Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Białych Błotach już drugiego zastępcy wójta nie chcą?

W Białych Błotach już drugiego zastępcy wójta nie chcą?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 kwiecień 2018 08:11

Pod koniec marca pisaliśmy o dość kuriozalnym w swojej treści stanowisku Rady Gminy Białe Błota, która pozytywnie zaopiniowała zamiar powołania przez zastępcę wójta Jana Jaworskiego, kolejnego zastępcy. Kuriozalne – bowiem powoływanie zastępców jest kompetencją wyłącznie osoby pełniącej obowiązki wójta, a nie Rady Gminy. Najprawdopodobniej uchwały tej wicewójt Jaworski jednak nie wykona.

 

Przypomnijmy od września obowiązków wójta nie pełni Maciej K. któremu prokuratura zarzuciła przekroczenie uprawnień. Najpierw zastępował go zastępca Jan Czekajewski, który z końcem roku przeszedł na emeryturę. Tuż przed odejściem powołał drugiego zastępce wójta Jana Jaworskiego. Wojewódzki Sąd Administracyjny bada, czy Jaworski jako drugi zastępca ma w ogóle prawo pełnienia obowiązków wójta w trakcie jego czasowej nieobecności.

 

Właściwie już od grudnia Jaworski daje do zrozumienia w swoich publicznych wypowiedziach, iż z powodu natłoku prac przydałby mu się zastępca, czyli kolejny zastępca wójta w gminie Białe Błota. Pod koniec marca radni nawet pozytywnie zaopiniowali taki zamiar. Najprawdopodobniej w ten sposób Rada Gminy miała dać mu podkładkę, gdyby powołanie kolejnego zastępcy zakwestionował wojewoda. Ostatnie kroki Jaworskiego pokazują jednak, iż najprawdopodobniej od tego zamiaru odstąpił. W ostatni piątek wydał bowiem zarządzenie ustanawiające nowy regulamin pracy Urzędu Gminy Białe Błota, w którym przewiduje się funkcjonowanie tylko jednego zastępcy wójta.

 

Zamiast tego pojawiło się nowe stanowisko głównego specjalisty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu