Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWęgierskie firmy przyjechały nad Brdę z innowacjami

Węgierskie firmy przyjechały nad Brdę z innowacjami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 kwiecień 2018 07:02
Węgierskie firmy przyjechały nad Brdę z innowacjami Fot: CC0 by Pit1233

W czwartek dosłownie nad Brdą, bowiem w bydgoskiej marinie, odbyła się jedna z cyklu konferencji ,,Industry X Poland” zorganizowana przez Ambasadę Węgier w Warszawie i Narodowy Dom Handlowy Węgier. Udział w konferencji wziął Gabor Konya – sekretarz ds. Ekonomicznych Ambasady Węgier w Polsce.

 

Podczas kilkugodzinnej konferencji węgierscy przedsiębiorcy oferujący innowacyjne rozwiązania przemysłowe prezentowali je przedstawicielom biznesu z naszego regionu. Przy tej okazji pojawiła się okazja do nawiązania wzajemnych polsko-węgierskich kontaktów gospodarczych – Są to firmy z kierunku Przemysłu 4.0 – wyjaśniał nam konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy, Marek Pietrzak – Węgrzy zawsze słynęli z wynalazków - to oni stworzyli arkusz kalkulacyjny Excel, długopis, automatyczną skrzynię biegów, lodówkę czy słyną kostkę Rubika – wymienia konsul.

 

- Wydaje się, że na węgierskich rozwiązaniach technologicznych możemy skorzystać – ocenia Pietrzak. Konsul przyznaje, że ma wiedzę na temat prowadzonych rozmów polsko-węgierskich z udziałem bydgoskiego biznesu i być może niedługo usłyszymy o wartościowych kontraktach.

 

- Głównym celem tego spotkania było pozyskanie przez węgierskie firmy nowych partnerów w Polsce – wyjaśnia nam Karolina Szawica, z Narodowego Domu Handlowego Węgier. Spotkania ,,Industry X Poland” odbyły się w trzech polskich miastach: w Katowicach, Łodzi i wczoraj w Bydgoszczy. - Mamy nadzieje, że uda się dzięki temu nawiązać kilka ciekawych kontraktów.

 

W Bydgoszczy zaprezentowała się firma IVM produkująca maszyny vendingowe; przedstawiciel firmy KonSys natomiast zaprezentował swoje systemy zarządzania energią i jej zużyciem; z kolei firma ConSteel pochwaliła się swoim innowacyjnym systemem projektowania konstrukcji stalowych w przemyśle ciężkim.

 

- Jest to innowacyjny element odpowiedzialny za obliczenia i pozwala na głębsze spojrzenie na zachowanie się konstrukcji – opowiada nam Adam Machowiak, który jest dystrybutorem technologii firmy ConSteel w Polsce – Nasz produkt opisuje wszystkie globalne postacie niestateczności. Konkurencyjne programy liczące nie posiadają takiej funkcjonalności, dlatego jesteśmy o poziom wyżej – dodaje.

 

Pytamy przez nas o polski rynek przyznaje – Polska jest otwartym rynkiem, ale bardzo konserwatywnym. Inżynierowie muszą otworzyć swoje głowy, aby zobaczyć z czego można skorzystać – podkreśla.

 

Konferencja na marinie w Bydgoszczy odbyła się przy wsparciu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas