Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo dalej z halą targową?

Co dalej z halą targową?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 kwiecień 2018 16:28

Jej budowa rozpoczęła się w 1904 roku, handel rozpoczął się w 1906 roku – ma zatem już ponad 100 lat. Mowa o hali targowej znajdującej się przy ulicy Magdzińskiego i Podwale. Od kilkunastu miesięcy hala jest własnością miasta – ratusz pyta się mieszkańców jak by chcieli ją zagospodarować.

Od dzisiaj do końca kwietnia odbywać będą się konsultacje społeczne, w ramach tzw. ,,Bydgoskiej Burzy Mózgów”, w ramach których każdy będzie mógł zaproponować swoją wizję zagospodarowania zabytkowej hali, po planowanym wcześniej remoncie. Czy wewnątrz widzimy stylową kawiarnię, a może targ produktów regionalnych? Ratusz chce, aby hala stała się miejscem atrakcyjnym zarówno dla bydgoszczan oraz odwiedzających miasto turystów.

 

W konsultacjach najprościej można wziąć poprzez wypełnienie formularza internetowego - https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/792452?newtest=Y

 

W połowie kwietnia – w niedzielę 15 kwietnia, o godzinie 11 odbędzie się specjalny spacer, którego uczestnicy będą mogli poznać bliżej historię hali targowej oraz porozmawiać z przedstawicielami Miejskiej Pracowni Urbanistycznej oraz Biura Konserwatora Zabytków.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356
  • Jest decyzja środowiskowa dla budowy odcinka drogi ekspresowej S-10

    W tym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydała decyzję środowiskową dla realizacji odcinka drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, oznacza to, że prace przygotowawcze decyzji dobiegają już końca i po znalezieniu finansowania będzie można rozpocząć już prace budowę.

Wiadomości z regionu