Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczęło się wyburzanie przy ulicy Grunwaldzkiej

Rozpoczęło się wyburzanie przy ulicy Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 04 luty 2018 18:33
Rozpoczęło się wyburzanie przy ulicy Grunwaldzkiej Fot: Bogusław Białas

Docelowo zburzonych ma zostać 30 budynków, wszystko po to, aby móc rozbudować ulicę Grunwaldzką. Będzie to jedno z największych przedsięwzięć inwestycyjnych, realizowanych w ostatnich latach w Bydgoszczy. Celem inwestycji jest przygotowanie sprawnej komunikacji centrum miasta z planowanym węzłem drogi ekspresowej S-5 w Pawłówku.

W ostatnim czasie przygotowaliśmy na Portalu Kujawskim raporty dotyczące prac na północ od Bydgoszczy, przy budowie północnej obwodnicy miasta w ramach drogi ekspresowej S-5. Tym razem przyjrzymy się nieco pracom przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej.

 

Właściwie już od kilku miesięcy uporządkowany był odcinek leśny, gdzie wycinkę drzew przeprowadzono jakiś rok temu. W ostatnich dniach rozpoczęły się natomiast wyburzenia budynków po północnej stronie ulicy Grunwaldzkiej. Z ziemią została zrównana już dawna kaplica ojców Michalitów.

 

 

W pierwszej kolejności prace budowlane powinny się rozpocząć na odcinku zachodnim, czyli od granic miasta w kierunku lasu. Inwestycja powinna zostać zakończona w połowie przyszłego roku. Wykonawca inwestycji firma Budimex SA prace budowlane planuje rozpocząć w marcu. Teren budowy przejęła od miasta w grudniu. Na Czyżkówku, skąd prezentujemy zdjęcie zburzonego budynku, prace budowlane będą prowadzone w ostatnim etapie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20
 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.