Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLeśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności

Leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 08 kwiecień 2018 00:12

Aura w ostatnich dniach stała się prawdziwie wiosenna, co może zachęcać do leśnych spacerów. W końcu aktywność fizyczna w lesie to tylko samo zdrowie. Leśnicy apelują o zachowanie w lasach, w okolicy Bydgoszczy szczególnej ostrożności. W lesie mogą znajdować się bowiem połamane drzewa, mogące stanowić zagrożenie.

Po sierpniowych nawałnicach żywioł spowodował dość spore zniszczenia na terenie leśnictw sąsiadujących z Bydgoszczą. W szczególności w Nadleśnictwie Żołędowo (lasy w północno-zachodniej części Bydgoszczy). Dlatego też krótko po pierwszych nawałnicach (podbydgoskie lasy nawiedziły w sierpniu dwie większe anomalie pogodowe) leśnicy wprowadzili zakaz wstępu do lasu. Wraz ze systematycznym oczyszczaniem lasów z połamanych drzew, był on liberalizowano. Jeszcze w ubiegłym roku zezwolono na spacerowanie przez pomiędzy osiedlami bydgoskimi – Czyżkówko i Osowa Góra.

 

Pod koniec lutego formalnie zniesiono zakaz wstępu na terenie leśnictw (nadleśnictwa Żołędowo): Kruszyn, Nowy Mostek, Osowa Góra, Zdroje i Tryszczyn Leśnicy apelują jednak, abyśmy w trakcie spacerów zachowali szczególną ostrożność.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas