Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmiany w funkcjonowaniu tramwaju wodnego poprawić mają jakość usług

Zmiany w funkcjonowaniu tramwaju wodnego poprawić mają jakość usług

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 kwiecień 2018 03:59

Od soboty (28 kwietnia) zainaugurowany zostanie nowy sezon tramwaju wodnego. W środę Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała o wyłączeniu tej funkcjonalności z komunikacji publicznej i oddaniu pod zarząd Bydgoskiego Centrum Informacji, już jako typowego produktu turystycznego. Co się zatem zmieni?

Tramwaj wodny przestanie być traktowany jako element komunikacji publicznej, czyli nie będzie pływał od przystanku do przystanku, ale będzie oferował typowe turystyczne rejsy po Brdzie. Jego dostępność powinna się jednak zwiększyć, bowiem teraz będzie można zarezerwować wcześniej miejsce na statku i być pewnym, że popłyniemy o danej godzinie w trasę. Obecnie z tym bywało różnie. Bilety będzie można kupić za pomocą serwisu tickeo.pl oraz w siedzibie Bydgoskiego Centrum Informacji, które znajduje się przy Starym Rynku.

 

- Najważniejsza zmiana, która będzie obowiązywać od tego roku, to możliwość zakupu biletów wcześniej, z wyprzedzeniem, a dzięki czemu będzie możliwość zaplanowania sobie wycieczki po Bydgoszczy – tłumaczy Leszek Woźniak, z Bydgoskiego Centrum Informacji - Zostawiamy możliwość zakupu biletu przed rejsem u załogi, oczywiście gdy będą jeszcze wolne miejsca.

 

Woźniak zapowiada jednak, iż jeżeli pasażerowie będą chcieli wysiąść po drodze na którymś z przystanków, to będzie im to umożliwione. Również możliwe będzie rezerwowanie rejsu na niestandardowej trasie, gdy np. grupa zażyczy sobie wsiąść przy hotelu Słoneczny Młyn. W tej materii ma funkcjonować elastyczność.

 

- Zmiany są korzystne dla mieszkańców, którzy chcą popłynąć tramwajem wodnym, a nie zawsze mogli bo turyści zajmują miejsca. Dzięki temu systemowi, teraz można każde pojedyncze miejsce zarezerwować, czego do tej pory nie można było – uzupełnia Daria Kieraszewicz, reprezentująca przewodników turystycznych.

 

- Jeżeli chodzi o turystykę to znacznie podnosi jakość bydgoskich usług, a jeżeli Bydgoszcz chce się promować jakością, do czego dążymy, to jest dobra jakościowa zmiana – tłumaczy powód zmian Kieraszewicz.

 

W najbliższą sobotę – 28 kwietnia, zostanie zainaugurowany nowy sezon żeglugowy. Linia ,,Słoneczna” z Rybiego Rynku wypłynie w rejs o godzinach: 10:30, 12:30, 13:00, 15:30, 16:00, 18:00. Z kolei linia ,,Staromiejska” z Rybiego Rynku o godzinach: 11:00, 11:30, 13:30, 14:30, 16:30, 17:00.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu