Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPaństwo przejmie kontrolę nad PESA Bydgoszcz

Państwo przejmie kontrolę nad PESA Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. / Rzeczpospolita Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 kwiecień 2018 07:20

Znane są warunki nacjonalizacji bydgoskiej PESA – należący do Skarbu Państwa Polski Fundusz Rozwoju ma przejąć większościowy pakiet akcji, dotychczasowym właścicielom pozostanie mniejszościowy pakiet. To nie koniec rozmów.

Od kilku miesięcy mówi się o dużych problemów bydgoskiej PESA, która utrzymała płynność finansową dzięki kredytowi udzielonemu przez polskie banki. Bankowcy udzielili jednak kredytu pod warunkiem wdrożenia planu restrukturyzacyjnego. Kilka tygodni temu rozpoczęto na poważnie rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju, w sprawie przejęcia akcji PESA.

 

Dziennik ,,Rzeczpospolita” powołując się na nieoficjalne informacje, poinformował o tym, że Polski Fundusz Rozwoju ma przejęć 70% akcji PESA, przez co Skarb Państwa zyska pakiet kontrolny. Być może udziały PFR będą jeszcze większe, bowiem prowadzone są negocjacje z bankami, które udzieliły kilka miesięcy temu PESA kredytu. Pozostałe akcje pozostaną u obecnych właścicieli.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu