Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej

Rusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 styczeń 2018 00:32
Rusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej Fot. Google Street View / UMB

Znajdujący się w sąsiedztwie mostu kolejowego, most drogowy przy ulicy Mińskiej znajduje się w złym stanie technicznym. Drogowcy z powodów bezpieczeństwa zdecydowali się ograniczyć prędkość na konstrukcji oraz znacząco ograniczyć wagę przejeżdżanych po nim pojazdów. W tym roku powinien zostać on przebudowy.

Przebudowa pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa oraz dopuszczenie cięższych pojazdów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpisał jeszcze przed końcem roku przetarg. Zainteresowane realizacją przebudowy firmy mogą składa oferty do dnia 16 stycznia. Wcześniej ZDMiKP przeprowadził już doraźne naprawy.

 

Koncepcja przebudowy zakłada - wykonanie nowej płyty pomostu, odwodnienia, remont chodników, dojazdów, zastosowanie nowych barieroporęczy, zabezpieczenie przed korozją. Wszystkie prace projektowo-budowlane zajmą około 9 miesięcy. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy. Oprócz ceny dodatkowymi kryteriami są długość gwarancji i skrócenie czasu remontu obiektu.

 

Czas przebudowy może powodować pewne utrudnienia w ruchu komunikacyjnym, z powodu ograniczenia, czy czasowo nawet całkowitego zablokowania, przejezdności na tym odcinku ulicy Mińskiej. Prezydent Rafał Bruski pytany o tę kwestię przez radnego Szymona Roga przyznał, iż w okresie przebudowy wiaduktu nie będzie żadnych utrudnień na alternatywnej drodze, jaka w tym wypadku jest ulica Grunwaldzka (również planowana do dużej rozbudowy). W okresie przebudowy wiaduktu na Mińskiej, nie będą się na pewno odbywały, zdaniem prezydenta, prace budowlane na odcinku od węzła zachodniego do lasu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.