Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTomasz Latos oficjalnie kandydatem na prezydenta

Tomasz Latos oficjalnie kandydatem na prezydenta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 kwiecień 2018 13:35

Jarosław Kaczyński zaprezentował dzisiaj kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych polskich miast. Kandydatem w Bydgoszczy będzie poseł Tomasz Latos, o czym spekulowano od kilku tygodni. W Toruniu Zjednoczona Prawica postawi na Zbigniewa Rasielewskiego.

Nominacja posła Tomasza Latosa nie jest specjalnie zaskakującą informacją, bowiem od przynajmniej 2 tygodni można było mówić o tej kandydaturze z 90% pewnością.

 

Tomasz Latos z wykształcenia jest lekarzem. Ta dziedzina towarzyszyła mu również podczas aktywności politycznej, obecnie jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia. Jest to już jego czwarta kadencja parlamentarna, mandat poselski piastuje nieprzerwanie od 2005 roku. W latach 1998-2005 był radnym Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Znacznie bardziej ciekawa wydaje się nominacja w Toruniu – Zbigniewa Rasielewskiego, obecnie II zastępcy prezydenta Torunia. Po rozpoczęciu współpracy obecnego włodarza miasta Michała Zaleskiego z partią Jarosława Gowina Porozumienie, spekulowano, iż Zjednoczona Prawica może postawić na obecnego włodarza. Dzisiejsza deklaracja prezesa Jarosława Kaczyńskiego, może być odebrana w Toruniu jako rzucenie rękawicy Zaleskiemu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20
 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • W Polsce mamy zbyt mało terminali multimodalnych. Wykorzystajmy to jako region

  Kilkadziesiąt metrów muzealnych okrętów ,,ORP Błyskawica” oraz ,,Dar Pomorza” rozpoczęło się w środę forum poświęcone przyszłości branży intermodalnej w Polsce i w Europie. Konferencję ,,Intermodal-Cargo-Innowacje” organizowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury.

  Etykiety: Emilianowo Gdynia TENT
 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.