Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLotnicza Polska się rozwija – Bydgoszcz niekoniecznie

Lotnicza Polska się rozwija – Bydgoszcz niekoniecznie

Napisane przez  Ł.R./ fly4free.pl Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 styczeń 2018 00:09
Lotnicza Polska się rozwija – Bydgoszcz niekoniecznie Fot: Bartosz Bieliński

Grudzień dla Portu Lotniczego Bydgoszcz był dobrym miesiące, podobnie zresztą jak listopad, bowiem w obu miesiącach odnotowano wzrost obsłużonych liczby pasażerów w stosunku do roku ubiegłego. Gorzej wypadły jednak pozostałe miesiące, przez co w skali roku mamy i tak dynamikę ujemną. Najprawdopodobniej nasze lotnisko jako jedyne w Polsce odnotowało w skali roku tendencję spadkową.

 

Z oficjalnych danych wynika, że w 2017 roku Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył 331 tys. pasażerów, co daje spadek o 1,8% w stosunku do roku 2016. Nie jest to co prawda duża strata, ale okazuje się, iż nasza konkurencja poszła do przodu. Portal Fly4free.pl opublikował wstępne zestawienie dla wszystkich polskich portów, z którego wynika, że wszystkie porty poza Bydgoszczą i Łodzią szły w górę. Jeżeli chodzi o bezwzględną liczbę przewiezionych pasażerów to znajdujemy się na piątym miejscu od końca (przed: Radomem, Zieloną Górą, Szymanami i Łodzią). Duża dynamika rozwoju portu w Szymanach (warmińsko-mazurskie) sprawia, iż za 2-3 lata może ono przeskoczyć Bydgoszcz.

 

W roku 2016 Port Lotniczy Bydgoszcz został przeskoczony przez lotnisko w Lublinie, które również w tym roku odnotowywało widoczny rozwój – dzięki dynamice dodatniej na poziomie 14%, udało się uzyskać ponad 430 tys. pasażerów. Miejsce wyżej znajduje się Szczecin z dynamiką na poziomie 24%, co pozwoliło przeskoczyć 0,5 mln pasażerów.

 

Wyniki sąsiednich portów:

-Poznań 1,85 mln pasażerów, dynamika rozwoju na poziomie 8,2%;

-Modlin 2,9 mln pasażerów, dynamika wzrostowa 2,5%;

-Gdańsk 4,6 mln pasażerów, dynamika wzrostowa 14,7%.

 

Łącznie udało się wszystkim polskim portom przekroczyć granicę 40 mln obsłużonych podróżnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • O tym jak samoloty celowo rozpylają nad Polską truciznę

  Rozwój technologii sprawia, że w internecie każdy może publikować właściwie wszystko co mu przyjdzie do głowy. Pozwala to np. rozpowszechniać teorie o tym jak za pomocą szczepionek planuje się dokonać ,,depopulacji ludzkości”, truć mają nas natomiast chemikalia celowo wypuszczane przez latające samoloty tzw. ,,chemitrails”. Gorzej, gdy takie teorie zaczynają rozpowszechniać przedstawiciele polskiego parlamentu, izby którzy mimo wszystko powinni starać się dbać o poważny wizerunek.

 • Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

  Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.