Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyłudzili kredyty na kilkadziesiąt milionów

Wyłudzili kredyty na kilkadziesiąt milionów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 styczeń 2018 00:47

W grudniu Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się przestępczością gospodarczą. Na czele grupy wyłudzającej kredyty i leasingi stała Bożena W.

Prokuratorzy badający działalność grupy w latach 2009-2010 skierowali oskarżenie przeciwko 18-tu osobom. Zarzuty łącznie może usłyszeć jednak 100 osób, które pomagały w funkcjonowaniu tego procederu. Członkowie ścisłej grupy wyszukiwali tzw. słupów, którzy następnie w oparciu o sfałszowane dokumenty uzyskiwali umowy kredytowe i leasingowe. Szacuje się, że w wyniku tej działalności wyłudzono ok. 27 mln zł. W toku śledztwa ujawniono również udział w procederze pracowników branży bankowej, którzy pomagali w przestępstwach.

 

Oskarżonym zarzuca się wyłudzenie sporej kwoty oraz pranie brudnych pieniędzy. Cztery osoby oskarżone wyraziły dobrowolną wolę poddania się karze, w tym jedna na ponad rok bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Grupa przestępcza działała również poza Bydgoszczą – m.in. w Pile, Grudziądzu, Poznaniu i Wałbrzychu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Na Kujawach mamy mistrza świata w wiosłowaniu na ergometrze

  W niedzielnych Mistrzostwa Świata seniorów, weteranów i młodzieżowców do 23 lat, odbywających się w Aleksandrii (Stany Zjednoczone) Artur Mikołajczewski z KW Gopło Kruszwica zwyciężył w wadze lekkiej na ergometrze, uzyskując tym samym tytuł mistrza świata.

 • Kluczowy zawodnik Zawiszy kontuzjowany

  W niedzielę Zawisza Bydgoszcz przegrał sparing, przy ulicy Słowiańskiej, z Chełminianką Chełmno w stosunku 2:3. Wynikiem specjalnie nie można jednak się emocjonować, bowiem Chełminianka występuje na boiskach IV ligi, czyli dwie klasy wyżej. Zmartwieniem dla fanów niebiesko-czarnych może być natomiast kontuzja kluczowego zawodnika.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Niemiecka sieć zwiększy pracownikom wynagrodzenia

  Od marca pracownicy sieci Lidl będą zarabiać o 9,3% więcej – początkujący pracownicy zarabiać będą od 2,8 tys. do 3,55 tys. zł brutto (zależne od lokalizacji sklepu). Czy ten ruch niemieckiej sieci handlowej, to prognostyk problemów na rynku pracownika?

 • Wkrótce zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. Czy będzie on fikcyją?

  Niedziela 11 marca, będzie pierwszą w którą obowiązywał będzie ustawowy zakaz prowadzenia handlu. Czy podpisy uchwalone przez parlamentarzystów faktycznie znacząco ograniczą handel, czy przedsiębiorcy znajdą pomysł na ich obejście. Zdaniem adwokat Agnieszki  Żebrowskiej, istnieje takie ryzyko.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.