Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiłośnicy kolei podziwiali odmalowaną lokomotywę ET22-933

Miłośnicy kolei podziwiali odmalowaną lokomotywę ET22-933

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 kwiecień 2018 20:54
Miłośnicy kolei podziwiali odmalowaną lokomotywę ET22-933 Fot i video: Bogusław Białas

Od ponad 30 lat służy polskim koleją – mowa o lokomotywie elektrycznej ET22-933, której nowe malowanie zostało dzisiaj zaprezentowane w Bydgoszczy. Za sobą miała nawet swój debiut filmowy, występując w filmie ,,Galimatias, czyli Kogel Mogel II” Krzysztofa Załuskiego.

Lokomotywa została wyprodukowana w 1985 roku we wrocławskim Pafawagu, w październiku tego roku trafiła do lokomotywowni w Warszawie. Już po miesiącu trafiła jednak do Ostrołęki, gdzie służyła do 1997 roku, gdy ostrołęcka lokomotywownia została zlikwidowana. Obecnie właścicielem lokomotywy jest PKP Cargo.

 

Rada Miasta Ostrołęki wystąpiła z inicjatywą przywrócenia malowania z lat 90-tych – charakterystycznego zielonego, z żółtym czołem zdobionym herbem miasta Ostrołęki. PKP Cargo zgodziło się na to, dlatego w bydgoskich zakładach przywrócono stare historyczne malowanie.

 

 

W sobotę lokomotywę z bliska mógł zobaczyć każdy podczas swoistych drzwi otwartych – nie brakowało przede wszystkim pasjonatów kolejnictwa. Później ET22-933 pojechała w trasę co Cierpic, na próbną przejażdżkę.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20
 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.