Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzyszła wiosna i odsłoniła wysypiska

Przyszła wiosna i odsłoniła wysypiska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 kwiecień 2018 07:48
Przyszła wiosna i odsłoniła wysypiska Fot: Bogusław Białas

Dzikie wysypiska są naszą zmorą – najbardziej widoczną są wiosną, po stopieniu się śniegu, wyjawiają się porozrzucane śmieci. Kilka lat po wejściu w życie tzw. rewolucji śmieciowej, nadal borykamy się z tym problemem.

Na Glinkach, nieopodal marketu Carrefour można znaleźć prawdziwe skarby: zardzewiałą lodówkę, oponę samochodową oraz szereg mniejszych odpadów komunalnych. Widząc pełno porozrzucanych plastikowych butelek aż dziw bierze, że ktoś postanowił je wyrzucić wlesie, gdy można by je chociażby sprzedać w ramach recyclingu. Zapewne podobnych odkryć w Bydgoszczy w najbliższym czasie dokonamy więcej.

 

 

W 2013 roku dość znaczącą zmieniły się przepisy dotyczące utrzymania czystości. Wcześniej zorganizowanie sobie odbioru śmieci było obowiązkiem właściciela nieruchomości, od 2013 roku obowiązek ten spadł na miasto, stąd też właściciele muszą wpłacać Urzędowi Miasta stałą opłatę zależną od liczby zamieszkujących nieruchomość osób. Uznano, że skoro wszyscy będą i tak płacić, to nie będzie się opłacało wywożenie śmieci do lasu. W praktyce okazało się, że system ten do końca nie funkcjonuje – okazuje się bowiem, że w Bydgoszczy według deklaracji ,,śmieciowych” jest mniej mieszkańców niż wynika to z danych GUS (ratusz podejrzewa, że nie wszystkich mieszkańców zgłosili właściciele), a jak pokazują niniejsze zdjęcia, śmieci nadal są wyrzucane na dziko.

 

Pokazane na zdjęciach odpady zapewne zostaną posprzątane na koszt Bydgoszczy, czyli nas wszystkich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Korzystny dla Zawiszy mecz w Pruszczu

  W ten weekend Zawiszy na boisku nie zobaczyliśmy, bowiem K-PZPN przystał na prośbę Cyklonu Kończewice, aby mecz 11 kolejki przeciwko niebiesko-czarnym przesunąć na 24 listopada, z powodu plagi chorób zawodników młodzieżowych. Kibiców Zawiszy powinien zainteresować jednak mecz wicelidera z trzecią drużyną w tabeli.

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

Wiadomości sportowe

 • Według sondażu Koalicja Obywatelska wygrywa

  Z sondażowych wyników wyborów - exit poll - w skali kraju wybory do sejmików wygrał PiS, w kujawsko-pomorskim jednak wygrywa Koalicja Obywatelska. Dokładniejsze wyniki wyborów będą znane po spłynięciu protokołów z obwodowych komisji, co nastapi za kilka godzin.

 • W kujawsko-pomorskim frekwencja poniżej średniej

  Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że na godzinę 17:00 frekwencja wyborcza w Polsce wyniosła 41,65%. Głosowanie trwa do godziny 21:00. O tej godzinie zamknięte zostaną lokale wyborcze i zakończy się cisza wyborcza.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.