Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPark Witosa został ogrodzony – wszystko za sprawą rewitalizacji

Park Witosa został ogrodzony – wszystko za sprawą rewitalizacji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 kwiecień 2018 07:59

Przyszła pora na rewitalizację Parku Ludowego im. Wincentego Witosa, który znajduje się pomiędzy ulicami Jagiellońską i Markwarta. Przejście pomiędzy tymi ulicami przez park nadal jest możliwe, ale jego duża część została ogrodzona i zamknięta dla użytku mieszkańców. Chodzi o względy bezpieczeństwa.

 

Można powiedzieć, że obecnie trwa pierwszy etap rewitalizacji zakładający rozbiórkę alejek parkowych i przygotowanie ich do położenia nowej nawierzchni. Na terenie parku znajduje się już kostka brukowa, z której ułożone zostaną nowe alejki. Przynieść ma to widoczne efekty estetyczne.

 

Z dalszym postępem prac powstać ma zewnętrzna siłownia do kalisteniki, górka saneczkowa, a także stojaki dla rowerów. Nasadzenie nowej roślinności zaplanowano dopiero na przyszłą wiosnę.

 

 

 

Rewitalizacja parku Witosa ma pochłonąć ponad 8 mln zł, które w dużej mierze pochodzić będą z Unii Europejskiej w ramach ZIT – o zaangażowaniu środków unijnych informuje tablica ulokowana przy wejściu do parku.

 

Plac budowy obejmuje również sąsiadujący z parkiem Pałac Młodzieży, gdzie trwają prace związane z odnowieniem elewacji od strony ulicy Jagiellońskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20
 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • W Polsce mamy zbyt mało terminali multimodalnych. Wykorzystajmy to jako region

  Kilkadziesiąt metrów muzealnych okrętów ,,ORP Błyskawica” oraz ,,Dar Pomorza” rozpoczęło się w środę forum poświęcone przyszłości branży intermodalnej w Polsce i w Europie. Konferencję ,,Intermodal-Cargo-Innowacje” organizowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury.

  Etykiety: Emilianowo Gdynia TENT
 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.