Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUmowa podpisana – wkrótce ruszy rewitalizacja Teatru Kameralnego

Umowa podpisana – wkrótce ruszy rewitalizacja Teatru Kameralnego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 kwiecień 2018 14:45
Umowa podpisana – wkrótce ruszy rewitalizacja Teatru Kameralnego Wizualizacja

Za nieco ponad rok Bydgoszcz będzie mieć kolejną scenę teatralną, ulokowaną w samym jej centrum. Dzisiaj w ratuszu podpisana została umowa z firmą Ebud na przeprowadzenie rewitalizacji obiektu znajdującego się przy ulicy Grodzkiej 14. Zyska na tym również wizerunek centrum Bydgoszczy, bowiem odnowiony zostanie zaniedbany budynek.

Wartość inwestycji to 26,4 mln zł, z czego 17,5 mln zł pochodzić będzie z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

 

- Bez tej inwestycji trudno byłoby mówić o rewitalizacji salonu Bydgoszczy. Mam nadzieję, że końcowy efekt sprawi, że będzie to miejsce, gdzie warto będzie spędzać swój wolny czas i pokazać je także osobom odwiedzającym miasto – mówi prezydent Rafał Bruski.

 

W rozbudowanym i przebudowanym obiekcie znajdzie się między innymi duża sala teatralna. Na widowni będzie mogło zasiąść około 200 widzów. W części obiektu z salą teatralną znajdą się również zaplecze garderobiane z sanitariatami, hol wejściowy z kasami i pomieszczeniami obsługi widzów, foyer, szatnie. Na drugiej kondygnacji w północnej części budynku funkcjonować ma zaplecze biurowe. Główne sanitariaty zlokalizowane będą w kondygnacji podziemnej. Ze względu na bardzo zły stan techniczny głównej części założenia prace budowlane rozpoczną się od rozbiórek. Zachowana zostanie jedynie ściana od strony ul. Podwale, w której zgodnie z projektem odkryte zostaną otwory okienne, które zostaną też docelowo podkreślone granitowymi zdobieniami. Cała konstrukcja budynku łącznie ze ścianami fundamentowymi zostanie natomiast wzniesiona od nowa. Elewacja budynku będzie utrzymana w biało szarej-kolorystyce. Na cokole zaprojektowano okładziny z piaskowca. Na dachu odtwarzanego budynku głównego zastosowana zostanie grafitowa blacha na rąbek. Z kolei budynek zabytkowy z planowaną kawiarnią będzie przykryty dachówką karpiówką.

 

- To ważny dzień dla miasta. Bydgoszcz pięknieje, osoby odwiedzające miasto są nim zachwycone. Na poprawę estetyki tej części miasta, oprócz rewitalizacji Teatru Kameralnego wpłyną również przygotowywana rewitalizacja placu Kościeleckich, budowa biurowca K3 i remont płyty Starego Rynku – ocenia przewodniczący Rady ds. Estetyki, prof. dr hab. Dariusz Markowski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Grudziądzki szpital szpitalem wojewódzkim? Marszałek analizuje

    Grudziądzcy samorządowcy liczą, że będący powodem problemów finansowych miasta Grudziądza szpital przejmie województwo kujawsko-pomorskie, czyli przejdzie na utrzymanie wszystkich mieszkańców województwa. Ten pomysł krytykowany jest przez bydgoskiego radnego Romana Jasiakiewicza. Marszałek decyzji w tej sprawie nie podjął, zapowiada przeanalizowanie propozycji.

    Etykiety: Grudziądz
  • (Czarna) magia 500 plus

    Program 500 + zrobił furorę wśród polskich rodzin. Dzięki niemu partia rządząca zaskarbiła sobie zaufanie wyborców. Na pierwszy rzut oka wydaje się on pozytywny. Niestety, nawet najlepszy heros ma swoją wadę. Co jest piętą Achillesową programu 500 plus?

    Etykiety: 500Plus

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.