Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem?

Czy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem?

Napisane przez  Ł.R. / Dziennik Gazeta Prawna Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 styczeń 2018 01:01
Czy w Szpitalu Jurasza skończą z outsourcingiem? Archiwum 2015

Od 2015 roku trwa spór pomiędzy NSZZ Solidarność a władzami Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy, który dotyczy realizowania usługi sprzątania i transportu wewnętrznego firmie zewnętrznej. W opinii Solidarności zastosowany outsourcing odbywa się kosztem pracowników. Wkrótce może to się jednak szpitalowi opłacać.

Do tej pory w tej sprawie główny argument przeciwko outsourcingu dotyczył typowo spraw społecznych, czyli przesunięcia pracowników do podmiotu zewnętrznego, który ma gwarantować gorsze warunki, niż gdyby pracodawcą był bezpośrednio szpital. Za sprawą zmiany interpretacji Ministerstwa Finansów, dojść może dodatkowy argument podatkowy.

 

,,Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że według nowej interpretacji ogólnej Ministerstwa Finansów, że tego typu usługi w przypadku świadczenia przez podmioty niż świadczącego opiekę medyczną, nie będą już zwolnione z podatku VAT. Zatem jeżeli Szpital Uniwersytecki nadal będzie chciał zlecać utrzymanie czystości i transport wewnętrzny prywatnej firmie, będzie musiał ponieść koszty o 23% wyższe. W takim wypadku outsourcing może po prostu się już nie opłacać.

 

Identyczna interpretacja dotyczy również świadczenie usługi żywienia pacjentów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Na Kujawach mamy mistrza świata w wiosłowaniu na ergometrze

  W niedzielnych Mistrzostwa Świata seniorów, weteranów i młodzieżowców do 23 lat, odbywających się w Aleksandrii (Stany Zjednoczone) Artur Mikołajczewski z KW Gopło Kruszwica zwyciężył w wadze lekkiej na ergometrze, uzyskując tym samym tytuł mistrza świata.

 • Kluczowy zawodnik Zawiszy kontuzjowany

  W niedzielę Zawisza Bydgoszcz przegrał sparing, przy ulicy Słowiańskiej, z Chełminianką Chełmno w stosunku 2:3. Wynikiem specjalnie nie można jednak się emocjonować, bowiem Chełminianka występuje na boiskach IV ligi, czyli dwie klasy wyżej. Zmartwieniem dla fanów niebiesko-czarnych może być natomiast kontuzja kluczowego zawodnika.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Niemiecka sieć zwiększy pracownikom wynagrodzenia

  Od marca pracownicy sieci Lidl będą zarabiać o 9,3% więcej – początkujący pracownicy zarabiać będą od 2,8 tys. do 3,55 tys. zł brutto (zależne od lokalizacji sklepu). Czy ten ruch niemieckiej sieci handlowej, to prognostyk problemów na rynku pracownika?

 • Wkrótce zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. Czy będzie on fikcyją?

  Niedziela 11 marca, będzie pierwszą w którą obowiązywał będzie ustawowy zakaz prowadzenia handlu. Czy podpisy uchwalone przez parlamentarzystów faktycznie znacząco ograniczą handel, czy przedsiębiorcy znajdą pomysł na ich obejście. Zdaniem adwokat Agnieszki  Żebrowskiej, istnieje takie ryzyko.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.