Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPark Witosa został ogrodzony – wszystko za sprawą rewitalizacji

Park Witosa został ogrodzony – wszystko za sprawą rewitalizacji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 kwiecień 2018 07:59

Przyszła pora na rewitalizację Parku Ludowego im. Wincentego Witosa, który znajduje się pomiędzy ulicami Jagiellońską i Markwarta. Przejście pomiędzy tymi ulicami przez park nadal jest możliwe, ale jego duża część została ogrodzona i zamknięta dla użytku mieszkańców. Chodzi o względy bezpieczeństwa.

 

Można powiedzieć, że obecnie trwa pierwszy etap rewitalizacji zakładający rozbiórkę alejek parkowych i przygotowanie ich do położenia nowej nawierzchni. Na terenie parku znajduje się już kostka brukowa, z której ułożone zostaną nowe alejki. Przynieść ma to widoczne efekty estetyczne.

 

Z dalszym postępem prac powstać ma zewnętrzna siłownia do kalisteniki, górka saneczkowa, a także stojaki dla rowerów. Nasadzenie nowej roślinności zaplanowano dopiero na przyszłą wiosnę.

 

 

 

Rewitalizacja parku Witosa ma pochłonąć ponad 8 mln zł, które w dużej mierze pochodzić będą z Unii Europejskiej w ramach ZIT – o zaangażowaniu środków unijnych informuje tablica ulokowana przy wejściu do parku.

 

Plac budowy obejmuje również sąsiadujący z parkiem Pałac Młodzieży, gdzie trwają prace związane z odnowieniem elewacji od strony ulicy Jagiellońskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu