Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLotnicza Polska się rozwija – Bydgoszcz niekoniecznie

Lotnicza Polska się rozwija – Bydgoszcz niekoniecznie

Napisane przez  Ł.R./ fly4free.pl Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 styczeń 2018 00:09
Lotnicza Polska się rozwija – Bydgoszcz niekoniecznie Fot: Bartosz Bieliński

Grudzień dla Portu Lotniczego Bydgoszcz był dobrym miesiące, podobnie zresztą jak listopad, bowiem w obu miesiącach odnotowano wzrost obsłużonych liczby pasażerów w stosunku do roku ubiegłego. Gorzej wypadły jednak pozostałe miesiące, przez co w skali roku mamy i tak dynamikę ujemną. Najprawdopodobniej nasze lotnisko jako jedyne w Polsce odnotowało w skali roku tendencję spadkową.

 

Z oficjalnych danych wynika, że w 2017 roku Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył 331 tys. pasażerów, co daje spadek o 1,8% w stosunku do roku 2016. Nie jest to co prawda duża strata, ale okazuje się, iż nasza konkurencja poszła do przodu. Portal Fly4free.pl opublikował wstępne zestawienie dla wszystkich polskich portów, z którego wynika, że wszystkie porty poza Bydgoszczą i Łodzią szły w górę. Jeżeli chodzi o bezwzględną liczbę przewiezionych pasażerów to znajdujemy się na piątym miejscu od końca (przed: Radomem, Zieloną Górą, Szymanami i Łodzią). Duża dynamika rozwoju portu w Szymanach (warmińsko-mazurskie) sprawia, iż za 2-3 lata może ono przeskoczyć Bydgoszcz.

 

W roku 2016 Port Lotniczy Bydgoszcz został przeskoczony przez lotnisko w Lublinie, które również w tym roku odnotowywało widoczny rozwój – dzięki dynamice dodatniej na poziomie 14%, udało się uzyskać ponad 430 tys. pasażerów. Miejsce wyżej znajduje się Szczecin z dynamiką na poziomie 24%, co pozwoliło przeskoczyć 0,5 mln pasażerów.

 

Wyniki sąsiednich portów:

-Poznań 1,85 mln pasażerów, dynamika rozwoju na poziomie 8,2%;

-Modlin 2,9 mln pasażerów, dynamika wzrostowa 2,5%;

-Gdańsk 4,6 mln pasażerów, dynamika wzrostowa 14,7%.

 

Łącznie udało się wszystkim polskim portom przekroczyć granicę 40 mln obsłużonych podróżnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Leśnicy jeszcze długo będą usuwać skutki ubiegłorocznych nawałnic

  Sierpniowe nawałnice sprawiły, że na pewien czas życie w naszym województwie przeszło na inne tory. W kujawsko-pomorskim skala zniszczeń spowodowanych przez trąbę powietrzną była największa. Do dzisiaj nie zakończono odbudowy domów, dużo pracy mają także leśnicy.

 • Coraz więcej turystów nocuje w kujawsko-pomorskim

  Za nami zlot miłośników motocyklów marki Harleya Davidsona, na którym zyskała przede wszystkim branża turystyczna. GUS opublikował natomiast wstępne informacje dotyczące turystyki w województwie za rok 2017.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.