Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczęło się wyburzanie przy ulicy Grunwaldzkiej

Rozpoczęło się wyburzanie przy ulicy Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 04 luty 2018 18:33
Rozpoczęło się wyburzanie przy ulicy Grunwaldzkiej Fot: Bogusław Białas

Docelowo zburzonych ma zostać 30 budynków, wszystko po to, aby móc rozbudować ulicę Grunwaldzką. Będzie to jedno z największych przedsięwzięć inwestycyjnych, realizowanych w ostatnich latach w Bydgoszczy. Celem inwestycji jest przygotowanie sprawnej komunikacji centrum miasta z planowanym węzłem drogi ekspresowej S-5 w Pawłówku.

W ostatnim czasie przygotowaliśmy na Portalu Kujawskim raporty dotyczące prac na północ od Bydgoszczy, przy budowie północnej obwodnicy miasta w ramach drogi ekspresowej S-5. Tym razem przyjrzymy się nieco pracom przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej.

 

Właściwie już od kilku miesięcy uporządkowany był odcinek leśny, gdzie wycinkę drzew przeprowadzono jakiś rok temu. W ostatnich dniach rozpoczęły się natomiast wyburzenia budynków po północnej stronie ulicy Grunwaldzkiej. Z ziemią została zrównana już dawna kaplica ojców Michalitów.

 

 

W pierwszej kolejności prace budowlane powinny się rozpocząć na odcinku zachodnim, czyli od granic miasta w kierunku lasu. Inwestycja powinna zostać zakończona w połowie przyszłego roku. Wykonawca inwestycji firma Budimex SA prace budowlane planuje rozpocząć w marcu. Teren budowy przejęła od miasta w grudniu. Na Czyżkówku, skąd prezentujemy zdjęcie zburzonego budynku, prace budowlane będą prowadzone w ostatnim etapie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.