Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPartia Razem otwiera biuro w Bydgoszczy. Działacze chcą pomagać pracownikom

Partia Razem otwiera biuro w Bydgoszczy. Działacze chcą pomagać pracownikom

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 kwiecień 2018 00:14

Partia o zdecydowanym kursie lewicowym okazała się objawieniem wyborów parlamentarnych w 2014 roku uzyskując ponad 3% poparcia, w dużej mierze wyborców niezbyt usatysfakcjonowanych ofertą SLD i Twojego Ruchu. W Bydgoszczy Razem do tej pory zajmowało się głównie tematyką światopoglądową, ale działacze chcą też w większym stopniu wspierać pracowników.

Bydgoska siedziba partii Razem mieści się w pokoju nr 8, na 7 piętrze wieżowca przy ulicy Jagiellońskiej 103. Liderująca bydgoskim strukturom Karolina Kozłowska na otwarciu pochwaliła się chociażby sukcesem petycji partii Razem, która przekonała władze UMK, aby wycofały się ze współorganizacji Dni Bioetycznych z udziałem Kai Godek w murach uniwersytetu (konferencja odbędzie się na K-PSW). Zdaniem Kozłowskiej uniwersytety nie są miejscem do głoszenia ,,paranauki”.

 

- Zachęcamy wszystkie osoby, które chciałyby z nami porozmawiać, zostać naszymi działaczami, ale też wszystkich potrzebujących naszej pomocy. Chociażby pracowników, którzy czują się dyskryminowani – zapraszała Kozłowska.

 

W otwarciu nowego biura uczestniczyła Marcelina Zawisza, z władz centralnych partii Razem, która w swojej wypowiedzi skupiła się głównie na problematyce pracowniczej – My zawsze stajemy po stronie pracowników i pomagamy im w walce o swoje prawa – podkreślała – Walczyliśmy już m.in. o poprawę sytuacji ochroniarzy, pracowników szaletów i sądów, teraz działamy w interesie pracowników Sejmu.

 

Zawisza wyraziła ubolewanie, że nawet polskiego parlamentu dotyka problem związany z tzw. umowami śmieciowymi. Zjawisko jak wyliczała ma miejsce również w spółkach skarbu państwa oraz miejskich – Dość trudna sytuacja ma miejsce również w przypadku Państwowej Inspekcji Pracy – dodała.

 

Najczęstsze interwencje jakie podejmowała partia dotyczyć mają niepłacenia pracownikom za wykonaną przez nich pracę.

 

Zdaniem partii Razem odpowiedzialna za kontrolowanie przestrzegania praw pracowniczych instytucja, sama boryka się ze zbyt małą liczbą kontrolerów, co przekłada się na większe obłożenie pracą osób już zatrudnionych.

 

Powrócą ,,parobkowie”

Zdaniem Marceliny Zawiszy szczególnie niebezpieczny wydaje się projekt ustawy, który wyszedł z komisji rolnictwa – Projekt ustawy zakłada w praktyce przywrócenie takiej funkcji w rolnictwie, jaką był kiedyś parobek – wyjaśniała. Z analizy Zawiszy wynika, że forsowane w parlamencie przepisy mają wprowadzić w gospodarstwach pomocników, którzy nie będą objęci płacą minimalną, ani zasadami BHP.

 

Razem przygotowuje się do wyborów

Najprawdopodobniej partia Razem wystawi kandydatów do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jeżeli chodzi o Radę Miasta Bydgoszczy, poinformowano media jedynie o tym, że prowadzone są rozmowy koalicyjne, o których szczegółowo z szacunku dla partnerów na razie nikt nie zamierza mówić. Partia Razem rozważa poparcie kogoś w wyborach na urząd prezydenta Bydgoszczy, jak jednak zapowiedział wstępnie Michał Mierzwa, raczej nie będą to osoby, których nazwiska krążą obecnie na giełdzie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • #ChodziOŻycie

  Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas