Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTeren targowiska przy Placu Piastowskim będzie jeszcze bardziej uporządkowany

Teren targowiska przy Placu Piastowskim będzie jeszcze bardziej uporządkowany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 luty 2018 00:17
Teren targowiska przy Placu Piastowskim będzie jeszcze bardziej uporządkowany Fot: OpenStreetMaps

 

Miasto Bydgoszcz wraz ze Stowarzyszeniem Bydgoska Tradycja Bazarowa planuje przeprowadzić działania, których celem ma być poprawa estetyki przy Placu Piastowskim. Jedno z założeń zakłada zwiększenie obszaru targowiska.

W środę Rada Miasta zdecyduje o przedłużeniu dzierżawy terenu targowiska Stowarzyszeniu Bydgoska Tradycja Bazarowa o jeden rok. Dotychczas radni decydowali o trzyletnich okresach, prezydent chce w tym wypadku wyjątkowo zastosować krótszy okres, aby w najbliższych miesiącach Miasto wraz ze Stowarzyszeniem skupiło się na poprawie stanu oraz funkcjonalności targowiska. W ostatnich latach Stowarzyszenie zrealizowało już kilka przedsięwzięć, w tym budowę nowej bramy, wykonanie studzienek odpływowych oraz działania związane z poprawą estetyki poprzez montaż donic z kwiatami.

 

W trakcie wczorajszego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przedstawiciel ratusza wskazał cele jakie mają zostać zrealizowane w ciągu najbliższego roku. Planuje się powiększenie targowiska o działkę sąsiadującą z nim od strony północnej (położna przy ulicy Bolesława Chrorbego), gdzie w przeszłości była stacja benzynowa. Obecnie zauważyć można często w tym miejscu bałagan. Planuje się pozyskanie działki od Orlenu, dzięki czemu za utrzymanie porządku na niej będzie odpowiadał zarządca targowiska. Ratusz planuje zbudować w tym miejscu miejsca parkingowe. Uporządkowane mają zostać również niezbyt estetyczne dzisiaj, niefunkcjonujące, szalety widoczne od ulicy Śniadeckich.

 

Z budżetu miasta planowana jest również budowa nowych chodników wokół targowiska.

 

Nie zamyka to dyskusji o przyszłości Placu Piastowskiego

Na komisji padły pytania od radnych, czy oznacza to jednoznaczną rezygnację z pojawiających się w przeszłości koncepcji przeniesienia targowiska, a w jego miejscu odbudowy przestrzeni rekreacyjno-parkowej. Przedstawiciel prezydenta przyznał, że wobec tamtego pomysłu pojawiło się wiele protestów ze strony handlujących oraz mieszkańców przyzwyczajonych do robienia w tym miejscu zakupów. O przyszłości Placu Piastowskiego zdecydować ma nowy plan przestrzenny, którego powstanie poprzedzone zostałoby dyskusją społeczną.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

  • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

    Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

  • Co dalej z drogą wodną E-70?

    Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.