Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem?

Czy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem?

Napisane przez  Ł.R. / Dziennik Gazeta Prawna Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 styczeń 2018 01:01
Czy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem? Archiwum 2015

Od 2015 roku trwa spór pomiędzy NSZZ Solidarność a władzami Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy, który dotyczy realizowania usługi sprzątania i transportu wewnętrznego firmie zewnętrznej. W opinii Solidarności zastosowany outsourcing odbywa się kosztem pracowników. Wkrótce może to się jednak szpitalowi opłacać.

Do tej pory w tej sprawie główny argument przeciwko outsourcingu dotyczył typowo spraw społecznych, czyli przesunięcia pracowników do podmiotu zewnętrznego, który ma gwarantować gorsze warunki, niż gdyby pracodawcą był bezpośrednio szpital. Za sprawą zmiany interpretacji Ministerstwa Finansów, dojść może dodatkowy argument podatkowy.

 

,,Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że według nowej interpretacji ogólnej Ministerstwa Finansów, że tego typu usługi w przypadku świadczenia przez podmioty niż świadczącego opiekę medyczną, nie będą już zwolnione z podatku VAT. Zatem jeżeli Szpital Uniwersytecki nadal będzie chciał zlecać utrzymanie czystości i transport wewnętrzny prywatnej firmie, będzie musiał ponieść koszty o 23% wyższe. W takim wypadku outsourcing może po prostu się już nie opłacać.

 

Identyczna interpretacja dotyczy również świadczenie usługi żywienia pacjentów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • O tym jak samoloty celowo rozpylają nad Polską truciznę

  Rozwój technologii sprawia, że w internecie każdy może publikować właściwie wszystko co mu przyjdzie do głowy. Pozwala to np. rozpowszechniać teorie o tym jak za pomocą szczepionek planuje się dokonać ,,depopulacji ludzkości”, truć mają nas natomiast chemikalia celowo wypuszczane przez latające samoloty tzw. ,,chemitrails”. Gorzej, gdy takie teorie zaczynają rozpowszechniać przedstawiciele polskiego parlamentu, izby którzy mimo wszystko powinni starać się dbać o poważny wizerunek.

 • Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

  Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.