Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej

Rusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 styczeń 2018 00:32
Rusza przetarg na przebudowę mostu na Mińskiej Fot. Google Street View / UMB

Znajdujący się w sąsiedztwie mostu kolejowego, most drogowy przy ulicy Mińskiej znajduje się w złym stanie technicznym. Drogowcy z powodów bezpieczeństwa zdecydowali się ograniczyć prędkość na konstrukcji oraz znacząco ograniczyć wagę przejeżdżanych po nim pojazdów. W tym roku powinien zostać on przebudowy.

Przebudowa pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa oraz dopuszczenie cięższych pojazdów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpisał jeszcze przed końcem roku przetarg. Zainteresowane realizacją przebudowy firmy mogą składa oferty do dnia 16 stycznia. Wcześniej ZDMiKP przeprowadził już doraźne naprawy.

 

Koncepcja przebudowy zakłada - wykonanie nowej płyty pomostu, odwodnienia, remont chodników, dojazdów, zastosowanie nowych barieroporęczy, zabezpieczenie przed korozją. Wszystkie prace projektowo-budowlane zajmą około 9 miesięcy. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy. Oprócz ceny dodatkowymi kryteriami są długość gwarancji i skrócenie czasu remontu obiektu.

 

Czas przebudowy może powodować pewne utrudnienia w ruchu komunikacyjnym, z powodu ograniczenia, czy czasowo nawet całkowitego zablokowania, przejezdności na tym odcinku ulicy Mińskiej. Prezydent Rafał Bruski pytany o tę kwestię przez radnego Szymona Roga przyznał, iż w okresie przebudowy wiaduktu nie będzie żadnych utrudnień na alternatywnej drodze, jaka w tym wypadku jest ulica Grunwaldzka (również planowana do dużej rozbudowy). W okresie przebudowy wiaduktu na Mińskiej, nie będą się na pewno odbywały, zdaniem prezydenta, prace budowlane na odcinku od węzła zachodniego do lasu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Żaden Zawiszak na króla strzelców nie idzie

  Runda jesienna w V lidze za nami – jest to zatem ten czas na poczynienie pierwszych podsumowań połowy sezonu. Zawisza zakończył ją z zaliczką kilku punktów przewagi, co będzie dobrym punktem startowym przed rundą wiosenną. W liczbie strzelonych bramek, to przodują wcale nie niebiesko-czarni.

 • Skrót meczu: Grom Więcbork - Zawisza

  Ostatni mecz Zawiszy Bydgoszcz o punkty w 2018 roku był bardzo emocjonujący. Gra toczyła się bowiem do ostatniego gwizdka sędziego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu, który dla naszych czytelników przygotowaliśmy.

Wiadomości sportowe

 • Całbecki marszałkiem. Wygrał z Dombrowiczem

  W poniedziałek odbyła się I sesja sejmiku kadencji 2018-2023, w czasie której dokonano wyboru Zarządu Województwa oraz prezydium Sejmiku Województwa. Praktycznie został zrealizowany scenariusz jaki ustalono przy podpisywaniu porozumienia koalicyjnego PO i PSL. Do różnicy zdań doszło natomiast wśród bydgoskich radnych.

 • W jakim kierunku pójdzie Unia Europejska?

  Powoli zbliżamy się do wyborów do Parlamentu Europejskiego (maj 2019 roku). W Polsce będą one przede wszystkim sondażem na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi, pokazującymi realną siłę PiS i Koalicji Obywatelskiej. W skali UE gra toczy się jednak o coś zupełnie innego.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.