Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLotnicza Polska się rozwija – Bydgoszcz niekoniecznie

Lotnicza Polska się rozwija – Bydgoszcz niekoniecznie

Napisane przez  Ł.R./ fly4free.pl Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 styczeń 2018 00:09
Lotnicza Polska się rozwija – Bydgoszcz niekoniecznie Fot: Bartosz Bieliński

Grudzień dla Portu Lotniczego Bydgoszcz był dobrym miesiące, podobnie zresztą jak listopad, bowiem w obu miesiącach odnotowano wzrost obsłużonych liczby pasażerów w stosunku do roku ubiegłego. Gorzej wypadły jednak pozostałe miesiące, przez co w skali roku mamy i tak dynamikę ujemną. Najprawdopodobniej nasze lotnisko jako jedyne w Polsce odnotowało w skali roku tendencję spadkową.

 

Z oficjalnych danych wynika, że w 2017 roku Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył 331 tys. pasażerów, co daje spadek o 1,8% w stosunku do roku 2016. Nie jest to co prawda duża strata, ale okazuje się, iż nasza konkurencja poszła do przodu. Portal Fly4free.pl opublikował wstępne zestawienie dla wszystkich polskich portów, z którego wynika, że wszystkie porty poza Bydgoszczą i Łodzią szły w górę. Jeżeli chodzi o bezwzględną liczbę przewiezionych pasażerów to znajdujemy się na piątym miejscu od końca (przed: Radomem, Zieloną Górą, Szymanami i Łodzią). Duża dynamika rozwoju portu w Szymanach (warmińsko-mazurskie) sprawia, iż za 2-3 lata może ono przeskoczyć Bydgoszcz.

 

W roku 2016 Port Lotniczy Bydgoszcz został przeskoczony przez lotnisko w Lublinie, które również w tym roku odnotowywało widoczny rozwój – dzięki dynamice dodatniej na poziomie 14%, udało się uzyskać ponad 430 tys. pasażerów. Miejsce wyżej znajduje się Szczecin z dynamiką na poziomie 24%, co pozwoliło przeskoczyć 0,5 mln pasażerów.

 

Wyniki sąsiednich portów:

-Poznań 1,85 mln pasażerów, dynamika rozwoju na poziomie 8,2%;

-Modlin 2,9 mln pasażerów, dynamika wzrostowa 2,5%;

-Gdańsk 4,6 mln pasażerów, dynamika wzrostowa 14,7%.

 

Łącznie udało się wszystkim polskim portom przekroczyć granicę 40 mln obsłużonych podróżnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Na Kujawach mamy mistrza świata w wiosłowaniu na ergometrze

  W niedzielnych Mistrzostwa Świata seniorów, weteranów i młodzieżowców do 23 lat, odbywających się w Aleksandrii (Stany Zjednoczone) Artur Mikołajczewski z KW Gopło Kruszwica zwyciężył w wadze lekkiej na ergometrze, uzyskując tym samym tytuł mistrza świata.

 • Kluczowy zawodnik Zawiszy kontuzjowany

  W niedzielę Zawisza Bydgoszcz przegrał sparing, przy ulicy Słowiańskiej, z Chełminianką Chełmno w stosunku 2:3. Wynikiem specjalnie nie można jednak się emocjonować, bowiem Chełminianka występuje na boiskach IV ligi, czyli dwie klasy wyżej. Zmartwieniem dla fanów niebiesko-czarnych może być natomiast kontuzja kluczowego zawodnika.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Niemiecka sieć zwiększy pracownikom wynagrodzenia

  Od marca pracownicy sieci Lidl będą zarabiać o 9,3% więcej – początkujący pracownicy zarabiać będą od 2,8 tys. do 3,55 tys. zł brutto (zależne od lokalizacji sklepu). Czy ten ruch niemieckiej sieci handlowej, to prognostyk problemów na rynku pracownika?

 • Wkrótce zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. Czy będzie on fikcyją?

  Niedziela 11 marca, będzie pierwszą w którą obowiązywał będzie ustawowy zakaz prowadzenia handlu. Czy podpisy uchwalone przez parlamentarzystów faktycznie znacząco ograniczą handel, czy przedsiębiorcy znajdą pomysł na ich obejście. Zdaniem adwokat Agnieszki  Żebrowskiej, istnieje takie ryzyko.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.