Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSukcesy Plus Camerimage. A Bydgoszczy?

Sukcesy Plus Camerimage. A Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 marzec 2013 16:02

Najlepsze filmy krótkometrażowe z festiwalu otrzymają automatyczną nominację do Oskara. To jest na pewno sukces marki jaką jest Plus Camerimage, dla Bydgoszczy która dopłaca do jego organizacji tego festiwalu już niekoniecznie, gdyż w każdej chwili właściciel praw Marek Żydowicz może go przenieść do innego miasta.

 

Za tegoroczną edycję festiwalu bydgoscy podatnicy zapłacą 2,5 mln złotych. Jest to dość spora kwota, gdy zauważymy, że tak naprawdę Bydgoszcz nie posiada żadnych zabezpieczeń, które mogły by zagwarantować, że festiwal nie wyniesie się z nad Brdy do innego miasta. Zarówno w nazwie imprezy nie ma odniesienia do Bydgoszczy, jak i ,,złota żaba” będąca symbolem Camerimage jest odzwierciedleniem tej z toruńskiej starówki. Dziwi mnie, że specjaliści od promocji miasta, wyrazili na to zgodę.

 

Warto przypomnieć, że festiwal Camerimage po raz pierwszy zorganizowano w Toruniu, później pojawił się łódzki epizod, by kilka lat temu trafić do Bydgoszczy. W miastach, gdzie w przeszłości organizowano festiwal krąży wiele negatywnych opinii na temat jego organizatora.

Szansą na dłuższe zagoszczenie festiwalu ma być zagospodarowanie Placu Teatralnego pod potrzeby festiwalu. Miasto próbuje uzyskać wsparcie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby w tym miejscu obiekt z którego korzystać będzie Akademia Muzyczna, Opera Nova oraz festiwal Camerimage. Prezydent Rafał Bruski potrzeby festiwalu stawia tu jednak już na najniższym miejscu, jak by przewidywał możliwość, że kiedyś właściciel festiwalu zdecyduje się na przeprowadzkę.

 

Pisząc o Plus Camerimage należy także wspomnieć, że jest to co prawda wydarzenie przyciągające nawet gwiazdy Hollywood, tylko niedostępne dla większości bydgoszczan z powodu bariery ekonomicznej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu