Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAmerykańska firma chwali się wzrostem efektywności produkcji w Bydgoszczy

Amerykańska firma chwali się wzrostem efektywności produkcji w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. / Bussines Insider / SPX Flow Press Relase Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 luty 2018 00:01

Na łamach portalu Bussines Insider ukazały się artykuł o kondycji giełdowej firmy SPX Flow Inc (w języku angielskim), która ma swoją główną siedzibę w Charlotte w Stanach Zjednoczonych. W materiale pojawia się nawiązanie do Bydgoszczy.

Firma SPX Flow działa w wielu gałęziach przemysłu, w tym również w branży spożywczej.

 

- Over the past two years we created a strong, healthy foundation for the future. We completed the execution of our realignment program and transitioned to a customer-focused operating structure – chwali się prezes i dyrektor generalny SPX Flow Marc Michael. W wolnym tłumaczeniu: wyraża on zadowolenie, iż wciągu ostatnich dwóch lat udało się firmie zbudować mocne i zdrowe podstawy do działalności w przyszłości oraz zakończyć program reorientacji firmy.

 

W roku 2017 SPX Flow przede wszystkim zmniejszyło zadłużenie zaciągnięte na cele inwestycyjne, do kwoty 1 mld dolarów. Rozpoczynając zaś rok 2018 szacuje się osiągnięcie wzrostu przychodów operacyjnych do 260 mln dolarów.

 

W podsumowaniu wydarzeń z IV kwartału 2017 roku dla segmentu żywności firma się chwali osiągnięciem przychodu na poziomie 22,2 mln dolarów, co daje 11,3% wszystkich przychodów w tym kwartale. W analogicznym okresie 2016 roku było to 18,2 mln dolarów, czyli 10% ogólnych przychodów. Za główną przyczynę wzrostu w segmencie żywności wskazuje się redukcja kosztów oraz poprawa produktywności w zakładzie zlokalizowanym w Bydgoszczy.

 

Zakład spółki córki SPX Flow Technology Poland mieści się w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Jego budowa kosztowała około 155 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

  Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

 • Z meczu GLKS Dobrcz z Zawiszą

  Rozgrywany na zmarzniętej murawie, przy wietrze mecz, był przede wszystkim spotkaniem walki. Mogliśmy zobaczyć w nim wiele męskiej gry i walki o piłkę. Nie było to jednak z powodu panujących warunków spotkanie pełne piłkarskiego polotu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • PO z PSL próbują wprowadzić egzotyczny podział województwa na okręgi

  Co łączy Osielsko z Mogilnem? Niedługo mieszkańcy obu gmin mogą mieć wspólnych reprezentantów w Sejmiku, razem zresztą z mieszkańcami Inowrocławia. Marszałek województwa proponuje dość duże przemeblowanie w podziale województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi. Ma duże szanse swój pomysł przeforsować, bowiem koalicja PO – PSL ma bezproblemową większość w sejmiku.

 • Dodatkowe 30 mln zł od rządu na drogi w regionie

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.