Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem?

Czy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem?

Napisane przez  Ł.R. / Dziennik Gazeta Prawna Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 styczeń 2018 01:01
Czy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem? Archiwum 2015

Od 2015 roku trwa spór pomiędzy NSZZ Solidarność a władzami Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy, który dotyczy realizowania usługi sprzątania i transportu wewnętrznego firmie zewnętrznej. W opinii Solidarności zastosowany outsourcing odbywa się kosztem pracowników. Wkrótce może to się jednak szpitalowi opłacać.

Do tej pory w tej sprawie główny argument przeciwko outsourcingu dotyczył typowo spraw społecznych, czyli przesunięcia pracowników do podmiotu zewnętrznego, który ma gwarantować gorsze warunki, niż gdyby pracodawcą był bezpośrednio szpital. Za sprawą zmiany interpretacji Ministerstwa Finansów, dojść może dodatkowy argument podatkowy.

 

,,Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że według nowej interpretacji ogólnej Ministerstwa Finansów, że tego typu usługi w przypadku świadczenia przez podmioty niż świadczącego opiekę medyczną, nie będą już zwolnione z podatku VAT. Zatem jeżeli Szpital Uniwersytecki nadal będzie chciał zlecać utrzymanie czystości i transport wewnętrzny prywatnej firmie, będzie musiał ponieść koszty o 23% wyższe. W takim wypadku outsourcing może po prostu się już nie opłacać.

 

Identyczna interpretacja dotyczy również świadczenie usługi żywienia pacjentów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Wielkie nerwy w Więcborku na zakończenie

  W ostatniej kolejce V ligi w tym roku Grom Więcbork podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Gospodarze w tym sezonie plasują się w końcówce tabeli, ale w konfrontacji z rywalem chcieli się pokazać jak najlepiej, co sprawiło iż emocje temu spotkaniu towarzyszyły aż do ostatniego gwizdka sędziego.

 • Wartościowe trzy punkty na zakończenie rundy

  W ostatnim meczu rundy jesiennej Zawisza pokonał na wyjeździe Grom Więcbork. Dzięki tym trzem punktom niebiesko-czarni umocniają swoją przewagę przed rundą rewanżową na wiosnę.

Wiadomości sportowe

 • W jakim kierunku pójdzie Unia Europejska?

  Powoli zbliżamy się do wyborów do Parlamentu Europejskiego (maj 2019 roku). W Polsce będą one przede wszystkim sondażem na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi, pokazującymi realną siłę PiS i Koalicji Obywatelskiej. W skali UE gra toczy się jednak o coś zupełnie innego.

 • Dzisiaj kończy się kadencja 2014-2018

  Dzień 19 listopada jest ostatnim kadencji samorządowej, dzisiaj wygasną mandaty radnych gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz organów władzy wykonawczej: prezydentów, burmistrzów i wójtów. W przyszłym tygodniu samorządowcy wybrani w wyborach 21 października lub 4 listopada złożą ślubowania.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.