Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem?

Czy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem?

Napisane przez  Ł.R. / Dziennik Gazeta Prawna Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 styczeń 2018 01:01
Czy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem? Archiwum 2015

Od 2015 roku trwa spór pomiędzy NSZZ Solidarność a władzami Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy, który dotyczy realizowania usługi sprzątania i transportu wewnętrznego firmie zewnętrznej. W opinii Solidarności zastosowany outsourcing odbywa się kosztem pracowników. Wkrótce może to się jednak szpitalowi opłacać.

Do tej pory w tej sprawie główny argument przeciwko outsourcingu dotyczył typowo spraw społecznych, czyli przesunięcia pracowników do podmiotu zewnętrznego, który ma gwarantować gorsze warunki, niż gdyby pracodawcą był bezpośrednio szpital. Za sprawą zmiany interpretacji Ministerstwa Finansów, dojść może dodatkowy argument podatkowy.

 

,,Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że według nowej interpretacji ogólnej Ministerstwa Finansów, że tego typu usługi w przypadku świadczenia przez podmioty niż świadczącego opiekę medyczną, nie będą już zwolnione z podatku VAT. Zatem jeżeli Szpital Uniwersytecki nadal będzie chciał zlecać utrzymanie czystości i transport wewnętrzny prywatnej firmie, będzie musiał ponieść koszty o 23% wyższe. W takim wypadku outsourcing może po prostu się już nie opłacać.

 

Identyczna interpretacja dotyczy również świadczenie usługi żywienia pacjentów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Konsultacje uchwały antysmogowej będą przedłużone

  Dzisiaj pierwotnie powinny zakończyć się konsultacje społeczne nad tzw. uchwałą antysmogową dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wielu samorządowców narzeka, że czasu na konsultacje było zbyt mało, dzisiaj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że przedłużone zostaną one do końca marca.

 • Kujawsko-Pomorskie z najniższymi wskaźnikami w wykorzystaniu funduszy z UE

  Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senatu przedstawiona została informacja rządu ze współpracy z Unią Europejską w drugim półroczu 2018 roku. Senatorom przedstawiono również postępy we wdrażaniu programów operacyjnych w ramach Polityki Spójności UE. RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w tym zestawieniu uzyskuje najniższe wskaźniki.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.