Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo Bydgoszczy jeździmy wolniej niż jeszcze przed rokiem

Po Bydgoszczy jeździmy wolniej niż jeszcze przed rokiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 18 kwiecień 2018 15:58
Po Bydgoszczy jeździmy wolniej niż jeszcze przed rokiem Fot: Bartosz Bieliński

W ubiegłym roku w rankingu miast przyjaznym kierowcom Bydgoszcz okazała się miastem po którym jeździ się najszybciej. W tegorocznej edycji rankingu nie jesteśmy już najszybszym miastem powyżej 300 tys. mieszkańców. O ile wolniej jeździliśmy w roku 2017? Raport opracował dystrybutor opon firma Oponeo przy wykorzystaniu danych operatora nawigacji Yanosik.

W 2016 roku w Bydgoszczy jako najszybszym dużym mieście w Polsce jeździliśmy średnio z prędkością 49,92 km/h. Rok później spadliśmy na drugą lokatę, natomiast średnia prędkość spadła do 43 km/h.

 

 

Są to prędkości odnotowane w granicach miasta, ale z wyłączeniem centrum, dla którego opracowano osobne zestawienie średnich prędkości. Jeżeli chodzi o średnią w centrum to Bydgoszcz z prędkością 29 km/h znajduje się na trzeciej lokacie – najszybciej jeździ się po centrum Gdańska i Lublina, średnio 32 km/h.

 

 

Z raportu dowiadujemy się również innych ciekawych informacji na temat sytuacji kierujących nad Brdą. Liczba kolizji (zgłoszonych do systemu Yanosik) spadła do 9,6 na 1000 tys. mieszkańców (4 pozycja). W Bydgoszczy tankujemy dość drogo – średnio litr benzyny PB kosztował 4,57 zł, droższa była tylko Warszawa z miast powyżej 300 tys. mieszkańców, w Szczecinie za litr płacono średnio 4,44 zł. Za diesla płacimy natomiast najdrożej 4,45 zł, gdy w najtańszym Lublinie to 4,28 zł.

 

 

Cały raport dostępny: https://www.oponeo.pl/artykul/ranking-miast-przyjaznych-kierowcom

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu