Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGazeta Prawna boi się o S5. Ministerstwo dementuje

Gazeta Prawna boi się o S5. Ministerstwo dementuje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 marzec 2013 20:44

Dziennik Gazeta Prawna twierdzi, że dotarł do założeń inwestycyjnych resortu ministra Sławomira Nowaka na lata 2014-2020. Wynikać ma z nich, że budowa drogi ekspresowej znajduje się na liście rezerwowej, a nie priorytetowej. Zaprzecza to w całości zapowiedziom posła Tomasz Lenza, który w lutym zapewniał, że budowa może ruszyć już za kilkanaście miesięcy.

 

Z danych opublikowanych przez Gazetę Prawną wynika, że priorytetem w tych latach będzie budowa odcinka Wrocław – Poznań drogi ekspresowej S5. Pozostały odcinek w kierunku Grudziądza ma być traktowany jako zadanie rezerwowe, które być może będzie realizowane, ale nie musi.

 

W związku z dzisiejszą publikacją Dziennika Gazety Prawnej odnośnie rządowych planów budowy dróg, autorstwa redaktora Konrada Majszyka, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej informuje, że w artykule znajdują się informacje wprowadzające w błąd opinię publiczną co do zakresu oraz terminów realizacji planowanych inwestycji – odpowiada na artykuł Gazety Prawnej Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej - MTBiGM informuje, że podane w dzisiejszym artykule DGP oraz dołączonej do niego mapie terminy, między innymi budowy autostrady A2 oraz dróg ekspresowych S3, S5, S6, S7, S8, S19, S51 oraz innych inwestycji nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistych pracach planistycznych.

 

Publikacja gazety dość głośno komentowali w czwartek bydgoscy internauci w serwisach społecznościowych. Trudno jednak się im dziwić, skoro droga ekspresowa S5 powinna być gotowa już rok temu, zamiast tego słyszymy o coraz to nowych zagrożeniach dla realizacji tej inwestycji. Stąd też tworzy się nieufność wobec zapowiedzi rządowych.

 

Warto zwrócić uwagę, że poseł Tomasz Lenz na konferencji prasowej, swoją deklaracje rozpoczęcia budowy tej drogi argumentował faktem, że budżet Unii Europejskiej został już przyjęty. Słowa parlamentarzysty były jednak trochę przedwczesne, gdyż w środę Parlament Europejski odrzucił propozycję budżetu na lata 2014-2020, wzywając Radę Europy do zmniejszenia deficytu. Może to zatem doprowadzić do obcięcia wysokości wsparcia jakie ma uzyskać Polska.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bydgoszcz zorganizuje I Memoriał Ireny Szewińskiej

  Postaci zmarłej w czerwcu Ireny Szewińskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, była bowiem jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, a najprawdopodobniej najbardziej. Od 2005 roku przysługiwał jej również tytuł Honorowej Obywatelki Bydgoszczy, z naszym miastem była związana emocjonalnie w sposób szczególny. PZLA postanowił zorganizować memoriał jej pamięci. Zapadła decyzja o organizacji I edycji w Bydgoszczy.

 • Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

  Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko bardzo udanie zainaugurowali sezon 2019. W meczach I kolejki Ekstraligi odnieśli na własnym boisku dwa zdecydowane zwycięstwa nad Barons Wrocław. Oba spotkania zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi punktowej gospodarzy.

Wiadomości sportowe

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

 • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

  Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Przez tą politykę się zapomnieliśmy. Pomyślmy o uczniach (komentarz)

  Za nieco dwa tygodnie powinny rozpocząć się matury, ale wielu uczniów nie wie nawet czy będą do nich dopuszczeni, bowiem najpierw muszą ukończyć szkoły średnie. Problem w tym, że wielu nauczycieli którzy powinni im wystawić oceny końcowe obecnie strajkuje. Strajk pracowników oświaty stał się elementem sporu politycznego, który dzieli Polaków od dawna, strony sporu zabarykadowały się na swoich pozycjach. Mało kto jednak myśli o maturzystach. Stąd też apel pomyślmy najpierw o nich.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.