Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAmerykańska firma chwali się wzrostem efektywności produkcji w Bydgoszczy

Amerykańska firma chwali się wzrostem efektywności produkcji w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. / Bussines Insider / SPX Flow Press Relase Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 luty 2018 00:01

Na łamach portalu Bussines Insider ukazały się artykuł o kondycji giełdowej firmy SPX Flow Inc (w języku angielskim), która ma swoją główną siedzibę w Charlotte w Stanach Zjednoczonych. W materiale pojawia się nawiązanie do Bydgoszczy.

Firma SPX Flow działa w wielu gałęziach przemysłu, w tym również w branży spożywczej.

 

- Over the past two years we created a strong, healthy foundation for the future. We completed the execution of our realignment program and transitioned to a customer-focused operating structure – chwali się prezes i dyrektor generalny SPX Flow Marc Michael. W wolnym tłumaczeniu: wyraża on zadowolenie, iż wciągu ostatnich dwóch lat udało się firmie zbudować mocne i zdrowe podstawy do działalności w przyszłości oraz zakończyć program reorientacji firmy.

 

W roku 2017 SPX Flow przede wszystkim zmniejszyło zadłużenie zaciągnięte na cele inwestycyjne, do kwoty 1 mld dolarów. Rozpoczynając zaś rok 2018 szacuje się osiągnięcie wzrostu przychodów operacyjnych do 260 mln dolarów.

 

W podsumowaniu wydarzeń z IV kwartału 2017 roku dla segmentu żywności firma się chwali osiągnięciem przychodu na poziomie 22,2 mln dolarów, co daje 11,3% wszystkich przychodów w tym kwartale. W analogicznym okresie 2016 roku było to 18,2 mln dolarów, czyli 10% ogólnych przychodów. Za główną przyczynę wzrostu w segmencie żywności wskazuje się redukcja kosztów oraz poprawa produktywności w zakładzie zlokalizowanym w Bydgoszczy.

 

Zakład spółki córki SPX Flow Technology Poland mieści się w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Jego budowa kosztowała około 155 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.