Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda ogłosił termin egzekucji tartaku

Wojewoda ogłosił termin egzekucji tartaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 kwiecień 2018 17:16

Wczoraj (26 kwietnia) wojewoda podpisał umowę z wykonawcą egzekucji tartaku przy ulicy Ujejskiego. Egzekucja jest konieczna do zakończenia realizacji II etapu budowy Trasy Uniwersyteckiej. Właściciel tartaku Krzysztof Pietrzak twierdzi, że w tym roku żadnej egzekucji nie będzie.

 

- Podpisaliśmy umowę z firmą, która podjęła się egzekucji. Sama sprawa nie była dla nas prosta, jest to sytuacja nietypowa, dosyć skomplikowana. Wynikająca po pierwsze z takiej sytuacji, jak rozmawiamy z pracownikami, w naszym województwie w ostatnich latach nie było – wyjaśniał dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, po czym oświadczył - 25 kwietnia została umowa podpisana, termin egzekucji został ustalony na 30 maja. Kwota jaką uzgodniliśmy w wyniku negocjacji to 200 tys. zł.

 

Z tego faktu cieszy się poseł Paweł Olszewski z PO, który kilka dni temu złożył przeciwko wojewodzie Bogdanowiczowi zawiadomienie do prokuratury - Ja się cieszę z tego powodu, że wojewoda po mojej interwencji, a dokładniej po zawiadomieniu prokuratury o niedopełnieniu obowiązków przez niego, jednak taką decyzję podjął.

 

- Pierwszy przetarg na egzekucję odbył się 1 marca – nie zgłosiła się żadna firma. W kolejnym tygodniu, 20 marca ogłosiliśmy drugi przetarg, który również nie znalazł żadnego chętnego do zrealizowania tego zadania. Potem skierowaliśmy – 9 kwietnia – do kilku wybranych firm z Polski, które się tymi tematami zajmują. Tylko jedna firma odpowiedziała i podjęła z nami negocjację – tłumaczy wojewoda, dlaczego cała procedura trwała tak długo.

 

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej powinna zakończyć się do końca czerwca. Jeżeli do egzekucji dojdzie pod koniec maja, to będziemy mieli blisko pół roku opóźnienia, stąd też termin ukończenia prac 30 czerwca wydaje się mało realny.

 

Pragnę uspokoić wszystkich naszych zwolenników czyli tych, którzy nie chcieliby zostać potraktowani jak ... a zmartwić oponentów :)- nie będzie żadnej egzekucji tartaku i to nie tylko dnia 30.05.18 ale nie będzie ona w ogóle możliwa w tym roku! - informuje z kolei na Facebook-u, Krzysztof Pietrzak.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu