Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTeren targowiska przy Placu Piastowskim będzie jeszcze bardziej uporządkowany

Teren targowiska przy Placu Piastowskim będzie jeszcze bardziej uporządkowany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 luty 2018 00:17
Teren targowiska przy Placu Piastowskim będzie jeszcze bardziej uporządkowany Fot: OpenStreetMaps

 

Miasto Bydgoszcz wraz ze Stowarzyszeniem Bydgoska Tradycja Bazarowa planuje przeprowadzić działania, których celem ma być poprawa estetyki przy Placu Piastowskim. Jedno z założeń zakłada zwiększenie obszaru targowiska.

W środę Rada Miasta zdecyduje o przedłużeniu dzierżawy terenu targowiska Stowarzyszeniu Bydgoska Tradycja Bazarowa o jeden rok. Dotychczas radni decydowali o trzyletnich okresach, prezydent chce w tym wypadku wyjątkowo zastosować krótszy okres, aby w najbliższych miesiącach Miasto wraz ze Stowarzyszeniem skupiło się na poprawie stanu oraz funkcjonalności targowiska. W ostatnich latach Stowarzyszenie zrealizowało już kilka przedsięwzięć, w tym budowę nowej bramy, wykonanie studzienek odpływowych oraz działania związane z poprawą estetyki poprzez montaż donic z kwiatami.

 

W trakcie wczorajszego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przedstawiciel ratusza wskazał cele jakie mają zostać zrealizowane w ciągu najbliższego roku. Planuje się powiększenie targowiska o działkę sąsiadującą z nim od strony północnej (położna przy ulicy Bolesława Chrorbego), gdzie w przeszłości była stacja benzynowa. Obecnie zauważyć można często w tym miejscu bałagan. Planuje się pozyskanie działki od Orlenu, dzięki czemu za utrzymanie porządku na niej będzie odpowiadał zarządca targowiska. Ratusz planuje zbudować w tym miejscu miejsca parkingowe. Uporządkowane mają zostać również niezbyt estetyczne dzisiaj, niefunkcjonujące, szalety widoczne od ulicy Śniadeckich.

 

Z budżetu miasta planowana jest również budowa nowych chodników wokół targowiska.

 

Nie zamyka to dyskusji o przyszłości Placu Piastowskiego

Na komisji padły pytania od radnych, czy oznacza to jednoznaczną rezygnację z pojawiających się w przeszłości koncepcji przeniesienia targowiska, a w jego miejscu odbudowy przestrzeni rekreacyjno-parkowej. Przedstawiciel prezydenta przyznał, że wobec tamtego pomysłu pojawiło się wiele protestów ze strony handlujących oraz mieszkańców przyzwyczajonych do robienia w tym miejscu zakupów. O przyszłości Placu Piastowskiego zdecydować ma nowy plan przestrzenny, którego powstanie poprzedzone zostałoby dyskusją społeczną.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz
 • Na ulicach powoli budowany jest klimat Mistrzostwa Świata

  W przyszły czwartek (23 maja) rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20, których organizatorem jest Polska. Tego dnia na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii w ramach rozgrywek grupy B podejmie Ekwador. W czwartek rozegrane zostaną łącznie cztery spotkania.

  Etykiety: Fifa

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Kiedy powstanie droga ekspresowa S-5?

  Pytanie na które odpowiedzi zapewne nie zna nikt, z punktu widzenia formalnego najpóźniej oddany odcinek, po renegocjacjach , powinien być do 12 czerwca 2020 roku – mowa odcinku Aleksandrowo – Tryszczyn, w ramach którego powstaje widowiskowy most nad Brdą. Według pierwotnej umowy jesteśmy już 4 dni po planowanym terminie zakończenia robót.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.