Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski radny wyróżniony w Newsweek-u

Bydgoski radny wyróżniony w Newsweek-u

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 luty 2018 17:54

Co roku tygodnik ,,Newsweek” wyróżnia ,,społeczników roku” - kilka dni temu podczas uroczystej gali w hotelu Marriott w Warszawie wybrano ,,społecznika roku 2017”, wśród wyróżnionych znalazł się przewodniczący kujawsko-pomorskich struktur SLD, bydgoski radny, Ireneusz Nitkiewicz.

Geneza konkursu sięga jeszcze inicjatywy Jacka Kuronia, który to z kolei odpowiedział na apel noblistki Wisławy Szymborskiej. Celem konkursu jest wyróżnienie osób aktywnie działających na rzecz społeczności lokalnych. Społecznika roku 2017 wybrała kapituła w składzie której znaleźli się m.in.: Jan Kuroń, wnuk Jacka Kuronia; Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej; Jerzy Koźmiński, prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności; Michał Rusinek, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej.

 

Tegoroczną edycję w kategorii lokalnej zwyciężyła Agnieszka Dejna, założycielka Spółdzielni Socjalnej ,,Dalba”, która umożliwia osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi pracę w Browarze Spółdzielczym w Pucku.

 

Kapituła dodatkowo wyróżniła Ireneusza Nitkiewicza oraz Łukasza Ossowskiego (sołtys Rytla). W przypadku Nitkiewicza nie wspomniano, iż pełnie on mandat radnego Rady Miasta Bydgoszczy, doceniono natomiast inicjatywę utworzenia jadłodzielni oraz świątecznych akcji ,Ciepło Serca w Słoiku”, w ramach której osoby zaangażowane w dni świąteczne docierają z jedzeniem do bezdomnych. Doceniono również działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami – na tym polu Nitkiewicz aktywny bywa już jako radny, zabiegając o powstawanie placów zabaw dostosowanych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz
 • Na ulicach powoli budowany jest klimat Mistrzostwa Świata

  W przyszły czwartek (23 maja) rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20, których organizatorem jest Polska. Tego dnia na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii w ramach rozgrywek grupy B podejmie Ekwador. W czwartek rozegrane zostaną łącznie cztery spotkania.

  Etykiety: Fifa

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Kiedy powstanie droga ekspresowa S-5?

  Pytanie na które odpowiedzi zapewne nie zna nikt, z punktu widzenia formalnego najpóźniej oddany odcinek, po renegocjacjach , powinien być do 12 czerwca 2020 roku – mowa odcinku Aleksandrowo – Tryszczyn, w ramach którego powstaje widowiskowy most nad Brdą. Według pierwotnej umowy jesteśmy już 4 dni po planowanym terminie zakończenia robót.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.