Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy zarzut za uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

Pierwszy zarzut za uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 kwiecień 2018 20:26

Dzisiaj jeden z uczestników uroczystości obywatelskich z 1 marca usłyszał zarzut znieważania działaczy Obywateli RP. Policja zaproponowała mu przyjęcie mandatu.

 

1 marca odbywały się zorganizowane przez kibiców Zawiszy uroczystości z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pod koniec trwających kilka godzin uroczystości pojawiło się kilku działaczy Obywateli RP i zrobiło się gorąco. Do zdarzenia doszło przy skwerze Leszka Białego, gdzie kilku działaczy Obywateli RP, prowadząc jednocześnie transmisję tego co się dzieje na żywo, eksponowali kartki z hasłami mogącymi sugerować, że nie wszyscy żołnierze wyklęci to bohaterowie. Po odśpiewaniu hymnu jedna z osób z tłumu zarzuciła, że wśród Obywateli RP nie wszyscy raczyli zdjąć czapkę, okazując brak czci dla symboli państwowych. Atmosfera zaczęła robić się napięta, organizator uroczystości Jerzy Mickuś wielokrotnie wezwał Obywateli RP do opuszczenia terenu zgromadzenia, co spotkało się z odmową. Gdy pojawiły się wyzwiska do akcji weszli policjanci, którzy wylegitymowali działaczy Obywateli RP

 

 

Dzisiaj jeden z uczestników tego zajścia był przesłuchiwany i zaproponowano mu przyjęcie mandatu. Osoba ta mandatu nie przyjęła, dlatego zostanie skierowany przeciwko niej wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Bydgoszczy dowiedzieliśmy się również, z ust Komendanta Miejskiego Policji, że prowadzone jest również postępowanie mające wyjaśnić, czy Obywatele RP nie popełnili wykroczenia, chociażby poprzez ignorowanie poleceń prowadzącego zgromadzenie.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

  • We Wielkanoc na Mszę będzie mogła pójść większa ilość wiernych

    Wczoraj rząd wprowadził nowe obostrzenia w celu walki z pandemią koronawirusa COViD-19. Z racji tego, że konferencje prasowe mimo wszystko nie są źródłem stanowienia prawa, po publikacji stosownego rozporządzenia Rady Ministrów, sprawdzamy jak wyglądają one w praktyce i do kiedy będą obowiązywać.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu