Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTomasz Latos oficjalnie kandydatem na prezydenta

Tomasz Latos oficjalnie kandydatem na prezydenta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 kwiecień 2018 13:35

Jarosław Kaczyński zaprezentował dzisiaj kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych polskich miast. Kandydatem w Bydgoszczy będzie poseł Tomasz Latos, o czym spekulowano od kilku tygodni. W Toruniu Zjednoczona Prawica postawi na Zbigniewa Rasielewskiego.

Nominacja posła Tomasza Latosa nie jest specjalnie zaskakującą informacją, bowiem od przynajmniej 2 tygodni można było mówić o tej kandydaturze z 90% pewnością.

 

Tomasz Latos z wykształcenia jest lekarzem. Ta dziedzina towarzyszyła mu również podczas aktywności politycznej, obecnie jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia. Jest to już jego czwarta kadencja parlamentarna, mandat poselski piastuje nieprzerwanie od 2005 roku. W latach 1998-2005 był radnym Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Znacznie bardziej ciekawa wydaje się nominacja w Toruniu – Zbigniewa Rasielewskiego, obecnie II zastępcy prezydenta Torunia. Po rozpoczęciu współpracy obecnego włodarza miasta Michała Zaleskiego z partią Jarosława Gowina Porozumienie, spekulowano, iż Zjednoczona Prawica może postawić na obecnego włodarza. Dzisiejsza deklaracja prezesa Jarosława Kaczyńskiego, może być odebrana w Toruniu jako rzucenie rękawicy Zaleskiemu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas