Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAmerykańska firma chwali się wzrostem efektywności produkcji w Bydgoszczy

Amerykańska firma chwali się wzrostem efektywności produkcji w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. / Bussines Insider / SPX Flow Press Relase Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 luty 2018 00:01

Na łamach portalu Bussines Insider ukazały się artykuł o kondycji giełdowej firmy SPX Flow Inc (w języku angielskim), która ma swoją główną siedzibę w Charlotte w Stanach Zjednoczonych. W materiale pojawia się nawiązanie do Bydgoszczy.

Firma SPX Flow działa w wielu gałęziach przemysłu, w tym również w branży spożywczej.

 

- Over the past two years we created a strong, healthy foundation for the future. We completed the execution of our realignment program and transitioned to a customer-focused operating structure – chwali się prezes i dyrektor generalny SPX Flow Marc Michael. W wolnym tłumaczeniu: wyraża on zadowolenie, iż wciągu ostatnich dwóch lat udało się firmie zbudować mocne i zdrowe podstawy do działalności w przyszłości oraz zakończyć program reorientacji firmy.

 

W roku 2017 SPX Flow przede wszystkim zmniejszyło zadłużenie zaciągnięte na cele inwestycyjne, do kwoty 1 mld dolarów. Rozpoczynając zaś rok 2018 szacuje się osiągnięcie wzrostu przychodów operacyjnych do 260 mln dolarów.

 

W podsumowaniu wydarzeń z IV kwartału 2017 roku dla segmentu żywności firma się chwali osiągnięciem przychodu na poziomie 22,2 mln dolarów, co daje 11,3% wszystkich przychodów w tym kwartale. W analogicznym okresie 2016 roku było to 18,2 mln dolarów, czyli 10% ogólnych przychodów. Za główną przyczynę wzrostu w segmencie żywności wskazuje się redukcja kosztów oraz poprawa produktywności w zakładzie zlokalizowanym w Bydgoszczy.

 

Zakład spółki córki SPX Flow Technology Poland mieści się w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Jego budowa kosztowała około 155 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza po niespecjalnym meczu pokonuje Flisaka

  W meczu 6 kolejki V ligi Zawisza pokonał w Bydgoszczy zespół Flisaka Złotoria, dzięki czemu zajmuje pozycję samodzielnego lidera ligi. Mecz rozegrany na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie do najciekawszych nie należał, było to raczej jedno z gorszych spotkań w wykonaniu niebiesko-czarnych.

 • Zawisza zagra w pucharze z BKS-em

  K-PZPN rozlosował pary III rundy Okręgowego Pucharu Polski, 26 września czeka nas pojedynek dwóch klubów piłkarskich będących członkami CWZS Zawisza: Zawiszy Bydgoszcz i BKS-u Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

  Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.