Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGowin przywiózł miliony na rozbudowę UTP

Gowin przywiózł miliony na rozbudowę UTP

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 kwiecień 2018 18:52
Gowin przywiózł miliony na rozbudowę UTP Materiał UTP

Wicepremier Jarosław Gowin jest jednym z najczęściej goszczących ministrów rządu w Bydgoszczy. Nie zawsze nad Brdę przywozi jednak informacje, które bydgoszczanie chcieliby usłyszeć. Dzisiaj przyjechał podpisać umowę na rozbudowę kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Fordonie.

Od dłuższego czasu władze UTP starają się realizować politykę konsolidacji uczelni przy kampusie mieszczącym się przy ulicy Kaliskiego w Fordonie. Z tego też powodu UTP dąży do pozbycia się nieruchomości zlokalizowanych w centrum Bydgoszczy oraz przygotowuje plany rozbudowy kampusu w Fordonie.

 

Do 2020 roku powstać ma za Auditorium Novum przy ulicy Kaliskiego nowy budynek dydaktycznym, z którego korzystać będzie mogło blisko 6 tys. studentów i blisko tysiąc pracowników uniwersytetu. Koszt tej inwestycji wynieść ma 47 mln zł – przybyły do Bydgoszczy wicepremier, a zarazem minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin, poinformował o przekazaniu przez jego resort 30 mln zł. Gowin podpisał wraz z marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim, który będzie również przy tej inwestycji partycypował oraz z rektorem prof. Tomaszem Topolińskim umowę, na rozbudowę kampusu UTP.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu