Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzyszła wiosna i odsłoniła wysypiska

Przyszła wiosna i odsłoniła wysypiska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 kwiecień 2018 07:48
Przyszła wiosna i odsłoniła wysypiska Fot: Bogusław Białas

Dzikie wysypiska są naszą zmorą – najbardziej widoczną są wiosną, po stopieniu się śniegu, wyjawiają się porozrzucane śmieci. Kilka lat po wejściu w życie tzw. rewolucji śmieciowej, nadal borykamy się z tym problemem.

Na Glinkach, nieopodal marketu Carrefour można znaleźć prawdziwe skarby: zardzewiałą lodówkę, oponę samochodową oraz szereg mniejszych odpadów komunalnych. Widząc pełno porozrzucanych plastikowych butelek aż dziw bierze, że ktoś postanowił je wyrzucić wlesie, gdy można by je chociażby sprzedać w ramach recyclingu. Zapewne podobnych odkryć w Bydgoszczy w najbliższym czasie dokonamy więcej.

 

 

W 2013 roku dość znaczącą zmieniły się przepisy dotyczące utrzymania czystości. Wcześniej zorganizowanie sobie odbioru śmieci było obowiązkiem właściciela nieruchomości, od 2013 roku obowiązek ten spadł na miasto, stąd też właściciele muszą wpłacać Urzędowi Miasta stałą opłatę zależną od liczby zamieszkujących nieruchomość osób. Uznano, że skoro wszyscy będą i tak płacić, to nie będzie się opłacało wywożenie śmieci do lasu. W praktyce okazało się, że system ten do końca nie funkcjonuje – okazuje się bowiem, że w Bydgoszczy według deklaracji ,,śmieciowych” jest mniej mieszkańców niż wynika to z danych GUS (ratusz podejrzewa, że nie wszystkich mieszkańców zgłosili właściciele), a jak pokazują niniejsze zdjęcia, śmieci nadal są wyrzucane na dziko.

 

Pokazane na zdjęciach odpady zapewne zostaną posprzątane na koszt Bydgoszczy, czyli nas wszystkich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 - rokiem Powstania Wielkopolskiego w województwie kujawsko-pomorskim

Kosma Złotowski

 • Sejm uchwalił budżet na 2019 rok

  Bez debaty na posiedzeniu plenarnym Sejm RP uchwalił dzisiaj budżet państwa na rok 2019, wcześniej głosując nad kilkudziesięcioma poprawkami i setkami wniosków mniejszości. Przyjęta ustawa przewiduje dochody państwa na poziomie 388,3 mld zł, wydatki zaś na poziomie 416,8 mld zł. Maksymalny budżet uchwalono na poziomie 28,5 mld zł.

 • Sobota dniem żałoby narodowej

  We wtorek zapadła decyzja, że pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę. Dzień wcześniej prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że dzień pogrzebu będzie dniem żałoby narodowej.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.