Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda ogłosił termin egzekucji tartaku

Wojewoda ogłosił termin egzekucji tartaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 kwiecień 2018 17:16

Wczoraj (26 kwietnia) wojewoda podpisał umowę z wykonawcą egzekucji tartaku przy ulicy Ujejskiego. Egzekucja jest konieczna do zakończenia realizacji II etapu budowy Trasy Uniwersyteckiej. Właściciel tartaku Krzysztof Pietrzak twierdzi, że w tym roku żadnej egzekucji nie będzie.

 

- Podpisaliśmy umowę z firmą, która podjęła się egzekucji. Sama sprawa nie była dla nas prosta, jest to sytuacja nietypowa, dosyć skomplikowana. Wynikająca po pierwsze z takiej sytuacji, jak rozmawiamy z pracownikami, w naszym województwie w ostatnich latach nie było – wyjaśniał dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, po czym oświadczył - 25 kwietnia została umowa podpisana, termin egzekucji został ustalony na 30 maja. Kwota jaką uzgodniliśmy w wyniku negocjacji to 200 tys. zł.

 

Z tego faktu cieszy się poseł Paweł Olszewski z PO, który kilka dni temu złożył przeciwko wojewodzie Bogdanowiczowi zawiadomienie do prokuratury - Ja się cieszę z tego powodu, że wojewoda po mojej interwencji, a dokładniej po zawiadomieniu prokuratury o niedopełnieniu obowiązków przez niego, jednak taką decyzję podjął.

 

- Pierwszy przetarg na egzekucję odbył się 1 marca – nie zgłosiła się żadna firma. W kolejnym tygodniu, 20 marca ogłosiliśmy drugi przetarg, który również nie znalazł żadnego chętnego do zrealizowania tego zadania. Potem skierowaliśmy – 9 kwietnia – do kilku wybranych firm z Polski, które się tymi tematami zajmują. Tylko jedna firma odpowiedziała i podjęła z nami negocjację – tłumaczy wojewoda, dlaczego cała procedura trwała tak długo.

 

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej powinna zakończyć się do końca czerwca. Jeżeli do egzekucji dojdzie pod koniec maja, to będziemy mieli blisko pół roku opóźnienia, stąd też termin ukończenia prac 30 czerwca wydaje się mało realny.

 

Pragnę uspokoić wszystkich naszych zwolenników czyli tych, którzy nie chcieliby zostać potraktowani jak ... a zmartwić oponentów :)- nie będzie żadnej egzekucji tartaku i to nie tylko dnia 30.05.18 ale nie będzie ona w ogóle możliwa w tym roku! - informuje z kolei na Facebook-u, Krzysztof Pietrzak.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

  • We Wielkanoc na Mszę będzie mogła pójść większa ilość wiernych

    Wczoraj rząd wprowadził nowe obostrzenia w celu walki z pandemią koronawirusa COViD-19. Z racji tego, że konferencje prasowe mimo wszystko nie są źródłem stanowienia prawa, po publikacji stosownego rozporządzenia Rady Ministrów, sprawdzamy jak wyglądają one w praktyce i do kiedy będą obowiązywać.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu