Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkutecki: Poseł musi dobrze zarabiać

Skutecki: Poseł musi dobrze zarabiać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 kwiecień 2018 10:41

W ubiegłym tygodniu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział obniżenie wynagrodzeń parlamentarzystów o 20%. Te słowa oburzyły bydgoskiego posła Kukiz15 Pawła Skuteckiego, tego samego co niedawno otrzymał z rąk libańskiego Hezbollahu medal.

 

Wkurza mnie ta populistyczna dyskusja o kasie dla posłów i rządu - wyrażania niezadowolenie wystąpieniem Kaczyńskiego, poseł Paweł Skutecki na Facebooku - Poseł i minister (wiceminister) MUSI dobrze zarabiać z kilku powodów. Przede wszystkim ze względu na prestiż. Żeby ludziom wartościowym się chciało, tak po prostu. Żebym się nie spotykał z wójtami, burmistrzami, prezydentami, którzy zarabiają dużo lepiej ode mnie i się wyrywają do płacenia rachunku za obiad. 

 

Dalej dostaje się od parlamentarzysty m.in. Kościołowi - Prawdziwe pieniądze są w subwencjach dla  partii (ponad miliard złotych w ostatnich 13 latach!), w finansowaniu Kościoła, w państwowych spółkach w stylu nieistniejącej a kosztującej od lat grubo elektrowni atomowej, w radach nadzorczych, w zarządach spółek skarbu państwa - tam są MILIARDY dla misiewiczów. Mieli rację: pieniędzy jest dużo, wystarczy nie kraść. I co gorsze dla państwa: nie wyrzucać w błoto. 

 

Dzisiaj polityk i urzędnik to chyba najbardziej znienawidzone zawody w Polsce, więc JarKacz jedzie po nich jak po łysej kobyle. Ale to się zmieni, naprawdę. Zaraz to będzie znowu lekarz, nauczyciel, ksiądz, policjant. Nie dajmy się wpędzić w tę retorykę, bo to lipa. I naprawdę nie chodzi o pieniądze, bo one - o niebo większe - marnowane i rozkradane są gdzie  - żali się Skutecki, odnosząc się do prezesa PiS z brakiem szacunku.

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu