Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem?

Czy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem?

Napisane przez  Ł.R. / Dziennik Gazeta Prawna Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 styczeń 2018 01:01
Czy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem? Archiwum 2015

Od 2015 roku trwa spór pomiędzy NSZZ Solidarność a władzami Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy, który dotyczy realizowania usługi sprzątania i transportu wewnętrznego firmie zewnętrznej. W opinii Solidarności zastosowany outsourcing odbywa się kosztem pracowników. Wkrótce może to się jednak szpitalowi opłacać.

Do tej pory w tej sprawie główny argument przeciwko outsourcingu dotyczył typowo spraw społecznych, czyli przesunięcia pracowników do podmiotu zewnętrznego, który ma gwarantować gorsze warunki, niż gdyby pracodawcą był bezpośrednio szpital. Za sprawą zmiany interpretacji Ministerstwa Finansów, dojść może dodatkowy argument podatkowy.

 

,,Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że według nowej interpretacji ogólnej Ministerstwa Finansów, że tego typu usługi w przypadku świadczenia przez podmioty niż świadczącego opiekę medyczną, nie będą już zwolnione z podatku VAT. Zatem jeżeli Szpital Uniwersytecki nadal będzie chciał zlecać utrzymanie czystości i transport wewnętrzny prywatnej firmie, będzie musiał ponieść koszty o 23% wyższe. W takim wypadku outsourcing może po prostu się już nie opłacać.

 

Identyczna interpretacja dotyczy również świadczenie usługi żywienia pacjentów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Leśnicy jeszcze długo będą usuwać skutki ubiegłorocznych nawałnic

  Sierpniowe nawałnice sprawiły, że na pewien czas życie w naszym województwie przeszło na inne tory. W kujawsko-pomorskim skala zniszczeń spowodowanych przez trąbę powietrzną była największa. Do dzisiaj nie zakończono odbudowy domów, dużo pracy mają także leśnicy.

 • Coraz więcej turystów nocuje w kujawsko-pomorskim

  Za nami zlot miłośników motocyklów marki Harleya Davidsona, na którym zyskała przede wszystkim branża turystyczna. GUS opublikował natomiast wstępne informacje dotyczące turystyki w województwie za rok 2017.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.