Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinisterstwo dementuje rewelacje posłanki Kozaneckiej

Ministerstwo dementuje rewelacje posłanki Kozaneckiej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 kwiecień 2018 00:49

Posłanka Ewa Kozanecka w wydanej przez swoje biuro broszurce twierdzi, że ,,załatwiła” pieniądze unijne na rozbudowę Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Zdaniem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju żadni bydgoscy posłowie wpływ na rozstrzyganie konkursów z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jednak nie mają.

Dzięki mojemu zaangażowaniu jedno z najbardziej prestiżowych muzeów naszego regionu ma niepowtarzalną szansę na rewitalizację i rozwój. Udało się pozyskać środki na modernizację Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – chwali się w swojej gazetce posłanka Ewa Kozanecka - Z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego otrzymało dofinansowanie w wysokości 14,5 mln złotych. Środki te posłużą zarówno na prace konserwatorskie nad zabytkowym gmachem, jak i na rozbudowę pozwalającą muzeum spełniać nowe funkcje,

 

Wcześniej politycy PiS chwalili się pozyskaniem dofinansowania na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej. W obu przypadkach były to fundusze z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Zdziwiony tymi rewelacjami poseł Paweł Olszewski postanowił zapytać Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju na ile aktywność posłów Prawa i Sprawiedliwości wpłynęła na dodatkowe punkty w konkursach na fundusze europejskie z POIiŚ - Wszystkie wnioski o dofinansowanie oceniano w oparciu o obiektywne i przejrzyste, a przede wszystkim jednakowe dla wszystkich wnioskodawców, kryteria wyboru projektów, zatwierdzone przez KM PO IiŚ – informuje resort - Należy nadmienić, że proces udzielania i rozliczania dofinansowania podlega szczegółowym kontrolom szeregu instytucji związanych z funduszami unijnymi i przedmiotowy konkurs również będzie kontrolowany przez Instytucję Zarządzającą PO IiŚ w ramach kontroli systemowej. Dotychczas nie pojawiły się zastrzeżenia do sposobu przeprowadzenia konkursu w ramach działania 4.2 PO IiŚ.

 

Odpowiedź ministerstwa raczej nie powinna dziwić, bowiem gdyby do Brukseli dotarły potwierdzone informacje, iż o wyborze projektów do dofinansowania w ramach procedury finansowej, decydują jakieś zakulisowe ustalenia z posłami, to Komisja Europejska mogłaby nawet zamrozić wszystkie fundusze dedykowane Polsce. Zapewne posłanka nie zdaje sobie sprawy o potencjalnych skutkach swojej lekkomyślności.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu