Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda Bogdanowicz z najwyższą nagrodą od premier Szydło

Wojewoda Bogdanowicz z najwyższą nagrodą od premier Szydło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 luty 2018 07:32

Radio RMF FM poinformowało o nagrodach jakie była premier przyznała w 2017 roku wojewodą. Najwięcej pieniędzy trafiło do kieszeni wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, mało nie otrzymał również jego zastępca Józef Ramlau.

Mikołaja Bogdanowicza Beata Szydło wyróżniła kwotą 25 tys. zł – jest to kwota na którą wielu mieszkańców naszego województwa musi pracować przez prawie cały rok (pod względem płac jesteśmy jednym z biedniejszych regionów). Wpływ na wysokość wynagrodzenia Bogdanowicza mogło mieć dodatkowe zaangażowanie w sierpniu, jakie wymusiły na nim klęski żywiołowe, w których kujawsko-pomorskie ucierpiało najgorzej. Wymusiły one na nim większą pracę niż w przypadku innych wojewodów, która była przez samorządowców, również związanych z opozycją, oceniana raczej pozytywnie.

 

Najmniejszą premię otrzymał wojewoda pomorski, który po nawałnicy wywołał swoimi wypowiedziami na Pomorzu konflikt – premier Szydło uznała, że zasłużył na kwotę o 10 tys. zł mniejszą od Bogdanowicza.

 

Wicewojewoda Józef Ramlau otrzymał natomiast 17,5 tys. zł nagrody.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.