Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkutecki: Poseł musi dobrze zarabiać

Skutecki: Poseł musi dobrze zarabiać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 kwiecień 2018 10:41

W ubiegłym tygodniu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział obniżenie wynagrodzeń parlamentarzystów o 20%. Te słowa oburzyły bydgoskiego posła Kukiz15 Pawła Skuteckiego, tego samego co niedawno otrzymał z rąk libańskiego Hezbollahu medal.

 

Wkurza mnie ta populistyczna dyskusja o kasie dla posłów i rządu - wyrażania niezadowolenie wystąpieniem Kaczyńskiego, poseł Paweł Skutecki na Facebooku - Poseł i minister (wiceminister) MUSI dobrze zarabiać z kilku powodów. Przede wszystkim ze względu na prestiż. Żeby ludziom wartościowym się chciało, tak po prostu. Żebym się nie spotykał z wójtami, burmistrzami, prezydentami, którzy zarabiają dużo lepiej ode mnie i się wyrywają do płacenia rachunku za obiad. 

 

Dalej dostaje się od parlamentarzysty m.in. Kościołowi - Prawdziwe pieniądze są w subwencjach dla  partii (ponad miliard złotych w ostatnich 13 latach!), w finansowaniu Kościoła, w państwowych spółkach w stylu nieistniejącej a kosztującej od lat grubo elektrowni atomowej, w radach nadzorczych, w zarządach spółek skarbu państwa - tam są MILIARDY dla misiewiczów. Mieli rację: pieniędzy jest dużo, wystarczy nie kraść. I co gorsze dla państwa: nie wyrzucać w błoto. 

 

Dzisiaj polityk i urzędnik to chyba najbardziej znienawidzone zawody w Polsce, więc JarKacz jedzie po nich jak po łysej kobyle. Ale to się zmieni, naprawdę. Zaraz to będzie znowu lekarz, nauczyciel, ksiądz, policjant. Nie dajmy się wpędzić w tę retorykę, bo to lipa. I naprawdę nie chodzi o pieniądze, bo one - o niebo większe - marnowane i rozkradane są gdzie  - żali się Skutecki, odnosząc się do prezesa PiS z brakiem szacunku.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 08.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 277

- liczba osób hospitalizowanych – 227

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 5460

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 621

- liczba pobranych próbek – 5419

- liczba ozdrowieńców - 5

- liczba zgonów – 5

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu