Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa podstawie donosu przeszukali mieszkanie. Ruch Palikota żąda wyjaśnień

Na podstawie donosu przeszukali mieszkanie. Ruch Palikota żąda wyjaśnień

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 marzec 2013 19:06

Ryszard Częstochowski – literat, szef bydgoskiego MONAR-u, działacz stowarzyszenia na rzecz odbudowy Teatru Miejskiego w Bydgoszczy oraz działach Ruchu Palikota. W ubiegłą środę odwiedzili go funkcjonariusze służby celnej wraz z psem i przeszukali dokładnie całe mieszkaniu, w poszukiwaniu przemycanych papierosów.

 

Szukano znacznej ilości papierosów bez akcyzy. Nic jednak nie znaleziono. Przyczyną kontroli miało być doniesienie.

 

Oburzenia tym faktem nie kryje Ruch Palikota - Jednak metoda, jaką zastosowano wobec naszego działacza, przypomina te, które opisał sędzia Tuleya w przypadku działań CBA wobec świadków w procesie doktora G. Przeszukanie odbyło się na podstawie pomówienia, bez nakazu prokuratorskiego, we wczesnych godzinach rannych, z użyciem psa tropiącego i w obecności dzieci – czytamy w oświadczeniu autorstwa posła Andrzeja Rozenka, który sugeruje, że przyczyną zajścia mogło być odejście Częstochowskiego z PO - Ryszard Częstochowski to znany koordynator poradni “Monar”, zanim przyszedł do Ruchu Palikota, był działaczem Platformy Obywatelskiej, a jego odejście z PO odbiło się w Bydgoszczy głośnym echem.

 

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.