Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPaństwo przejmie kontrolę nad PESA Bydgoszcz

Państwo przejmie kontrolę nad PESA Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. / Rzeczpospolita Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 kwiecień 2018 07:20

Znane są warunki nacjonalizacji bydgoskiej PESA – należący do Skarbu Państwa Polski Fundusz Rozwoju ma przejąć większościowy pakiet akcji, dotychczasowym właścicielom pozostanie mniejszościowy pakiet. To nie koniec rozmów.

Od kilku miesięcy mówi się o dużych problemów bydgoskiej PESA, która utrzymała płynność finansową dzięki kredytowi udzielonemu przez polskie banki. Bankowcy udzielili jednak kredytu pod warunkiem wdrożenia planu restrukturyzacyjnego. Kilka tygodni temu rozpoczęto na poważnie rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju, w sprawie przejęcia akcji PESA.

 

Dziennik ,,Rzeczpospolita” powołując się na nieoficjalne informacje, poinformował o tym, że Polski Fundusz Rozwoju ma przejęć 70% akcji PESA, przez co Skarb Państwa zyska pakiet kontrolny. Być może udziały PFR będą jeszcze większe, bowiem prowadzone są negocjacje z bankami, które udzieliły kilka miesięcy temu PESA kredytu. Pozostałe akcje pozostaną u obecnych właścicieli.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.