Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSukcesy Plus Camerimage. A Bydgoszczy?

Sukcesy Plus Camerimage. A Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 marzec 2013 16:02

Najlepsze filmy krótkometrażowe z festiwalu otrzymają automatyczną nominację do Oskara. To jest na pewno sukces marki jaką jest Plus Camerimage, dla Bydgoszczy która dopłaca do jego organizacji tego festiwalu już niekoniecznie, gdyż w każdej chwili właściciel praw Marek Żydowicz może go przenieść do innego miasta.

 

Za tegoroczną edycję festiwalu bydgoscy podatnicy zapłacą 2,5 mln złotych. Jest to dość spora kwota, gdy zauważymy, że tak naprawdę Bydgoszcz nie posiada żadnych zabezpieczeń, które mogły by zagwarantować, że festiwal nie wyniesie się z nad Brdy do innego miasta. Zarówno w nazwie imprezy nie ma odniesienia do Bydgoszczy, jak i ,,złota żaba” będąca symbolem Camerimage jest odzwierciedleniem tej z toruńskiej starówki. Dziwi mnie, że specjaliści od promocji miasta, wyrazili na to zgodę.

 

Warto przypomnieć, że festiwal Camerimage po raz pierwszy zorganizowano w Toruniu, później pojawił się łódzki epizod, by kilka lat temu trafić do Bydgoszczy. W miastach, gdzie w przeszłości organizowano festiwal krąży wiele negatywnych opinii na temat jego organizatora.

Szansą na dłuższe zagoszczenie festiwalu ma być zagospodarowanie Placu Teatralnego pod potrzeby festiwalu. Miasto próbuje uzyskać wsparcie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby w tym miejscu obiekt z którego korzystać będzie Akademia Muzyczna, Opera Nova oraz festiwal Camerimage. Prezydent Rafał Bruski potrzeby festiwalu stawia tu jednak już na najniższym miejscu, jak by przewidywał możliwość, że kiedyś właściciel festiwalu zdecyduje się na przeprowadzkę.

 

Pisząc o Plus Camerimage należy także wspomnieć, że jest to co prawda wydarzenie przyciągające nawet gwiazdy Hollywood, tylko niedostępne dla większości bydgoszczan z powodu bariery ekonomicznej.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Największa liczba zakażeń od początku stycznia – liczby pokazują już trzecią falę COVID-19

    W środę w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 949 zakażeń COVID-19, liczby powyżej dziewięciusete nie było u nas już dość dawno, najprawdopodobniej musimy się przygotować, że dzienne raporty powyżej tysiąca staną się ponownie normą, a nawet przygotować się na potencjalne dni powyżej dwóch tysięcy. Zdaniem rządowych ekspertów kulminacja trzeciej fali powinna nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

    Etykiety: covid19
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu