Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy wojewoda wypraszając dziennikarzy naruszył prawo?

Czy wojewoda wypraszając dziennikarzy naruszył prawo?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 kwiecień 2018 00:53

1 lutego w Bydgoszczy odbyła się Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego z udziałem minister Elżbiety Rafalskiej. Po powitaniach służby wojewody Mikołaja Bogdanowicza wyprosiły przedstawicieli mediów informując, że później zostanie zaprezentowany przekaz dnia. Okazuje się, że takie postępowanie może naruszać wprost ustawę o Radzie Dialogu Społecznego.

Zamykanie dyskusji o ważnych problemach województwa krytykowaliśmy już na naszych łamach. M.in. w publikacji, w której podnosiliśmy problematykę utrudnionego dostępu mieszkańców do służby zdrowia - Kryzys z rezydentami wydłużył kolejki nawet o kilka miesięcy

 

Okazuje się jednak, że o jawności Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego dla każdego obywatela, nie tylko przedstawicieli mediów, ale również działaczy społecznych czy szarych obywateli, mówi wprost art. 35 wspomnianej ustawy – Posiedzenia Rady są jawne

 

Ustawa co prawda daje prawo Prezydium Rady wyłączenia jawności z ,,ważnych powodów”, ale Prezydium jest ciałem gremialnym, stąd też wojewoda chcąc wyłączyć jawność powinien najpierw przedstawić ,,ważny powód” i poddać wniosek pod głosowanie. W tym wypadku nic takiego nie miało miejsca.

 

Rozmawiano o kolejkach do lekarzy

Jak udało nam się ustalić, za zamkniętymi drzwiami poruszono kilka spraw dotyczących problematyki kryzysu w służbie zdrowia. Przedstawiciele związków zawodowych pytali bowiem o spór rezydentów ze Szpitala Uniwersyteckiego im. Biziela w Bydgoszczy z dyrekcją. Przedstawicielka Urzędu Wojewódzkiego miała przyznać wówczas, że z powodu powstałego kryzysu doszło do wydłużenia czasu oczekiwania na świadczenia medyczne się wydłużył. Jest to w zależności od świadczenia okres od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu