Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLeśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności

Leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 08 kwiecień 2018 00:12

Aura w ostatnich dniach stała się prawdziwie wiosenna, co może zachęcać do leśnych spacerów. W końcu aktywność fizyczna w lesie to tylko samo zdrowie. Leśnicy apelują o zachowanie w lasach, w okolicy Bydgoszczy szczególnej ostrożności. W lesie mogą znajdować się bowiem połamane drzewa, mogące stanowić zagrożenie.

Po sierpniowych nawałnicach żywioł spowodował dość spore zniszczenia na terenie leśnictw sąsiadujących z Bydgoszczą. W szczególności w Nadleśnictwie Żołędowo (lasy w północno-zachodniej części Bydgoszczy). Dlatego też krótko po pierwszych nawałnicach (podbydgoskie lasy nawiedziły w sierpniu dwie większe anomalie pogodowe) leśnicy wprowadzili zakaz wstępu do lasu. Wraz ze systematycznym oczyszczaniem lasów z połamanych drzew, był on liberalizowano. Jeszcze w ubiegłym roku zezwolono na spacerowanie przez pomiędzy osiedlami bydgoskimi – Czyżkówko i Osowa Góra.

 

Pod koniec lutego formalnie zniesiono zakaz wstępu na terenie leśnictw (nadleśnictwa Żołędowo): Kruszyn, Nowy Mostek, Osowa Góra, Zdroje i Tryszczyn Leśnicy apelują jednak, abyśmy w trakcie spacerów zachowali szczególną ostrożność.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20
 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • W Polsce mamy zbyt mało terminali multimodalnych. Wykorzystajmy to jako region

  Kilkadziesiąt metrów muzealnych okrętów ,,ORP Błyskawica” oraz ,,Dar Pomorza” rozpoczęło się w środę forum poświęcone przyszłości branży intermodalnej w Polsce i w Europie. Konferencję ,,Intermodal-Cargo-Innowacje” organizowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury.

  Etykiety: Emilianowo Gdynia TENT
 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.