Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda Bogdanowicz z najwyższą nagrodą od premier Szydło

Wojewoda Bogdanowicz z najwyższą nagrodą od premier Szydło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 luty 2018 07:32

Radio RMF FM poinformowało o nagrodach jakie była premier przyznała w 2017 roku wojewodą. Najwięcej pieniędzy trafiło do kieszeni wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, mało nie otrzymał również jego zastępca Józef Ramlau.

Mikołaja Bogdanowicza Beata Szydło wyróżniła kwotą 25 tys. zł – jest to kwota na którą wielu mieszkańców naszego województwa musi pracować przez prawie cały rok (pod względem płac jesteśmy jednym z biedniejszych regionów). Wpływ na wysokość wynagrodzenia Bogdanowicza mogło mieć dodatkowe zaangażowanie w sierpniu, jakie wymusiły na nim klęski żywiołowe, w których kujawsko-pomorskie ucierpiało najgorzej. Wymusiły one na nim większą pracę niż w przypadku innych wojewodów, która była przez samorządowców, również związanych z opozycją, oceniana raczej pozytywnie.

 

Najmniejszą premię otrzymał wojewoda pomorski, który po nawałnicy wywołał swoimi wypowiedziami na Pomorzu konflikt – premier Szydło uznała, że zasłużył na kwotę o 10 tys. zł mniejszą od Bogdanowicza.

 

Wicewojewoda Józef Ramlau otrzymał natomiast 17,5 tys. zł nagrody.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.