Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczęło się wyburzanie przy ulicy Grunwaldzkiej

Rozpoczęło się wyburzanie przy ulicy Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 04 luty 2018 18:33
Rozpoczęło się wyburzanie przy ulicy Grunwaldzkiej Fot: Bogusław Białas

Docelowo zburzonych ma zostać 30 budynków, wszystko po to, aby móc rozbudować ulicę Grunwaldzką. Będzie to jedno z największych przedsięwzięć inwestycyjnych, realizowanych w ostatnich latach w Bydgoszczy. Celem inwestycji jest przygotowanie sprawnej komunikacji centrum miasta z planowanym węzłem drogi ekspresowej S-5 w Pawłówku.

W ostatnim czasie przygotowaliśmy na Portalu Kujawskim raporty dotyczące prac na północ od Bydgoszczy, przy budowie północnej obwodnicy miasta w ramach drogi ekspresowej S-5. Tym razem przyjrzymy się nieco pracom przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej.

 

Właściwie już od kilku miesięcy uporządkowany był odcinek leśny, gdzie wycinkę drzew przeprowadzono jakiś rok temu. W ostatnich dniach rozpoczęły się natomiast wyburzenia budynków po północnej stronie ulicy Grunwaldzkiej. Z ziemią została zrównana już dawna kaplica ojców Michalitów.

 

 

W pierwszej kolejności prace budowlane powinny się rozpocząć na odcinku zachodnim, czyli od granic miasta w kierunku lasu. Inwestycja powinna zostać zakończona w połowie przyszłego roku. Wykonawca inwestycji firma Budimex SA prace budowlane planuje rozpocząć w marcu. Teren budowy przejęła od miasta w grudniu. Na Czyżkówku, skąd prezentujemy zdjęcie zburzonego budynku, prace budowlane będą prowadzone w ostatnim etapie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.