Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWładze lotniska liczą na 400 tys. pasażerów

Władze lotniska liczą na 400 tys. pasażerów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 kwiecień 2018 16:04
Władze lotniska liczą na 400 tys. pasażerów Fot: Bartosz Bieliński

Po wręcz fatalnym roku 2017 dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, pojawiła się nadzieja, że w bieżącym uda się przekroczyć 400 tys. pasażerów. Lotniczej Polski tym co prawda nie dogonimy, ale widoczna zaczyna być dynamika dodatnia.

W marcu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył ponad 27 tys. pasażerów, co daje w stosunku do marca 2017 roku wzrost o ponad 25%. Jest to również historyczny dla PLB wynik marcowy. W lutym wzrost dynamiki przekroczył 36%. Jeżeli dobra passa zostanie podtrzymana, to możliwe jest uzyskanie w 2018 roku wyniku powyżej 400 tys. pasażerów – w historii PLB od 2004 roku nie udało się przekroczyć nawet 350 tys. pasażerów.

 

W 2016 roku na mapie polskiego lotnictwa Bydgoszcz przeskoczyło lotnisko w Lublinie uzyskują blisko 380 tys. obsłużonych pasażerów, notując około 40% dynamikę rozwoju, gdyż w 2015 roku było to nieco ponad 260 tys. pasażerów. W ubiegłym roku Lublin przekroczył 430 tys. pasażerów. Również rekordowy może być 2018 roku, gdzie lotnisko w Lublinie, podobnie jak bydgoskie, notuje w pierwszych trzech miesiącach, dość duży wzrost dynamiki w stosunku do roku 2017.

 

Lepiej niż Lublin 2017

Jak porównamy statystyki bydgoskiego lotniska za pierwszy kwartał bieżącego roku, z wynikiem Lublina z roku 2017, to notujemy lepsze wyniki. Styczeń był podobny jak w Lublinie, w lutym jednak odnotowaliśmy o blisko tysiąc pasażerów wynik lepszy PLB, w marcu mamy już przekroczoną 3 tysięczną różnicę na korzyść bydgoskiego lotniska.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 28.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 37.

- liczba osób hospitalizowanych – 74.

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 7394.

- liczba osób objętych nadzorem – 1694.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu