Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczęło się wyburzanie przy ulicy Grunwaldzkiej

Rozpoczęło się wyburzanie przy ulicy Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 04 luty 2018 18:33
Rozpoczęło się wyburzanie przy ulicy Grunwaldzkiej Fot: Bogusław Białas

Docelowo zburzonych ma zostać 30 budynków, wszystko po to, aby móc rozbudować ulicę Grunwaldzką. Będzie to jedno z największych przedsięwzięć inwestycyjnych, realizowanych w ostatnich latach w Bydgoszczy. Celem inwestycji jest przygotowanie sprawnej komunikacji centrum miasta z planowanym węzłem drogi ekspresowej S-5 w Pawłówku.

W ostatnim czasie przygotowaliśmy na Portalu Kujawskim raporty dotyczące prac na północ od Bydgoszczy, przy budowie północnej obwodnicy miasta w ramach drogi ekspresowej S-5. Tym razem przyjrzymy się nieco pracom przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej.

 

Właściwie już od kilku miesięcy uporządkowany był odcinek leśny, gdzie wycinkę drzew przeprowadzono jakiś rok temu. W ostatnich dniach rozpoczęły się natomiast wyburzenia budynków po północnej stronie ulicy Grunwaldzkiej. Z ziemią została zrównana już dawna kaplica ojców Michalitów.

 

 

W pierwszej kolejności prace budowlane powinny się rozpocząć na odcinku zachodnim, czyli od granic miasta w kierunku lasu. Inwestycja powinna zostać zakończona w połowie przyszłego roku. Wykonawca inwestycji firma Budimex SA prace budowlane planuje rozpocząć w marcu. Teren budowy przejęła od miasta w grudniu. Na Czyżkówku, skąd prezentujemy zdjęcie zburzonego budynku, prace budowlane będą prowadzone w ostatnim etapie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co dalej z drogą wodną E-70?

  Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

 • K-PTS zostanie w końcu sprywatyzowany?

  Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy to spółka wojewódzka zajmująca się przewozami autobusowymi głównie w północnej i wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Przewoźnika charakteryzuje przestarzały tabor autobusowy oraz przynoszenie strat. Nic więc dziwnego, że pojawiały się głosy o potrzebie jej prywatyzacji. Ostatnio nawet marszałek Piotr Całbecki uznał, że jej funkcjonowanie jeszcze na rynku to cud.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.