Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiłośnicy kolei podziwiali odmalowaną lokomotywę ET22-933

Miłośnicy kolei podziwiali odmalowaną lokomotywę ET22-933

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 kwiecień 2018 20:54
Miłośnicy kolei podziwiali odmalowaną lokomotywę ET22-933 Fot i video: Bogusław Białas

Od ponad 30 lat służy polskim koleją – mowa o lokomotywie elektrycznej ET22-933, której nowe malowanie zostało dzisiaj zaprezentowane w Bydgoszczy. Za sobą miała nawet swój debiut filmowy, występując w filmie ,,Galimatias, czyli Kogel Mogel II” Krzysztofa Załuskiego.

Lokomotywa została wyprodukowana w 1985 roku we wrocławskim Pafawagu, w październiku tego roku trafiła do lokomotywowni w Warszawie. Już po miesiącu trafiła jednak do Ostrołęki, gdzie służyła do 1997 roku, gdy ostrołęcka lokomotywownia została zlikwidowana. Obecnie właścicielem lokomotywy jest PKP Cargo.

 

Rada Miasta Ostrołęki wystąpiła z inicjatywą przywrócenia malowania z lat 90-tych – charakterystycznego zielonego, z żółtym czołem zdobionym herbem miasta Ostrołęki. PKP Cargo zgodziło się na to, dlatego w bydgoskich zakładach przywrócono stare historyczne malowanie.

 

 

W sobotę lokomotywę z bliska mógł zobaczyć każdy podczas swoistych drzwi otwartych – nie brakowało przede wszystkim pasjonatów kolejnictwa. Później ET22-933 pojechała w trasę co Cierpic, na próbną przejażdżkę.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.