Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLotnicza Polska się rozwija – Bydgoszcz niekoniecznie

Lotnicza Polska się rozwija – Bydgoszcz niekoniecznie

Napisane przez  Ł.R./ fly4free.pl Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 styczeń 2018 00:09
Lotnicza Polska się rozwija – Bydgoszcz niekoniecznie Fot: Bartosz Bieliński

Grudzień dla Portu Lotniczego Bydgoszcz był dobrym miesiące, podobnie zresztą jak listopad, bowiem w obu miesiącach odnotowano wzrost obsłużonych liczby pasażerów w stosunku do roku ubiegłego. Gorzej wypadły jednak pozostałe miesiące, przez co w skali roku mamy i tak dynamikę ujemną. Najprawdopodobniej nasze lotnisko jako jedyne w Polsce odnotowało w skali roku tendencję spadkową.

 

Z oficjalnych danych wynika, że w 2017 roku Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył 331 tys. pasażerów, co daje spadek o 1,8% w stosunku do roku 2016. Nie jest to co prawda duża strata, ale okazuje się, iż nasza konkurencja poszła do przodu. Portal Fly4free.pl opublikował wstępne zestawienie dla wszystkich polskich portów, z którego wynika, że wszystkie porty poza Bydgoszczą i Łodzią szły w górę. Jeżeli chodzi o bezwzględną liczbę przewiezionych pasażerów to znajdujemy się na piątym miejscu od końca (przed: Radomem, Zieloną Górą, Szymanami i Łodzią). Duża dynamika rozwoju portu w Szymanach (warmińsko-mazurskie) sprawia, iż za 2-3 lata może ono przeskoczyć Bydgoszcz.

 

W roku 2016 Port Lotniczy Bydgoszcz został przeskoczony przez lotnisko w Lublinie, które również w tym roku odnotowywało widoczny rozwój – dzięki dynamice dodatniej na poziomie 14%, udało się uzyskać ponad 430 tys. pasażerów. Miejsce wyżej znajduje się Szczecin z dynamiką na poziomie 24%, co pozwoliło przeskoczyć 0,5 mln pasażerów.

 

Wyniki sąsiednich portów:

-Poznań 1,85 mln pasażerów, dynamika rozwoju na poziomie 8,2%;

-Modlin 2,9 mln pasażerów, dynamika wzrostowa 2,5%;

-Gdańsk 4,6 mln pasażerów, dynamika wzrostowa 14,7%.

 

Łącznie udało się wszystkim polskim portom przekroczyć granicę 40 mln obsłużonych podróżnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Konsultacje uchwały antysmogowej będą przedłużone

  Dzisiaj pierwotnie powinny zakończyć się konsultacje społeczne nad tzw. uchwałą antysmogową dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wielu samorządowców narzeka, że czasu na konsultacje było zbyt mało, dzisiaj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że przedłużone zostaną one do końca marca.

 • Kujawsko-Pomorskie z najniższymi wskaźnikami w wykorzystaniu funduszy z UE

  Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senatu przedstawiona została informacja rządu ze współpracy z Unią Europejską w drugim półroczu 2018 roku. Senatorom przedstawiono również postępy we wdrażaniu programów operacyjnych w ramach Polityki Spójności UE. RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w tym zestawieniu uzyskuje najniższe wskaźniki.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.