Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTramwaje wodne mogą przestać być częścią komunikacji miejskiej

Tramwaje wodne mogą przestać być częścią komunikacji miejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 kwiecień 2018 17:41
Tramwaje wodne mogą przestać być częścią komunikacji miejskiej Fot: Paweł Zielke

Od soboty 28 kwietnia zainaugurowane zostaną linie turystyczne na Brdzie, czyli mówiąc krótko powróci tramwaj wodny. Do tej pory był on częścią komunikacji miejskiej podlegającej bezpośrednio Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Być może jutro radni zdecydują o pewnej formalnej rewolucji.

Według ratusza rewolucji dla korzystających specjalnej nie będzie, bowiem nadal ,,Słonecznik” będzie pływał na tych samych trasach co w latach ubiegłych. Rejsami zarządzać będzie już jednak nie ZDMiKP, ale Bydgoskie Centrum Informacji. Praktyczna zmiana podlegać będzie na tym, że nie będą honorowane bilety jednorazowe na poszczególne linie, ale konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja.

 

Radni uchwały jeszcze nie podjęli, ale praktycznie system ten już działa za pośrednictwem platformy sprzedażowej tickeo.pl. Dzisiaj możemy kupić bilet na rejs sobotni czy w późniejszych terminach. Sprawić ma to, że korzystając z systemu rezerwacji będziemy pewni, że znajdzie się na nas miejsce na pokładzie. Obecnie stojąc na przystanku tramwaju wodnego, ryzykujemy niewpuszczenie na pokład z powodu przepełnienia. Jednostki pływające nie będą się również zatrzymywały już na wszystkich dotychczasowych przystankach. Będą to przystanki początkowe i końcowe.

 

Nieco podrożeją również bilety – chcą popłynąć w przyszłym tygodniu za bilet normalny zapłacimy 5 zł ulgowy 2,5 zł + 10% za koszty transakcyjne portalu tickeo.pl

 

W sobotę 28 kwietnia zainaugurowane zostaną linie ,,Słoneczna” i ,,Staromiejska”. Linia ,,Słoneczna” z Rybiego Rynku wypłynie w rejs o godzinach: 10:30, 12:30, 13:00, 15:30, 16:00, 18:00. Z kolei linia ,,Staromiejska” z Rybiego Rynku o godzinach: 11:00, 11:30, 13:30, 14:30, 16:30, 17:00.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

  W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

  Etykiety: psychiatria covid19
 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu