Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyłudzili kredyty na kilkadziesiąt milionów

Wyłudzili kredyty na kilkadziesiąt milionów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 styczeń 2018 00:47

W grudniu Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się przestępczością gospodarczą. Na czele grupy wyłudzającej kredyty i leasingi stała Bożena W.

Prokuratorzy badający działalność grupy w latach 2009-2010 skierowali oskarżenie przeciwko 18-tu osobom. Zarzuty łącznie może usłyszeć jednak 100 osób, które pomagały w funkcjonowaniu tego procederu. Członkowie ścisłej grupy wyszukiwali tzw. słupów, którzy następnie w oparciu o sfałszowane dokumenty uzyskiwali umowy kredytowe i leasingowe. Szacuje się, że w wyniku tej działalności wyłudzono ok. 27 mln zł. W toku śledztwa ujawniono również udział w procederze pracowników branży bankowej, którzy pomagali w przestępstwach.

 

Oskarżonym zarzuca się wyłudzenie sporej kwoty oraz pranie brudnych pieniędzy. Cztery osoby oskarżone wyraziły dobrowolną wolę poddania się karze, w tym jedna na ponad rok bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Grupa przestępcza działała również poza Bydgoszczą – m.in. w Pile, Grudziądzu, Poznaniu i Wałbrzychu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zagrożenia epidemiologicznego nie ma, ale zjawisko uchylania się od szczepień może niepokoić

  W ostatnich latach zauważalny jest wzrost liczby przypadków uchlania się rodziców od obowiązkowych szczepień ochronnych. Zdaniem służb sanitarnych w województwie kujawsko-pomorskiego obecnie zagrożenia epidemiologicznego nie ma, stąd też na razie nie grozi nam sytuacja jaka dotknęła chociażby Czechy. Nie oznacza to jednak, że takie zagrożenie w przyszłości nie może się pojawić.

 • Leśnicy jeszcze długo będą usuwać skutki ubiegłorocznych nawałnic

  Sierpniowe nawałnice sprawiły, że na pewien czas życie w naszym województwie przeszło na inne tory. W kujawsko-pomorskim skala zniszczeń spowodowanych przez trąbę powietrzną była największa. Do dzisiaj nie zakończono odbudowy domów, dużo pracy mają także leśnicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.