Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber za odebraniem Mundialu Rosji. Już coś podobnego przeżywaliśmy

Schreiber za odebraniem Mundialu Rosji. Już coś podobnego przeżywaliśmy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 marzec 2018 00:59

Wczoraj zapadła decyzja o wydaleniu z Polski czwórki rosyjskich dyplomatów, którzy zyskali status persona non grata. Podobne kroki podejmują również inne kraje. Polski MSZ tłumaczy to atakiem ze strony Federacji Rosyjskiej na Wielką Brytanie. Bydgoski poseł domaga się odebrania również piłkarskiego mundialu Rosji.

 

Sprawa dotyczy otrucia byłego oficera GRU Siergieja Skripala skazanego w 2006 roku w Rosji za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii. Po czterech latach został uwolniony w ramach rosyjsko-brytyjskiej wymiany szpiegów. Zamieszkał pod Londynem, gdzie w ostatnim czasie został otruty bronią chemiczną. Zdaniem brytyjskich służb stoją za tym służby Federacji Rosyjskiej.

 

Łącznie decyzje o wydaleniu rosyjskich dyplomatów podjęło 14 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Stany Zjednoczone i Kanada.

 

Ważne i słuszne decyzje odnośnie wydalenia rosyjskich dyplomatów zapadły dziś w Europie i USA – pisze na Twitterze poseł Łukasz Schriber – Jest jeszcze kwestia Mundialu. Właściwą karą byłoby zabranie Rosji organizacji na rzecz innego państwa regionu np. Polski – pisze parlamentarzysta. Miejsce na turnieju sportowym zdaniem Schreibera mogłyby zająć Włosi, którzy minimalnie znaleźli się poza Mundialem.

 

W dalszym ze wpisów Schreiber wskazuje, że presję na Federacji Rosyjskiej należy podejmować na każdym kroku. Taką decyzję musiałaby podjąć jednak międzynarodowa federacja FIFA, w co raczej mało kto wierzy.

 

IAAF był stanowczy

W 2016 roku Rosja miała być gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów w lekkiej atletyce. Po aferze ze stosowaniem dopingu w rosyjskiej reprezentacji, międzynarodowa federacja IAAF podjęła trudną decyzję o odebraniu zawodów Rosjanom. Powstało jednak wówczas wyzwanie zorganizowania mistrzostw w ciągu kilku miesięcy. Wówczas pomocną dłoń wyciągnęła Bydgoszcz podejmując się tego wyzwania. Dzięki temu miasto nad Brdą wpisało się do historii jako podwójny gospodarz tych mistrzostw. W rozmowie z bydgoskimi mediami prezydent IAAF Sebastian Coe powiedział, że Bydgoszczy ten gest będzie długo pamiętany.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas