Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAmerykańska firma chwali się wzrostem efektywności produkcji w Bydgoszczy

Amerykańska firma chwali się wzrostem efektywności produkcji w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. / Bussines Insider / SPX Flow Press Relase Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 luty 2018 00:01

Na łamach portalu Bussines Insider ukazały się artykuł o kondycji giełdowej firmy SPX Flow Inc (w języku angielskim), która ma swoją główną siedzibę w Charlotte w Stanach Zjednoczonych. W materiale pojawia się nawiązanie do Bydgoszczy.

Firma SPX Flow działa w wielu gałęziach przemysłu, w tym również w branży spożywczej.

 

- Over the past two years we created a strong, healthy foundation for the future. We completed the execution of our realignment program and transitioned to a customer-focused operating structure – chwali się prezes i dyrektor generalny SPX Flow Marc Michael. W wolnym tłumaczeniu: wyraża on zadowolenie, iż wciągu ostatnich dwóch lat udało się firmie zbudować mocne i zdrowe podstawy do działalności w przyszłości oraz zakończyć program reorientacji firmy.

 

W roku 2017 SPX Flow przede wszystkim zmniejszyło zadłużenie zaciągnięte na cele inwestycyjne, do kwoty 1 mld dolarów. Rozpoczynając zaś rok 2018 szacuje się osiągnięcie wzrostu przychodów operacyjnych do 260 mln dolarów.

 

W podsumowaniu wydarzeń z IV kwartału 2017 roku dla segmentu żywności firma się chwali osiągnięciem przychodu na poziomie 22,2 mln dolarów, co daje 11,3% wszystkich przychodów w tym kwartale. W analogicznym okresie 2016 roku było to 18,2 mln dolarów, czyli 10% ogólnych przychodów. Za główną przyczynę wzrostu w segmencie żywności wskazuje się redukcja kosztów oraz poprawa produktywności w zakładzie zlokalizowanym w Bydgoszczy.

 

Zakład spółki córki SPX Flow Technology Poland mieści się w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Jego budowa kosztowała około 155 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Twórcy awansu spotkali się podsumować sezon

  W poniedziałek w klubie Soda odbyło się spotkanie piłkarzy Zawiszy, zespołu trenerskiego oraz działaczy Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawiszy”, a także sponsorów klubu. W luźnej atmosferze podsumowano zakończony awansem do V ligi sezon. Wzajemnie wszyscy mobilizowali się również do osiągnięcia nowego celu, jakim ma być awans do IV ligi w sezonie 2018/2019.

 • Piłkarski portret kujawsko-pomorskiego

  Dzisiaj w Rosji rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które najprawdopodobniej przez najbliższy miesiąc będą dominującym tematem w przestrzenni publicznej. Na pewno tak się stanie jak sukcesy odnosić będą biało-czerwoni. A jak wygląda z uprawieniem piłki nożnej w województwie kujawsko-pomorskim?

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Minister rolnictwa z okręgu toruńsko-włocławskiego

  W poniedziałek wieczorem niespodziewanie do dymisji podał się minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Odejście z funkcji tłumaczył powodami osobistymi. Na czele resortu rolnictwa ma stanąć poseł Jan Krzysztof Ardanowski, związany z województwem kujawsko-pomorskim, a dokładniej okręgiem toruńsko-włocławskim.

 • Zdaniem Komisarza Wyborczego województwo podzielone na okręgi niezgodnie z prawem

  28 maja Sejmik Województwa dokonał podziału województwa na okręgi wyborcze, zgodnie z koncepcja negatywnie ocenioną przez Radę Miasta Bydgoszczy. Zdaniem Komisarza Wyborczego uchwalony podział na okręgi narusza prawo, dlatego wezwał on Sejmik Województwa do usunięcia naruszenia.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.