Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSukcesy Plus Camerimage. A Bydgoszczy?

Sukcesy Plus Camerimage. A Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 marzec 2013 16:02

Najlepsze filmy krótkometrażowe z festiwalu otrzymają automatyczną nominację do Oskara. To jest na pewno sukces marki jaką jest Plus Camerimage, dla Bydgoszczy która dopłaca do jego organizacji tego festiwalu już niekoniecznie, gdyż w każdej chwili właściciel praw Marek Żydowicz może go przenieść do innego miasta.

 

Za tegoroczną edycję festiwalu bydgoscy podatnicy zapłacą 2,5 mln złotych. Jest to dość spora kwota, gdy zauważymy, że tak naprawdę Bydgoszcz nie posiada żadnych zabezpieczeń, które mogły by zagwarantować, że festiwal nie wyniesie się z nad Brdy do innego miasta. Zarówno w nazwie imprezy nie ma odniesienia do Bydgoszczy, jak i ,,złota żaba” będąca symbolem Camerimage jest odzwierciedleniem tej z toruńskiej starówki. Dziwi mnie, że specjaliści od promocji miasta, wyrazili na to zgodę.

 

Warto przypomnieć, że festiwal Camerimage po raz pierwszy zorganizowano w Toruniu, później pojawił się łódzki epizod, by kilka lat temu trafić do Bydgoszczy. W miastach, gdzie w przeszłości organizowano festiwal krąży wiele negatywnych opinii na temat jego organizatora.

Szansą na dłuższe zagoszczenie festiwalu ma być zagospodarowanie Placu Teatralnego pod potrzeby festiwalu. Miasto próbuje uzyskać wsparcie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby w tym miejscu obiekt z którego korzystać będzie Akademia Muzyczna, Opera Nova oraz festiwal Camerimage. Prezydent Rafał Bruski potrzeby festiwalu stawia tu jednak już na najniższym miejscu, jak by przewidywał możliwość, że kiedyś właściciel festiwalu zdecyduje się na przeprowadzkę.

 

Pisząc o Plus Camerimage należy także wspomnieć, że jest to co prawda wydarzenie przyciągające nawet gwiazdy Hollywood, tylko niedostępne dla większości bydgoszczan z powodu bariery ekonomicznej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • 15 sierpnia 1920 – to ważna data domykająca klamrę

  100. rocznica Bitwy Warszawskiej to na pewno szczególne obchody Święta Wojska Polskiego, nie tylko z powodu jubileuszowej rocznicy, ale też tego, że świętowanie zostało ograniczone przez pandemię COVID-19 – dzisiaj nie odbędzie się w Warszawie coroczna uroczysta defilada, także lokalne uroczystości przesunięto na inne dni. Z drugiej strony, może z powodu znacznie uboższej otoczki, mamy więcej czasu na przemyślenie sedna, a jest co poddać refleksji.

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

Wiadomości z regionu