Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzyszła wiosna i odsłoniła wysypiska

Przyszła wiosna i odsłoniła wysypiska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 kwiecień 2018 07:48
Przyszła wiosna i odsłoniła wysypiska Fot: Bogusław Białas

Dzikie wysypiska są naszą zmorą – najbardziej widoczną są wiosną, po stopieniu się śniegu, wyjawiają się porozrzucane śmieci. Kilka lat po wejściu w życie tzw. rewolucji śmieciowej, nadal borykamy się z tym problemem.

Na Glinkach, nieopodal marketu Carrefour można znaleźć prawdziwe skarby: zardzewiałą lodówkę, oponę samochodową oraz szereg mniejszych odpadów komunalnych. Widząc pełno porozrzucanych plastikowych butelek aż dziw bierze, że ktoś postanowił je wyrzucić wlesie, gdy można by je chociażby sprzedać w ramach recyclingu. Zapewne podobnych odkryć w Bydgoszczy w najbliższym czasie dokonamy więcej.

 

 

W 2013 roku dość znaczącą zmieniły się przepisy dotyczące utrzymania czystości. Wcześniej zorganizowanie sobie odbioru śmieci było obowiązkiem właściciela nieruchomości, od 2013 roku obowiązek ten spadł na miasto, stąd też właściciele muszą wpłacać Urzędowi Miasta stałą opłatę zależną od liczby zamieszkujących nieruchomość osób. Uznano, że skoro wszyscy będą i tak płacić, to nie będzie się opłacało wywożenie śmieci do lasu. W praktyce okazało się, że system ten do końca nie funkcjonuje – okazuje się bowiem, że w Bydgoszczy według deklaracji ,,śmieciowych” jest mniej mieszkańców niż wynika to z danych GUS (ratusz podejrzewa, że nie wszystkich mieszkańców zgłosili właściciele), a jak pokazują niniejsze zdjęcia, śmieci nadal są wyrzucane na dziko.

 

Pokazane na zdjęciach odpady zapewne zostaną posprzątane na koszt Bydgoszczy, czyli nas wszystkich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Awans Zawiszy jeszcze nie w ten weekend

  Niebiesko-czarni w ten weekend odpoczywali za sprawą oddania meczu walkowerem przez Gryfa Piaseczno. Fanów bydgoskiego klubu mógł interesować natomiast pojedynek wicelidera Fali Świekatowo z trzecią drużyną Tucholanką Tuchola, który mógł przesądzić o bezpośrednim awansie Zawiszy do V ligi.

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Regionalne pociągi coraz bardziej punktualne

  Kiedyś drwiono z punktualności kolei tłumacząc skrót PKP jako – Poczekaj Kiedyś Przyjedzie. Z roku na rok można zauważyć, że z punktualnością jest coraz lepiej, problemy występują zaś głównie w okresie gdy mamy do czynienia z niesprzyjającą aurą. Cały czas nam jednak daleko do standardów z Japonii, gdzie za skandal uznano naruszenie rozkładu jazdy o zaledwie 20 sekund.

 • Marszałek eksponuje barwy Cesarstwa Niemieckiego

  Wywieszenie czyichś barw do góry nogami traktowane jest jako wyrażenie dezaprobaty i braku szacunku. Niekiedy może z tego wyjść wywieszenie zupełnie innej flagi. Marszałek województwa Piotr Całbecki na swoim profilu Facebook-owym, w eksponowanym miejscu umieścił barwy przypominające flagę Cesarstwa Niemieckiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.