Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTramwaje wodne mogą przestać być częścią komunikacji miejskiej

Tramwaje wodne mogą przestać być częścią komunikacji miejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 kwiecień 2018 17:41
Tramwaje wodne mogą przestać być częścią komunikacji miejskiej Fot: Paweł Zielke

Od soboty 28 kwietnia zainaugurowane zostaną linie turystyczne na Brdzie, czyli mówiąc krótko powróci tramwaj wodny. Do tej pory był on częścią komunikacji miejskiej podlegającej bezpośrednio Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Być może jutro radni zdecydują o pewnej formalnej rewolucji.

Według ratusza rewolucji dla korzystających specjalnej nie będzie, bowiem nadal ,,Słonecznik” będzie pływał na tych samych trasach co w latach ubiegłych. Rejsami zarządzać będzie już jednak nie ZDMiKP, ale Bydgoskie Centrum Informacji. Praktyczna zmiana podlegać będzie na tym, że nie będą honorowane bilety jednorazowe na poszczególne linie, ale konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja.

 

Radni uchwały jeszcze nie podjęli, ale praktycznie system ten już działa za pośrednictwem platformy sprzedażowej tickeo.pl. Dzisiaj możemy kupić bilet na rejs sobotni czy w późniejszych terminach. Sprawić ma to, że korzystając z systemu rezerwacji będziemy pewni, że znajdzie się na nas miejsce na pokładzie. Obecnie stojąc na przystanku tramwaju wodnego, ryzykujemy niewpuszczenie na pokład z powodu przepełnienia. Jednostki pływające nie będą się również zatrzymywały już na wszystkich dotychczasowych przystankach. Będą to przystanki początkowe i końcowe.

 

Nieco podrożeją również bilety – chcą popłynąć w przyszłym tygodniu za bilet normalny zapłacimy 5 zł ulgowy 2,5 zł + 10% za koszty transakcyjne portalu tickeo.pl

 

W sobotę 28 kwietnia zainaugurowane zostaną linie ,,Słoneczna” i ,,Staromiejska”. Linia ,,Słoneczna” z Rybiego Rynku wypłynie w rejs o godzinach: 10:30, 12:30, 13:00, 15:30, 16:00, 18:00. Z kolei linia ,,Staromiejska” z Rybiego Rynku o godzinach: 11:00, 11:30, 13:30, 14:30, 16:30, 17:00.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

  • IUNG stwierdził suszę w naszym województwie

    Fala upałów już za nami, ich skutki przez dłuższy czas będą odczuwać rolnicy, ale również my możemy w przyszłości w cenach towarów. Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach w najnowszym komunikacie stwierdził, że w okresie maja – lipca susza wystąpiła w 14 województwach, w tym w kujawsko-pomorskim. Problem suszy dotknął łącznie 2477 gmin.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.