Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWładze lotniska liczą na 400 tys. pasażerów

Władze lotniska liczą na 400 tys. pasażerów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 kwiecień 2018 16:04
Władze lotniska liczą na 400 tys. pasażerów Fot: Bartosz Bieliński

Po wręcz fatalnym roku 2017 dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, pojawiła się nadzieja, że w bieżącym uda się przekroczyć 400 tys. pasażerów. Lotniczej Polski tym co prawda nie dogonimy, ale widoczna zaczyna być dynamika dodatnia.

W marcu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył ponad 27 tys. pasażerów, co daje w stosunku do marca 2017 roku wzrost o ponad 25%. Jest to również historyczny dla PLB wynik marcowy. W lutym wzrost dynamiki przekroczył 36%. Jeżeli dobra passa zostanie podtrzymana, to możliwe jest uzyskanie w 2018 roku wyniku powyżej 400 tys. pasażerów – w historii PLB od 2004 roku nie udało się przekroczyć nawet 350 tys. pasażerów.

 

W 2016 roku na mapie polskiego lotnictwa Bydgoszcz przeskoczyło lotnisko w Lublinie uzyskują blisko 380 tys. obsłużonych pasażerów, notując około 40% dynamikę rozwoju, gdyż w 2015 roku było to nieco ponad 260 tys. pasażerów. W ubiegłym roku Lublin przekroczył 430 tys. pasażerów. Również rekordowy może być 2018 roku, gdzie lotnisko w Lublinie, podobnie jak bydgoskie, notuje w pierwszych trzech miesiącach, dość duży wzrost dynamiki w stosunku do roku 2017.

 

Lepiej niż Lublin 2017

Jak porównamy statystyki bydgoskiego lotniska za pierwszy kwartał bieżącego roku, z wynikiem Lublina z roku 2017, to notujemy lepsze wyniki. Styczeń był podobny jak w Lublinie, w lutym jednak odnotowaliśmy o blisko tysiąc pasażerów wynik lepszy PLB, w marcu mamy już przekroczoną 3 tysięczną różnicę na korzyść bydgoskiego lotniska.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Czy czeka nas w polskiej polityce nowa jakość?

  Przed ślubowaniem parlamentarzystów prezydent Andrzej Duda apelował do posłów, aby w tej kadencji, która się rozpoczyna właśnie dzisiaj, unikać radykalnego języka. Kilkadziesiąt minut później na marszałka Sejmu wybrano Elżbietę Witek (będzie to zatem kontynuacja na tej funkcji) w stosunku 235 za, do 11 przeciw (posłowie Konfederacji) i 134 głosach wstrzymujących (pozostałe kluby opozycyjne). Jak skomentował to marszałek senior Antoni Macierewicz, wybór marszałka przy takim stosunku głosów dawno nie miał miejsca.

  Etykiety: Sejm RP
 • Prezydent do posłów: Proszę, żeby język debaty nie był radykalny

  Oficjalnie IX kadencja Sejmu została zainaugurowana, w uroczystej inauguracji Sejmu udział wziął prezydent Andrzej Duda, który wygłosił z tej okazji orędzie. W którym apelował, aby nowi parlamentarzyści debatowali ze wzajemnym szacunkiem. Później posłowie złożyli ślubowanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji prosto z Sejmu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas