Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinisterstwo dementuje rewelacje posłanki Kozaneckiej

Ministerstwo dementuje rewelacje posłanki Kozaneckiej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 kwiecień 2018 00:49

Posłanka Ewa Kozanecka w wydanej przez swoje biuro broszurce twierdzi, że ,,załatwiła” pieniądze unijne na rozbudowę Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Zdaniem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju żadni bydgoscy posłowie wpływ na rozstrzyganie konkursów z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jednak nie mają.

Dzięki mojemu zaangażowaniu jedno z najbardziej prestiżowych muzeów naszego regionu ma niepowtarzalną szansę na rewitalizację i rozwój. Udało się pozyskać środki na modernizację Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – chwali się w swojej gazetce posłanka Ewa Kozanecka - Z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego otrzymało dofinansowanie w wysokości 14,5 mln złotych. Środki te posłużą zarówno na prace konserwatorskie nad zabytkowym gmachem, jak i na rozbudowę pozwalającą muzeum spełniać nowe funkcje,

 

Wcześniej politycy PiS chwalili się pozyskaniem dofinansowania na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej. W obu przypadkach były to fundusze z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Zdziwiony tymi rewelacjami poseł Paweł Olszewski postanowił zapytać Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju na ile aktywność posłów Prawa i Sprawiedliwości wpłynęła na dodatkowe punkty w konkursach na fundusze europejskie z POIiŚ - Wszystkie wnioski o dofinansowanie oceniano w oparciu o obiektywne i przejrzyste, a przede wszystkim jednakowe dla wszystkich wnioskodawców, kryteria wyboru projektów, zatwierdzone przez KM PO IiŚ – informuje resort - Należy nadmienić, że proces udzielania i rozliczania dofinansowania podlega szczegółowym kontrolom szeregu instytucji związanych z funduszami unijnymi i przedmiotowy konkurs również będzie kontrolowany przez Instytucję Zarządzającą PO IiŚ w ramach kontroli systemowej. Dotychczas nie pojawiły się zastrzeżenia do sposobu przeprowadzenia konkursu w ramach działania 4.2 PO IiŚ.

 

Odpowiedź ministerstwa raczej nie powinna dziwić, bowiem gdyby do Brukseli dotarły potwierdzone informacje, iż o wyborze projektów do dofinansowania w ramach procedury finansowej, decydują jakieś zakulisowe ustalenia z posłami, to Komisja Europejska mogłaby nawet zamrozić wszystkie fundusze dedykowane Polsce. Zapewne posłanka nie zdaje sobie sprawy o potencjalnych skutkach swojej lekkomyślności.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa

Wiadomości z regionu