Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPark Witosa został ogrodzony – wszystko za sprawą rewitalizacji

Park Witosa został ogrodzony – wszystko za sprawą rewitalizacji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 kwiecień 2018 07:59

Przyszła pora na rewitalizację Parku Ludowego im. Wincentego Witosa, który znajduje się pomiędzy ulicami Jagiellońską i Markwarta. Przejście pomiędzy tymi ulicami przez park nadal jest możliwe, ale jego duża część została ogrodzona i zamknięta dla użytku mieszkańców. Chodzi o względy bezpieczeństwa.

 

Można powiedzieć, że obecnie trwa pierwszy etap rewitalizacji zakładający rozbiórkę alejek parkowych i przygotowanie ich do położenia nowej nawierzchni. Na terenie parku znajduje się już kostka brukowa, z której ułożone zostaną nowe alejki. Przynieść ma to widoczne efekty estetyczne.

 

Z dalszym postępem prac powstać ma zewnętrzna siłownia do kalisteniki, górka saneczkowa, a także stojaki dla rowerów. Nasadzenie nowej roślinności zaplanowano dopiero na przyszłą wiosnę.

 

 

 

Rewitalizacja parku Witosa ma pochłonąć ponad 8 mln zł, które w dużej mierze pochodzić będą z Unii Europejskiej w ramach ZIT – o zaangażowaniu środków unijnych informuje tablica ulokowana przy wejściu do parku.

 

Plac budowy obejmuje również sąsiadujący z parkiem Pałac Młodzieży, gdzie trwają prace związane z odnowieniem elewacji od strony ulicy Jagiellońskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas