Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy wojewoda wypraszając dziennikarzy naruszył prawo?

Czy wojewoda wypraszając dziennikarzy naruszył prawo?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 kwiecień 2018 00:53

1 lutego w Bydgoszczy odbyła się Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego z udziałem minister Elżbiety Rafalskiej. Po powitaniach służby wojewody Mikołaja Bogdanowicza wyprosiły przedstawicieli mediów informując, że później zostanie zaprezentowany przekaz dnia. Okazuje się, że takie postępowanie może naruszać wprost ustawę o Radzie Dialogu Społecznego.

Zamykanie dyskusji o ważnych problemach województwa krytykowaliśmy już na naszych łamach. M.in. w publikacji, w której podnosiliśmy problematykę utrudnionego dostępu mieszkańców do służby zdrowia - Kryzys z rezydentami wydłużył kolejki nawet o kilka miesięcy

 

Okazuje się jednak, że o jawności Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego dla każdego obywatela, nie tylko przedstawicieli mediów, ale również działaczy społecznych czy szarych obywateli, mówi wprost art. 35 wspomnianej ustawy – Posiedzenia Rady są jawne

 

Ustawa co prawda daje prawo Prezydium Rady wyłączenia jawności z ,,ważnych powodów”, ale Prezydium jest ciałem gremialnym, stąd też wojewoda chcąc wyłączyć jawność powinien najpierw przedstawić ,,ważny powód” i poddać wniosek pod głosowanie. W tym wypadku nic takiego nie miało miejsca.

 

Rozmawiano o kolejkach do lekarzy

Jak udało nam się ustalić, za zamkniętymi drzwiami poruszono kilka spraw dotyczących problematyki kryzysu w służbie zdrowia. Przedstawiciele związków zawodowych pytali bowiem o spór rezydentów ze Szpitala Uniwersyteckiego im. Biziela w Bydgoszczy z dyrekcją. Przedstawicielka Urzędu Wojewódzkiego miała przyznać wówczas, że z powodu powstałego kryzysu doszło do wydłużenia czasu oczekiwania na świadczenia medyczne się wydłużył. Jest to w zależności od świadczenia okres od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

  – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu