Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda ogłosił termin egzekucji tartaku

Wojewoda ogłosił termin egzekucji tartaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 kwiecień 2018 17:16

Wczoraj (26 kwietnia) wojewoda podpisał umowę z wykonawcą egzekucji tartaku przy ulicy Ujejskiego. Egzekucja jest konieczna do zakończenia realizacji II etapu budowy Trasy Uniwersyteckiej. Właściciel tartaku Krzysztof Pietrzak twierdzi, że w tym roku żadnej egzekucji nie będzie.

 

- Podpisaliśmy umowę z firmą, która podjęła się egzekucji. Sama sprawa nie była dla nas prosta, jest to sytuacja nietypowa, dosyć skomplikowana. Wynikająca po pierwsze z takiej sytuacji, jak rozmawiamy z pracownikami, w naszym województwie w ostatnich latach nie było – wyjaśniał dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, po czym oświadczył - 25 kwietnia została umowa podpisana, termin egzekucji został ustalony na 30 maja. Kwota jaką uzgodniliśmy w wyniku negocjacji to 200 tys. zł.

 

Z tego faktu cieszy się poseł Paweł Olszewski z PO, który kilka dni temu złożył przeciwko wojewodzie Bogdanowiczowi zawiadomienie do prokuratury - Ja się cieszę z tego powodu, że wojewoda po mojej interwencji, a dokładniej po zawiadomieniu prokuratury o niedopełnieniu obowiązków przez niego, jednak taką decyzję podjął.

 

- Pierwszy przetarg na egzekucję odbył się 1 marca – nie zgłosiła się żadna firma. W kolejnym tygodniu, 20 marca ogłosiliśmy drugi przetarg, który również nie znalazł żadnego chętnego do zrealizowania tego zadania. Potem skierowaliśmy – 9 kwietnia – do kilku wybranych firm z Polski, które się tymi tematami zajmują. Tylko jedna firma odpowiedziała i podjęła z nami negocjację – tłumaczy wojewoda, dlaczego cała procedura trwała tak długo.

 

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej powinna zakończyć się do końca czerwca. Jeżeli do egzekucji dojdzie pod koniec maja, to będziemy mieli blisko pół roku opóźnienia, stąd też termin ukończenia prac 30 czerwca wydaje się mało realny.

 

Pragnę uspokoić wszystkich naszych zwolenników czyli tych, którzy nie chcieliby zostać potraktowani jak ... a zmartwić oponentów :)- nie będzie żadnej egzekucji tartaku i to nie tylko dnia 30.05.18 ale nie będzie ona w ogóle możliwa w tym roku! - informuje z kolei na Facebook-u, Krzysztof Pietrzak.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Niespodzianka w Okręgowym Pucharze Polski. Zawisza odpada w IV rundzie

    Kilka tygodni temu byliśmy świadkami fenomenalnego pojedynku w finale Okręgowego Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego, gdy we Włocławku dopiero w rzutach karnych Unia Janikowo pokonała Zawiszę Bydgoszcz. Był to pojedynek III ligowca z IV ligowcem, w którym zespół o klasę wyższy wygrał o włos. Zawisza w finale edycji 2020/2021 już jednak nie zagra.

    Etykiety: piłka nożna
  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu