Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyłudzili kredyty na kilkadziesiąt milionów

Wyłudzili kredyty na kilkadziesiąt milionów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 styczeń 2018 00:47

W grudniu Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się przestępczością gospodarczą. Na czele grupy wyłudzającej kredyty i leasingi stała Bożena W.

Prokuratorzy badający działalność grupy w latach 2009-2010 skierowali oskarżenie przeciwko 18-tu osobom. Zarzuty łącznie może usłyszeć jednak 100 osób, które pomagały w funkcjonowaniu tego procederu. Członkowie ścisłej grupy wyszukiwali tzw. słupów, którzy następnie w oparciu o sfałszowane dokumenty uzyskiwali umowy kredytowe i leasingowe. Szacuje się, że w wyniku tej działalności wyłudzono ok. 27 mln zł. W toku śledztwa ujawniono również udział w procederze pracowników branży bankowej, którzy pomagali w przestępstwach.

 

Oskarżonym zarzuca się wyłudzenie sporej kwoty oraz pranie brudnych pieniędzy. Cztery osoby oskarżone wyraziły dobrowolną wolę poddania się karze, w tym jedna na ponad rok bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Grupa przestępcza działała również poza Bydgoszczą – m.in. w Pile, Grudziądzu, Poznaniu i Wałbrzychu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Żaden Zawiszak na króla strzelców nie idzie

  Runda jesienna w V lidze za nami – jest to zatem ten czas na poczynienie pierwszych podsumowań połowy sezonu. Zawisza zakończył ją z zaliczką kilku punktów przewagi, co będzie dobrym punktem startowym przed rundą wiosenną. W liczbie strzelonych bramek, to przodują wcale nie niebiesko-czarni.

 • Skrót meczu: Grom Więcbork - Zawisza

  Ostatni mecz Zawiszy Bydgoszcz o punkty w 2018 roku był bardzo emocjonujący. Gra toczyła się bowiem do ostatniego gwizdka sędziego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu, który dla naszych czytelników przygotowaliśmy.

Wiadomości sportowe

 • Całbecki marszałkiem. Wygrał z Dombrowiczem

  W poniedziałek odbyła się I sesja sejmiku kadencji 2018-2023, w czasie której dokonano wyboru Zarządu Województwa oraz prezydium Sejmiku Województwa. Praktycznie został zrealizowany scenariusz jaki ustalono przy podpisywaniu porozumienia koalicyjnego PO i PSL. Do różnicy zdań doszło natomiast wśród bydgoskich radnych.

 • W jakim kierunku pójdzie Unia Europejska?

  Powoli zbliżamy się do wyborów do Parlamentu Europejskiego (maj 2019 roku). W Polsce będą one przede wszystkim sondażem na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi, pokazującymi realną siłę PiS i Koalicji Obywatelskiej. W skali UE gra toczy się jednak o coś zupełnie innego.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.