Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Białych Błotach już drugiego zastępcy wójta nie chcą?

W Białych Błotach już drugiego zastępcy wójta nie chcą?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 kwiecień 2018 08:11

Pod koniec marca pisaliśmy o dość kuriozalnym w swojej treści stanowisku Rady Gminy Białe Błota, która pozytywnie zaopiniowała zamiar powołania przez zastępcę wójta Jana Jaworskiego, kolejnego zastępcy. Kuriozalne – bowiem powoływanie zastępców jest kompetencją wyłącznie osoby pełniącej obowiązki wójta, a nie Rady Gminy. Najprawdopodobniej uchwały tej wicewójt Jaworski jednak nie wykona.

 

Przypomnijmy od września obowiązków wójta nie pełni Maciej K. któremu prokuratura zarzuciła przekroczenie uprawnień. Najpierw zastępował go zastępca Jan Czekajewski, który z końcem roku przeszedł na emeryturę. Tuż przed odejściem powołał drugiego zastępce wójta Jana Jaworskiego. Wojewódzki Sąd Administracyjny bada, czy Jaworski jako drugi zastępca ma w ogóle prawo pełnienia obowiązków wójta w trakcie jego czasowej nieobecności.

 

Właściwie już od grudnia Jaworski daje do zrozumienia w swoich publicznych wypowiedziach, iż z powodu natłoku prac przydałby mu się zastępca, czyli kolejny zastępca wójta w gminie Białe Błota. Pod koniec marca radni nawet pozytywnie zaopiniowali taki zamiar. Najprawdopodobniej w ten sposób Rada Gminy miała dać mu podkładkę, gdyby powołanie kolejnego zastępcy zakwestionował wojewoda. Ostatnie kroki Jaworskiego pokazują jednak, iż najprawdopodobniej od tego zamiaru odstąpił. W ostatni piątek wydał bowiem zarządzenie ustanawiające nowy regulamin pracy Urzędu Gminy Białe Błota, w którym przewiduje się funkcjonowanie tylko jednego zastępcy wójta.

 

Zamiast tego pojawiło się nowe stanowisko głównego specjalisty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

  • We Wielkanoc na Mszę będzie mogła pójść większa ilość wiernych

    Wczoraj rząd wprowadził nowe obostrzenia w celu walki z pandemią koronawirusa COViD-19. Z racji tego, że konferencje prasowe mimo wszystko nie są źródłem stanowienia prawa, po publikacji stosownego rozporządzenia Rady Ministrów, sprawdzamy jak wyglądają one w praktyce i do kiedy będą obowiązywać.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu