Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo dalej z halą targową?

Co dalej z halą targową?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 kwiecień 2018 16:28

Jej budowa rozpoczęła się w 1904 roku, handel rozpoczął się w 1906 roku – ma zatem już ponad 100 lat. Mowa o hali targowej znajdującej się przy ulicy Magdzińskiego i Podwale. Od kilkunastu miesięcy hala jest własnością miasta – ratusz pyta się mieszkańców jak by chcieli ją zagospodarować.

Od dzisiaj do końca kwietnia odbywać będą się konsultacje społeczne, w ramach tzw. ,,Bydgoskiej Burzy Mózgów”, w ramach których każdy będzie mógł zaproponować swoją wizję zagospodarowania zabytkowej hali, po planowanym wcześniej remoncie. Czy wewnątrz widzimy stylową kawiarnię, a może targ produktów regionalnych? Ratusz chce, aby hala stała się miejscem atrakcyjnym zarówno dla bydgoszczan oraz odwiedzających miasto turystów.

 

W konsultacjach najprościej można wziąć poprzez wypełnienie formularza internetowego - https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/792452?newtest=Y

 

W połowie kwietnia – w niedzielę 15 kwietnia, o godzinie 11 odbędzie się specjalny spacer, którego uczestnicy będą mogli poznać bliżej historię hali targowej oraz porozmawiać z przedstawicielami Miejskiej Pracowni Urbanistycznej oraz Biura Konserwatora Zabytków.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • #ChodziOŻycie

  Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas