Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPaństwo przejmie kontrolę nad PESA Bydgoszcz

Państwo przejmie kontrolę nad PESA Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. / Rzeczpospolita Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 kwiecień 2018 07:20

Znane są warunki nacjonalizacji bydgoskiej PESA – należący do Skarbu Państwa Polski Fundusz Rozwoju ma przejąć większościowy pakiet akcji, dotychczasowym właścicielom pozostanie mniejszościowy pakiet. To nie koniec rozmów.

Od kilku miesięcy mówi się o dużych problemów bydgoskiej PESA, która utrzymała płynność finansową dzięki kredytowi udzielonemu przez polskie banki. Bankowcy udzielili jednak kredytu pod warunkiem wdrożenia planu restrukturyzacyjnego. Kilka tygodni temu rozpoczęto na poważnie rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju, w sprawie przejęcia akcji PESA.

 

Dziennik ,,Rzeczpospolita” powołując się na nieoficjalne informacje, poinformował o tym, że Polski Fundusz Rozwoju ma przejęć 70% akcji PESA, przez co Skarb Państwa zyska pakiet kontrolny. Być może udziały PFR będą jeszcze większe, bowiem prowadzone są negocjacje z bankami, które udzieliły kilka miesięcy temu PESA kredytu. Pozostałe akcje pozostaną u obecnych właścicieli.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz
 • Na ulicach powoli budowany jest klimat Mistrzostwa Świata

  W przyszły czwartek (23 maja) rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20, których organizatorem jest Polska. Tego dnia na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii w ramach rozgrywek grupy B podejmie Ekwador. W czwartek rozegrane zostaną łącznie cztery spotkania.

  Etykiety: Fifa

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Kiedy powstanie droga ekspresowa S-5?

  Pytanie na które odpowiedzi zapewne nie zna nikt, z punktu widzenia formalnego najpóźniej oddany odcinek, po renegocjacjach , powinien być do 12 czerwca 2020 roku – mowa odcinku Aleksandrowo – Tryszczyn, w ramach którego powstaje widowiskowy most nad Brdą. Według pierwotnej umowy jesteśmy już 4 dni po planowanym terminie zakończenia robót.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.