Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUKW będzie jeszcze bliżej współpracować z Uniwersytetem Uralska w Kazachstanie

UKW będzie jeszcze bliżej współpracować z Uniwersytetem Uralska w Kazachstanie

Napisane przez  Redakcja / UKW Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 kwiecień 2018 07:16
UKW będzie jeszcze bliżej współpracować z Uniwersytetem Uralska w Kazachstanie Fot: UKW

Do czwartku w Bydgoszczy gościł Rektor Zachodniokazachstańskiego Uniwersytetu Państwowego imienia Utemisowa w Uralsku – prof. Ashata Salimovich Imangalieva, Jest on doktorem nauk pedagogicznych. Głównym celem jego wizyty nad Brdą były rozmowy o rozwijaniu współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego.

UKW z uniwersytetem Utemisowa prowadzi współpracę od 2012 roku - Od tamtej pory na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego goszczono już ponad 30 studentów i pracowników akademickich z uczelni w Uralsku, którzy w ramach mobilności akademickiej studiowali na studiach semestralnych lub przebywali na stażach naukowych. Od ubiegłego roku oba Uniwersytety realizują wspólnie program Erasmus Plus - Mobilność z Krajami Partnerskimi – informuje UKW.

 

 

Podczas obecnej wizyty delegacji z Uralska na UKW prowadzono rozmowy na temat możliwości uruchomienia programu podwójnego dyplomowania na określonych kierunkach studiów. Obie uczelnie będą dążyć do rozwijania dalszej współpracy w zakresie nauki, edukacji oraz wymiany interkulturowej – uzupełnia UKW.

 

W środę rektor prof. Ashat Salimovich Imangaliev został odznaczony Medalem Pamiątkowym UKW Casimirus Magnus. Tytuł Profesora Pan Rektor uzyskał w roku 1997, a w 1999 obronił swoją pracę doktorską z zakresu nauk pedagogicznych. W 2009 roku Profesor Imangaliev został wybrany Przewodniczącym Towarzystwa „Prikaspiiskaya academiya”. Jest członkiem Kazachskiej Akademii Nauk Społecznych oraz Kazachskiej Akademii Edukacji. Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych, w tym 3 monografii oraz 2 podręczników.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu