Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWładze lotniska liczą na 400 tys. pasażerów

Władze lotniska liczą na 400 tys. pasażerów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 kwiecień 2018 16:04
Władze lotniska liczą na 400 tys. pasażerów Fot: Bartosz Bieliński

Po wręcz fatalnym roku 2017 dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, pojawiła się nadzieja, że w bieżącym uda się przekroczyć 400 tys. pasażerów. Lotniczej Polski tym co prawda nie dogonimy, ale widoczna zaczyna być dynamika dodatnia.

W marcu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył ponad 27 tys. pasażerów, co daje w stosunku do marca 2017 roku wzrost o ponad 25%. Jest to również historyczny dla PLB wynik marcowy. W lutym wzrost dynamiki przekroczył 36%. Jeżeli dobra passa zostanie podtrzymana, to możliwe jest uzyskanie w 2018 roku wyniku powyżej 400 tys. pasażerów – w historii PLB od 2004 roku nie udało się przekroczyć nawet 350 tys. pasażerów.

 

W 2016 roku na mapie polskiego lotnictwa Bydgoszcz przeskoczyło lotnisko w Lublinie uzyskują blisko 380 tys. obsłużonych pasażerów, notując około 40% dynamikę rozwoju, gdyż w 2015 roku było to nieco ponad 260 tys. pasażerów. W ubiegłym roku Lublin przekroczył 430 tys. pasażerów. Również rekordowy może być 2018 roku, gdzie lotnisko w Lublinie, podobnie jak bydgoskie, notuje w pierwszych trzech miesiącach, dość duży wzrost dynamiki w stosunku do roku 2017.

 

Lepiej niż Lublin 2017

Jak porównamy statystyki bydgoskiego lotniska za pierwszy kwartał bieżącego roku, z wynikiem Lublina z roku 2017, to notujemy lepsze wyniki. Styczeń był podobny jak w Lublinie, w lutym jednak odnotowaliśmy o blisko tysiąc pasażerów wynik lepszy PLB, w marcu mamy już przekroczoną 3 tysięczną różnicę na korzyść bydgoskiego lotniska.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Frekwencja na godzinę 12 większa niż w pierwszej turze

  Ponad 373 mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego oddało głos w trakcie odbywającej się dzisiaj II tury wyborów prezydenckich. Frekwencja w naszym województwie wynosi na godzinę 12:00 24,17% i jest nieznacznie wyższa niż w analogicznym czasie pierwszej tury. W skali kraju frekwencja wyniosła 24,73%, co jest również nieznacznie większym wynikiem niż przed dwoma tygodniami.

 • Kampania wyborcza dobiega końca. Ważny apel pierwszej damy

  To była bardzo intensywna kampania wyborcza, momentami można odnieść wrażenie, że za bardzo intensywna, gdy emocje polityczne były zbyt wysokie. Do ciszy wyborczej jeszcze około trzech godzin, działania kampanijne potrwają do samego końca. W ramach ostatniego podsumowania przyglądamy się temu co działo się dzisiaj.

Wiadomości z regionu