Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyłudzili kredyty na kilkadziesiąt milionów

Wyłudzili kredyty na kilkadziesiąt milionów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 styczeń 2018 00:47

W grudniu Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się przestępczością gospodarczą. Na czele grupy wyłudzającej kredyty i leasingi stała Bożena W.

Prokuratorzy badający działalność grupy w latach 2009-2010 skierowali oskarżenie przeciwko 18-tu osobom. Zarzuty łącznie może usłyszeć jednak 100 osób, które pomagały w funkcjonowaniu tego procederu. Członkowie ścisłej grupy wyszukiwali tzw. słupów, którzy następnie w oparciu o sfałszowane dokumenty uzyskiwali umowy kredytowe i leasingowe. Szacuje się, że w wyniku tej działalności wyłudzono ok. 27 mln zł. W toku śledztwa ujawniono również udział w procederze pracowników branży bankowej, którzy pomagali w przestępstwach.

 

Oskarżonym zarzuca się wyłudzenie sporej kwoty oraz pranie brudnych pieniędzy. Cztery osoby oskarżone wyraziły dobrowolną wolę poddania się karze, w tym jedna na ponad rok bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Grupa przestępcza działała również poza Bydgoszczą – m.in. w Pile, Grudziądzu, Poznaniu i Wałbrzychu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.