Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Białych Błotach już drugiego zastępcy wójta nie chcą?

W Białych Błotach już drugiego zastępcy wójta nie chcą?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 kwiecień 2018 08:11

Pod koniec marca pisaliśmy o dość kuriozalnym w swojej treści stanowisku Rady Gminy Białe Błota, która pozytywnie zaopiniowała zamiar powołania przez zastępcę wójta Jana Jaworskiego, kolejnego zastępcy. Kuriozalne – bowiem powoływanie zastępców jest kompetencją wyłącznie osoby pełniącej obowiązki wójta, a nie Rady Gminy. Najprawdopodobniej uchwały tej wicewójt Jaworski jednak nie wykona.

 

Przypomnijmy od września obowiązków wójta nie pełni Maciej K. któremu prokuratura zarzuciła przekroczenie uprawnień. Najpierw zastępował go zastępca Jan Czekajewski, który z końcem roku przeszedł na emeryturę. Tuż przed odejściem powołał drugiego zastępce wójta Jana Jaworskiego. Wojewódzki Sąd Administracyjny bada, czy Jaworski jako drugi zastępca ma w ogóle prawo pełnienia obowiązków wójta w trakcie jego czasowej nieobecności.

 

Właściwie już od grudnia Jaworski daje do zrozumienia w swoich publicznych wypowiedziach, iż z powodu natłoku prac przydałby mu się zastępca, czyli kolejny zastępca wójta w gminie Białe Błota. Pod koniec marca radni nawet pozytywnie zaopiniowali taki zamiar. Najprawdopodobniej w ten sposób Rada Gminy miała dać mu podkładkę, gdyby powołanie kolejnego zastępcy zakwestionował wojewoda. Ostatnie kroki Jaworskiego pokazują jednak, iż najprawdopodobniej od tego zamiaru odstąpił. W ostatni piątek wydał bowiem zarządzenie ustanawiające nowy regulamin pracy Urzędu Gminy Białe Błota, w którym przewiduje się funkcjonowanie tylko jednego zastępcy wójta.

 

Zamiast tego pojawiło się nowe stanowisko głównego specjalisty.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

  • Od połowy miesiąca mogą się rozpocząć szczepienia kolejnych grup

    Obecnie szczepieni są nauczyciele, w tym także akademiccy oraz seniorzy po 70 roku życia. Zdarzają się też osoby z tzw. grupy 0, która miała być zaszczepiona przed końcem stycznia, ale wystąpiły pewne perturbacje. Pełnomocnik rządu ds. szczepień minister Dworczyk zapowiada, że od 15 marca szczepione mogłyby być kolejne grupy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu