Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWładze lotniska liczą na 400 tys. pasażerów

Władze lotniska liczą na 400 tys. pasażerów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 kwiecień 2018 16:04
Władze lotniska liczą na 400 tys. pasażerów Fot: Bartosz Bieliński

Po wręcz fatalnym roku 2017 dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, pojawiła się nadzieja, że w bieżącym uda się przekroczyć 400 tys. pasażerów. Lotniczej Polski tym co prawda nie dogonimy, ale widoczna zaczyna być dynamika dodatnia.

W marcu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył ponad 27 tys. pasażerów, co daje w stosunku do marca 2017 roku wzrost o ponad 25%. Jest to również historyczny dla PLB wynik marcowy. W lutym wzrost dynamiki przekroczył 36%. Jeżeli dobra passa zostanie podtrzymana, to możliwe jest uzyskanie w 2018 roku wyniku powyżej 400 tys. pasażerów – w historii PLB od 2004 roku nie udało się przekroczyć nawet 350 tys. pasażerów.

 

W 2016 roku na mapie polskiego lotnictwa Bydgoszcz przeskoczyło lotnisko w Lublinie uzyskują blisko 380 tys. obsłużonych pasażerów, notując około 40% dynamikę rozwoju, gdyż w 2015 roku było to nieco ponad 260 tys. pasażerów. W ubiegłym roku Lublin przekroczył 430 tys. pasażerów. Również rekordowy może być 2018 roku, gdzie lotnisko w Lublinie, podobnie jak bydgoskie, notuje w pierwszych trzech miesiącach, dość duży wzrost dynamiki w stosunku do roku 2017.

 

Lepiej niż Lublin 2017

Jak porównamy statystyki bydgoskiego lotniska za pierwszy kwartał bieżącego roku, z wynikiem Lublina z roku 2017, to notujemy lepsze wyniki. Styczeń był podobny jak w Lublinie, w lutym jednak odnotowaliśmy o blisko tysiąc pasażerów wynik lepszy PLB, w marcu mamy już przekroczoną 3 tysięczną różnicę na korzyść bydgoskiego lotniska.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • #ChodziOŻycie

  Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas