Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa podstawie donosu przeszukali mieszkanie. Ruch Palikota żąda wyjaśnień

Na podstawie donosu przeszukali mieszkanie. Ruch Palikota żąda wyjaśnień

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 marzec 2013 19:06

Ryszard Częstochowski – literat, szef bydgoskiego MONAR-u, działacz stowarzyszenia na rzecz odbudowy Teatru Miejskiego w Bydgoszczy oraz działach Ruchu Palikota. W ubiegłą środę odwiedzili go funkcjonariusze służby celnej wraz z psem i przeszukali dokładnie całe mieszkaniu, w poszukiwaniu przemycanych papierosów.

 

Szukano znacznej ilości papierosów bez akcyzy. Nic jednak nie znaleziono. Przyczyną kontroli miało być doniesienie.

 

Oburzenia tym faktem nie kryje Ruch Palikota - Jednak metoda, jaką zastosowano wobec naszego działacza, przypomina te, które opisał sędzia Tuleya w przypadku działań CBA wobec świadków w procesie doktora G. Przeszukanie odbyło się na podstawie pomówienia, bez nakazu prokuratorskiego, we wczesnych godzinach rannych, z użyciem psa tropiącego i w obecności dzieci – czytamy w oświadczeniu autorstwa posła Andrzeja Rozenka, który sugeruje, że przyczyną zajścia mogło być odejście Częstochowskiego z PO - Ryszard Częstochowski to znany koordynator poradni “Monar”, zanim przyszedł do Ruchu Palikota, był działaczem Platformy Obywatelskiej, a jego odejście z PO odbiło się w Bydgoszczy głośnym echem.

 

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bydgoszcz zorganizuje I Memoriał Ireny Szewińskiej

  Postaci zmarłej w czerwcu Ireny Szewińskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, była bowiem jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, a najprawdopodobniej najbardziej. Od 2005 roku przysługiwał jej również tytuł Honorowej Obywatelki Bydgoszczy, z naszym miastem była związana emocjonalnie w sposób szczególny. PZLA postanowił zorganizować memoriał jej pamięci. Zapadła decyzja o organizacji I edycji w Bydgoszczy.

 • Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

  Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko bardzo udanie zainaugurowali sezon 2019. W meczach I kolejki Ekstraligi odnieśli na własnym boisku dwa zdecydowane zwycięstwa nad Barons Wrocław. Oba spotkania zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi punktowej gospodarzy.

Wiadomości sportowe

Jasiakiewicz
Kownacki

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

 • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

  Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Przez tą politykę się zapomnieliśmy. Pomyślmy o uczniach (komentarz)

  Za nieco dwa tygodnie powinny rozpocząć się matury, ale wielu uczniów nie wie nawet czy będą do nich dopuszczeni, bowiem najpierw muszą ukończyć szkoły średnie. Problem w tym, że wielu nauczycieli którzy powinni im wystawić oceny końcowe obecnie strajkuje. Strajk pracowników oświaty stał się elementem sporu politycznego, który dzieli Polaków od dawna, strony sporu zabarykadowały się na swoich pozycjach. Mało kto jednak myśli o maturzystach. Stąd też apel pomyślmy najpierw o nich.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.