Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzyszła wiosna i odsłoniła wysypiska

Przyszła wiosna i odsłoniła wysypiska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 kwiecień 2018 07:48
Przyszła wiosna i odsłoniła wysypiska Fot: Bogusław Białas

Dzikie wysypiska są naszą zmorą – najbardziej widoczną są wiosną, po stopieniu się śniegu, wyjawiają się porozrzucane śmieci. Kilka lat po wejściu w życie tzw. rewolucji śmieciowej, nadal borykamy się z tym problemem.

Na Glinkach, nieopodal marketu Carrefour można znaleźć prawdziwe skarby: zardzewiałą lodówkę, oponę samochodową oraz szereg mniejszych odpadów komunalnych. Widząc pełno porozrzucanych plastikowych butelek aż dziw bierze, że ktoś postanowił je wyrzucić wlesie, gdy można by je chociażby sprzedać w ramach recyclingu. Zapewne podobnych odkryć w Bydgoszczy w najbliższym czasie dokonamy więcej.

 

 

W 2013 roku dość znaczącą zmieniły się przepisy dotyczące utrzymania czystości. Wcześniej zorganizowanie sobie odbioru śmieci było obowiązkiem właściciela nieruchomości, od 2013 roku obowiązek ten spadł na miasto, stąd też właściciele muszą wpłacać Urzędowi Miasta stałą opłatę zależną od liczby zamieszkujących nieruchomość osób. Uznano, że skoro wszyscy będą i tak płacić, to nie będzie się opłacało wywożenie śmieci do lasu. W praktyce okazało się, że system ten do końca nie funkcjonuje – okazuje się bowiem, że w Bydgoszczy według deklaracji ,,śmieciowych” jest mniej mieszkańców niż wynika to z danych GUS (ratusz podejrzewa, że nie wszystkich mieszkańców zgłosili właściciele), a jak pokazują niniejsze zdjęcia, śmieci nadal są wyrzucane na dziko.

 

Pokazane na zdjęciach odpady zapewne zostaną posprzątane na koszt Bydgoszczy, czyli nas wszystkich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • O tym jak samoloty celowo rozpylają nad Polską truciznę

  Rozwój technologii sprawia, że w internecie każdy może publikować właściwie wszystko co mu przyjdzie do głowy. Pozwala to np. rozpowszechniać teorie o tym jak za pomocą szczepionek planuje się dokonać ,,depopulacji ludzkości”, truć mają nas natomiast chemikalia celowo wypuszczane przez latające samoloty tzw. ,,chemitrails”. Gorzej, gdy takie teorie zaczynają rozpowszechniać przedstawiciele polskiego parlamentu, izby którzy mimo wszystko powinni starać się dbać o poważny wizerunek.

 • Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

  Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.