Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy zarzut za uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

Pierwszy zarzut za uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 kwiecień 2018 20:26

Dzisiaj jeden z uczestników uroczystości obywatelskich z 1 marca usłyszał zarzut znieważania działaczy Obywateli RP. Policja zaproponowała mu przyjęcie mandatu.

 

1 marca odbywały się zorganizowane przez kibiców Zawiszy uroczystości z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pod koniec trwających kilka godzin uroczystości pojawiło się kilku działaczy Obywateli RP i zrobiło się gorąco. Do zdarzenia doszło przy skwerze Leszka Białego, gdzie kilku działaczy Obywateli RP, prowadząc jednocześnie transmisję tego co się dzieje na żywo, eksponowali kartki z hasłami mogącymi sugerować, że nie wszyscy żołnierze wyklęci to bohaterowie. Po odśpiewaniu hymnu jedna z osób z tłumu zarzuciła, że wśród Obywateli RP nie wszyscy raczyli zdjąć czapkę, okazując brak czci dla symboli państwowych. Atmosfera zaczęła robić się napięta, organizator uroczystości Jerzy Mickuś wielokrotnie wezwał Obywateli RP do opuszczenia terenu zgromadzenia, co spotkało się z odmową. Gdy pojawiły się wyzwiska do akcji weszli policjanci, którzy wylegitymowali działaczy Obywateli RP

 

 

Dzisiaj jeden z uczestników tego zajścia był przesłuchiwany i zaproponowano mu przyjęcie mandatu. Osoba ta mandatu nie przyjęła, dlatego zostanie skierowany przeciwko niej wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Bydgoszczy dowiedzieliśmy się również, z ust Komendanta Miejskiego Policji, że prowadzone jest również postępowanie mające wyjaśnić, czy Obywatele RP nie popełnili wykroczenia, chociażby poprzez ignorowanie poleceń prowadzącego zgromadzenie.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu