Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUKW będzie jeszcze bliżej współpracować z Uniwersytetem Uralska w Kazachstanie

UKW będzie jeszcze bliżej współpracować z Uniwersytetem Uralska w Kazachstanie

Napisane przez  Redakcja / UKW Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 kwiecień 2018 07:16
UKW będzie jeszcze bliżej współpracować z Uniwersytetem Uralska w Kazachstanie Fot: UKW

Do czwartku w Bydgoszczy gościł Rektor Zachodniokazachstańskiego Uniwersytetu Państwowego imienia Utemisowa w Uralsku – prof. Ashata Salimovich Imangalieva, Jest on doktorem nauk pedagogicznych. Głównym celem jego wizyty nad Brdą były rozmowy o rozwijaniu współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego.

UKW z uniwersytetem Utemisowa prowadzi współpracę od 2012 roku - Od tamtej pory na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego goszczono już ponad 30 studentów i pracowników akademickich z uczelni w Uralsku, którzy w ramach mobilności akademickiej studiowali na studiach semestralnych lub przebywali na stażach naukowych. Od ubiegłego roku oba Uniwersytety realizują wspólnie program Erasmus Plus - Mobilność z Krajami Partnerskimi – informuje UKW.

 

 

Podczas obecnej wizyty delegacji z Uralska na UKW prowadzono rozmowy na temat możliwości uruchomienia programu podwójnego dyplomowania na określonych kierunkach studiów. Obie uczelnie będą dążyć do rozwijania dalszej współpracy w zakresie nauki, edukacji oraz wymiany interkulturowej – uzupełnia UKW.

 

W środę rektor prof. Ashat Salimovich Imangaliev został odznaczony Medalem Pamiątkowym UKW Casimirus Magnus. Tytuł Profesora Pan Rektor uzyskał w roku 1997, a w 1999 obronił swoją pracę doktorską z zakresu nauk pedagogicznych. W 2009 roku Profesor Imangaliev został wybrany Przewodniczącym Towarzystwa „Prikaspiiskaya academiya”. Jest członkiem Kazachskiej Akademii Nauk Społecznych oraz Kazachskiej Akademii Edukacji. Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych, w tym 3 monografii oraz 2 podręczników.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

  • We Wielkanoc na Mszę będzie mogła pójść większa ilość wiernych

    Wczoraj rząd wprowadził nowe obostrzenia w celu walki z pandemią koronawirusa COViD-19. Z racji tego, że konferencje prasowe mimo wszystko nie są źródłem stanowienia prawa, po publikacji stosownego rozporządzenia Rady Ministrów, sprawdzamy jak wyglądają one w praktyce i do kiedy będą obowiązywać.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu