Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda Bogdanowicz z najwyższą nagrodą od premier Szydło

Wojewoda Bogdanowicz z najwyższą nagrodą od premier Szydło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 luty 2018 07:32

Radio RMF FM poinformowało o nagrodach jakie była premier przyznała w 2017 roku wojewodą. Najwięcej pieniędzy trafiło do kieszeni wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, mało nie otrzymał również jego zastępca Józef Ramlau.

Mikołaja Bogdanowicza Beata Szydło wyróżniła kwotą 25 tys. zł – jest to kwota na którą wielu mieszkańców naszego województwa musi pracować przez prawie cały rok (pod względem płac jesteśmy jednym z biedniejszych regionów). Wpływ na wysokość wynagrodzenia Bogdanowicza mogło mieć dodatkowe zaangażowanie w sierpniu, jakie wymusiły na nim klęski żywiołowe, w których kujawsko-pomorskie ucierpiało najgorzej. Wymusiły one na nim większą pracę niż w przypadku innych wojewodów, która była przez samorządowców, również związanych z opozycją, oceniana raczej pozytywnie.

 

Najmniejszą premię otrzymał wojewoda pomorski, który po nawałnicy wywołał swoimi wypowiedziami na Pomorzu konflikt – premier Szydło uznała, że zasłużył na kwotę o 10 tys. zł mniejszą od Bogdanowicza.

 

Wicewojewoda Józef Ramlau otrzymał natomiast 17,5 tys. zł nagrody.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Włosi pokonują Ekwador

  Stadion Zawiszy był w niedziele areną pojedynku, która zakończyła się dla reprezentacji Włoch wywalczeniem awansu. Mniej szczęścia Bydgoszcz przynosi mistrzom Ameryki Południowej Ekwadorczykom, którzy po czwartkowym remisie z Japonią, w niedzielę musieli przegryźć gorycz porażki. Takie są jednak prawa sportu.

 • Drugi remis na stadionie Zawiszy

  Sobota to trzeci dzień Mistrzostw Świata U-20, na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentacja Panamy zmierzyła się z Mali. Faworytem tego spotkania byli Malijczycy, którzy też lepiej się prezentowali, ale jak to bywa w sporcie, nie zawsze musi się to przełożyć na wynik końcowy.

  Etykiety: Fifa U20

Wiadomości sportowe

 • Marszałek otrzymał wotum zaufania

  Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania, wcześniej odbyła się debata o stanie województwa. Marszałek województwa chwalił się, w jego opinii, znaczącą poprawą na rynku pracy oraz sprawnym realizowaniem Regionalnego Programu Operacyjnego. Opozycja wytykała natomiast opóźnienia w realizacji inwestycji drogowych, wysokie zadłużenie, słabą pozycję województwa w rankingach oraz brak wizji na pomoc Grudziądzowi w wyjściu z kryzysu finansowego.

 • Episkopat: Nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom

  Przestępstwa te „przysłoniły blask Ewangelii takim mrokiem, jakiego nie znały nawet wieki prześladowań” - te słowa papieża Benedykta XVI cytowane są w dzisiejszym liście odczytywanym we wszystkich parafiach, w którym podnoszona jest sprawa czynów pedofilskich, jakich mogli dopuścić się księżą. Publikujemy treść całego listu.

  Etykiety: Episkopat

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.