Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmiany w funkcjonowaniu tramwaju wodnego poprawić mają jakość usług

Zmiany w funkcjonowaniu tramwaju wodnego poprawić mają jakość usług

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 kwiecień 2018 03:59

Od soboty (28 kwietnia) zainaugurowany zostanie nowy sezon tramwaju wodnego. W środę Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała o wyłączeniu tej funkcjonalności z komunikacji publicznej i oddaniu pod zarząd Bydgoskiego Centrum Informacji, już jako typowego produktu turystycznego. Co się zatem zmieni?

Tramwaj wodny przestanie być traktowany jako element komunikacji publicznej, czyli nie będzie pływał od przystanku do przystanku, ale będzie oferował typowe turystyczne rejsy po Brdzie. Jego dostępność powinna się jednak zwiększyć, bowiem teraz będzie można zarezerwować wcześniej miejsce na statku i być pewnym, że popłyniemy o danej godzinie w trasę. Obecnie z tym bywało różnie. Bilety będzie można kupić za pomocą serwisu tickeo.pl oraz w siedzibie Bydgoskiego Centrum Informacji, które znajduje się przy Starym Rynku.

 

- Najważniejsza zmiana, która będzie obowiązywać od tego roku, to możliwość zakupu biletów wcześniej, z wyprzedzeniem, a dzięki czemu będzie możliwość zaplanowania sobie wycieczki po Bydgoszczy – tłumaczy Leszek Woźniak, z Bydgoskiego Centrum Informacji - Zostawiamy możliwość zakupu biletu przed rejsem u załogi, oczywiście gdy będą jeszcze wolne miejsca.

 

Woźniak zapowiada jednak, iż jeżeli pasażerowie będą chcieli wysiąść po drodze na którymś z przystanków, to będzie im to umożliwione. Również możliwe będzie rezerwowanie rejsu na niestandardowej trasie, gdy np. grupa zażyczy sobie wsiąść przy hotelu Słoneczny Młyn. W tej materii ma funkcjonować elastyczność.

 

- Zmiany są korzystne dla mieszkańców, którzy chcą popłynąć tramwajem wodnym, a nie zawsze mogli bo turyści zajmują miejsca. Dzięki temu systemowi, teraz można każde pojedyncze miejsce zarezerwować, czego do tej pory nie można było – uzupełnia Daria Kieraszewicz, reprezentująca przewodników turystycznych.

 

- Jeżeli chodzi o turystykę to znacznie podnosi jakość bydgoskich usług, a jeżeli Bydgoszcz chce się promować jakością, do czego dążymy, to jest dobra jakościowa zmiana – tłumaczy powód zmian Kieraszewicz.

 

W najbliższą sobotę – 28 kwietnia, zostanie zainaugurowany nowy sezon żeglugowy. Linia ,,Słoneczna” z Rybiego Rynku wypłynie w rejs o godzinach: 10:30, 12:30, 13:00, 15:30, 16:00, 18:00. Z kolei linia ,,Staromiejska” z Rybiego Rynku o godzinach: 11:00, 11:30, 13:30, 14:30, 16:30, 17:00.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

  • We Wielkanoc na Mszę będzie mogła pójść większa ilość wiernych

    Wczoraj rząd wprowadził nowe obostrzenia w celu walki z pandemią koronawirusa COViD-19. Z racji tego, że konferencje prasowe mimo wszystko nie są źródłem stanowienia prawa, po publikacji stosownego rozporządzenia Rady Ministrów, sprawdzamy jak wyglądają one w praktyce i do kiedy będą obowiązywać.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu