Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski radny wyróżniony w Newsweek-u

Bydgoski radny wyróżniony w Newsweek-u

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 luty 2018 17:54

Co roku tygodnik ,,Newsweek” wyróżnia ,,społeczników roku” - kilka dni temu podczas uroczystej gali w hotelu Marriott w Warszawie wybrano ,,społecznika roku 2017”, wśród wyróżnionych znalazł się przewodniczący kujawsko-pomorskich struktur SLD, bydgoski radny, Ireneusz Nitkiewicz.

Geneza konkursu sięga jeszcze inicjatywy Jacka Kuronia, który to z kolei odpowiedział na apel noblistki Wisławy Szymborskiej. Celem konkursu jest wyróżnienie osób aktywnie działających na rzecz społeczności lokalnych. Społecznika roku 2017 wybrała kapituła w składzie której znaleźli się m.in.: Jan Kuroń, wnuk Jacka Kuronia; Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej; Jerzy Koźmiński, prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności; Michał Rusinek, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej.

 

Tegoroczną edycję w kategorii lokalnej zwyciężyła Agnieszka Dejna, założycielka Spółdzielni Socjalnej ,,Dalba”, która umożliwia osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi pracę w Browarze Spółdzielczym w Pucku.

 

Kapituła dodatkowo wyróżniła Ireneusza Nitkiewicza oraz Łukasza Ossowskiego (sołtys Rytla). W przypadku Nitkiewicza nie wspomniano, iż pełnie on mandat radnego Rady Miasta Bydgoszczy, doceniono natomiast inicjatywę utworzenia jadłodzielni oraz świątecznych akcji ,Ciepło Serca w Słoiku”, w ramach której osoby zaangażowane w dni świąteczne docierają z jedzeniem do bezdomnych. Doceniono również działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami – na tym polu Nitkiewicz aktywny bywa już jako radny, zabiegając o powstawanie placów zabaw dostosowanych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

  • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

    Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

  • Co dalej z drogą wodną E-70?

    Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.