Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyłudzili kredyty na kilkadziesiąt milionów

Wyłudzili kredyty na kilkadziesiąt milionów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 styczeń 2018 00:47

W grudniu Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się przestępczością gospodarczą. Na czele grupy wyłudzającej kredyty i leasingi stała Bożena W.

Prokuratorzy badający działalność grupy w latach 2009-2010 skierowali oskarżenie przeciwko 18-tu osobom. Zarzuty łącznie może usłyszeć jednak 100 osób, które pomagały w funkcjonowaniu tego procederu. Członkowie ścisłej grupy wyszukiwali tzw. słupów, którzy następnie w oparciu o sfałszowane dokumenty uzyskiwali umowy kredytowe i leasingowe. Szacuje się, że w wyniku tej działalności wyłudzono ok. 27 mln zł. W toku śledztwa ujawniono również udział w procederze pracowników branży bankowej, którzy pomagali w przestępstwach.

 

Oskarżonym zarzuca się wyłudzenie sporej kwoty oraz pranie brudnych pieniędzy. Cztery osoby oskarżone wyraziły dobrowolną wolę poddania się karze, w tym jedna na ponad rok bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Grupa przestępcza działała również poza Bydgoszczą – m.in. w Pile, Grudziądzu, Poznaniu i Wałbrzychu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Konsultacje uchwały antysmogowej będą przedłużone

  Dzisiaj pierwotnie powinny zakończyć się konsultacje społeczne nad tzw. uchwałą antysmogową dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wielu samorządowców narzeka, że czasu na konsultacje było zbyt mało, dzisiaj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że przedłużone zostaną one do końca marca.

 • Kujawsko-Pomorskie z najniższymi wskaźnikami w wykorzystaniu funduszy z UE

  Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senatu przedstawiona została informacja rządu ze współpracy z Unią Europejską w drugim półroczu 2018 roku. Senatorom przedstawiono również postępy we wdrażaniu programów operacyjnych w ramach Polityki Spójności UE. RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w tym zestawieniu uzyskuje najniższe wskaźniki.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.