Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWęgierskie firmy przyjechały nad Brdę z innowacjami

Węgierskie firmy przyjechały nad Brdę z innowacjami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 kwiecień 2018 07:02
Węgierskie firmy przyjechały nad Brdę z innowacjami Fot: CC0 by Pit1233

W czwartek dosłownie nad Brdą, bowiem w bydgoskiej marinie, odbyła się jedna z cyklu konferencji ,,Industry X Poland” zorganizowana przez Ambasadę Węgier w Warszawie i Narodowy Dom Handlowy Węgier. Udział w konferencji wziął Gabor Konya – sekretarz ds. Ekonomicznych Ambasady Węgier w Polsce.

 

Podczas kilkugodzinnej konferencji węgierscy przedsiębiorcy oferujący innowacyjne rozwiązania przemysłowe prezentowali je przedstawicielom biznesu z naszego regionu. Przy tej okazji pojawiła się okazja do nawiązania wzajemnych polsko-węgierskich kontaktów gospodarczych – Są to firmy z kierunku Przemysłu 4.0 – wyjaśniał nam konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy, Marek Pietrzak – Węgrzy zawsze słynęli z wynalazków - to oni stworzyli arkusz kalkulacyjny Excel, długopis, automatyczną skrzynię biegów, lodówkę czy słyną kostkę Rubika – wymienia konsul.

 

- Wydaje się, że na węgierskich rozwiązaniach technologicznych możemy skorzystać – ocenia Pietrzak. Konsul przyznaje, że ma wiedzę na temat prowadzonych rozmów polsko-węgierskich z udziałem bydgoskiego biznesu i być może niedługo usłyszymy o wartościowych kontraktach.

 

- Głównym celem tego spotkania było pozyskanie przez węgierskie firmy nowych partnerów w Polsce – wyjaśnia nam Karolina Szawica, z Narodowego Domu Handlowego Węgier. Spotkania ,,Industry X Poland” odbyły się w trzech polskich miastach: w Katowicach, Łodzi i wczoraj w Bydgoszczy. - Mamy nadzieje, że uda się dzięki temu nawiązać kilka ciekawych kontraktów.

 

W Bydgoszczy zaprezentowała się firma IVM produkująca maszyny vendingowe; przedstawiciel firmy KonSys natomiast zaprezentował swoje systemy zarządzania energią i jej zużyciem; z kolei firma ConSteel pochwaliła się swoim innowacyjnym systemem projektowania konstrukcji stalowych w przemyśle ciężkim.

 

- Jest to innowacyjny element odpowiedzialny za obliczenia i pozwala na głębsze spojrzenie na zachowanie się konstrukcji – opowiada nam Adam Machowiak, który jest dystrybutorem technologii firmy ConSteel w Polsce – Nasz produkt opisuje wszystkie globalne postacie niestateczności. Konkurencyjne programy liczące nie posiadają takiej funkcjonalności, dlatego jesteśmy o poziom wyżej – dodaje.

 

Pytamy przez nas o polski rynek przyznaje – Polska jest otwartym rynkiem, ale bardzo konserwatywnym. Inżynierowie muszą otworzyć swoje głowy, aby zobaczyć z czego można skorzystać – podkreśla.

 

Konferencja na marinie w Bydgoszczy odbyła się przy wsparciu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas