażaniu programów operacyjnych w ramach Polityki Spójności UE. RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w tym zestawieniu uzyskuje najniższe wskaźniki.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.